Ziraat Bankası'nın sınavına kimler başvuracak ?

Sınavın başvuruları yarın başlıyor. Bu sefer lise ve önlisans düzeyinde de alımlar olucak.

Bu arada aramızda var ise Ziraat Bankası çalışanları iş ortamını anlatırsalar güzel olur.

link

Linkte İnsan Kaynakları - Duyurular kısmına girerseniz, daha detaylı bilgiye ulaşırsınız.

Haberi olmayanlara, iş ihtiyacı olanlara da duyurmuş olalım.

Kimler başvurmayı düşünüyor ?

Güncellemeler:
Birkaç gün girmedim, küçük beyinler saldırmış hemen. Bu kadar küçük düşünmeyin diyorum.

Girmediğim süre zarfında etraftan Ziraat'i biraz soruşturdum. Anlatılanlara göre çalışma şartları pek hoş değil. Banko görevlisinin maaşı belli değil çünkü daha önce o görevi servis görevlilerine yaptırıyorlarmış, ilk defa bu sene banko görevlisi diye bir şahıs takım elbisesini giyip memur görünümü altında işçi olarak çalışacakmış. Benden bu kadar, dahasını merak edene Ziraat'in kapıları açık. Saygılar.
Lantis arkadaşımız hatırlattı. Evet ahali, sınava girenler kimlerdi ? Sonuçlar açıklandı mı? Olumlu mu olumsuz mu ?

Güncelleme gayet mantıklı, küfretmeyin :)

0|1
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bundan bir kaç sene önce tahmini 4 sene falan oluyor yine böyle bir bankanın sınavına girecektim. Bankayı bile hatırlamıyorum yani o derece. Yine böyle bir sınav yapmışlardı 1000-2000 civarında bir personel alacaklardı 190.000 küsür kişi başvuru yapmıştı. Banka sınav ücreti altında o zamanın parasıyla yanlış hatırlamıyorsam 35 TL. gibi bir ücret almıştı vs. burası da 45tl. istiyormuş sanırım isteyenler başvuru yapsın derim. Ama mülakat falan varsa mutlaka torpil bulun derim. Yine de bu işler kader kısmet işleri bakarsınız olmuş. Ben de başvurabilirim.

0|0
    0|0
    • Mülakatın olduğu her yerde torpil olur da benim asıl kafamı karıştıran maaş durumu. Banko görevlisi artık ünvan olucakmış o yüzden maaşı belli değil diyorlar.

• Tahmini 1500'den aşağı vermezler. Sen gir de banko görevlisi olarak maaş işleri falan kolay. Koca banka kalkıp sana asgari ücret verecek hali yok.

• Girdikten sonra istediğimiz gibi olmazsa sıkıntı işte :) Daha önce ziraatten çok fazla istifa eden olduğu için tazminat parasını artırdılar. Bakalım ne olucak, sınava her halukarda girerim.

Kızlar Ne Diyor 14

• sınava girmeyi düşünüyorum bakalım nasıl olacak herkesin hakkında hayırlısı olsun da arkadaşım bilgin var mı yada bilgisi olan var mı ki varsa sorun şu aöf edebiyat 3.snıf öğrencisiyim ben önlisans diploması alıptamı başvurucam yoksa lise diplomasıyla mı birde atamalar nasıl oluyormuş tercih mi yapıcaz benim bulunduğum il atama olan yerlerden biri Bursa ama ben ilçesinde oturuyorum listede atama yapılacak il ve ilçeleri yazmışlar Bursada var yani benim bulunduğum ilçede açık mı ki bunu nerden bilicem beni başka bir ilçenin şubesine göndermezler herhalde çnkü hayatım burda gitme imkanım olamaz

0|0
    0|0
  • babam ziraat bankasında müdür ve benim bankacı olmama şiddetle karşı iyi bişey olsa o beni de bankaya sokmak için bişeyler yapardı eminim. kimse tavsiye etmiyo asla

0|0
    0|0
    • hani bi laf vardır burda söylenmez ama millet iş için çırpınıyo senin söylediğine bak şey bulmuşun kılsız arıyosun

• ben işin içinde olan birinin söylediklerini iletiyorum bankada çalışıp mutlu olan 1 tek insan tanımıyorum

• 1200 civarı maaş iki ayda bir çift maaş üç ayda bir kar payı dağıtımı yapan bi işyerine senin girmeni istemiyorsa daha düzgün bir iş bulmuş demektir sana yyada daha zengin bir koca diye düsünüyorum.

• ziraat bankasına başvuru yapan arkadaşlar!

anadolu üniversitesine üye oldum şifre gönderdiler fakat sisteme giriş yapılmıyor

bilgilerinizi kontrol edin diyo fakat bi sıkıntı yok. başvuranlar yardımcı olabilir mi acaba?

site yoğunluğundan mı kaynaklanıyo ki?

0|0
    0|2
  • Tüm Türkiyenin başvuracagına inanıyorum..

2|1
    0|0
  • ben gircem yaa genel kültür yetenek neyse de alanı kasmayı düşünüyorum 2 ay var bakalım.. mülakat sıkıntı bende de dayı yok :/

0|0
    1|1
  • bende düşünüyordum da kadrolu mu oluyoruz bilgim yok.mülakattı sınavdı bilmem neydi ve hepsinin sonunda kazanamama var yş iş

0|1
    0|0
  • ben düsünüyorum ama ayrıntılı sekilde bir bilgi sahibi değilim

herkes de farklı bir sey diyor aklım karıstı iyice

0|0
    0|0
  • yazılı sınavda ne soruyorlarmış

0|0
    0|0
  • uzman yardmcısı ,kontrolör ve servis görevlisinin üçüne de başvurmayı düşünüyorum.sınavdan korkmuyorum da mülakatta referans olarak gösterebileceğim bi dAYI'm yok :/

0|0
    0|0
  • özel veya kamu bankaları çalışanları yaptıkları işten genel olarak çok pişmanlar..çoğu fotumda benim gördüğüm bu..bankalar artık satış ağırlıklı hangi bölüm olursa olsun..buda ister istemez çalışan insanı strese sokuyor..

0|0
    0|0
    • forumları bugün ben de inceledim, şimdiden baya soğudum bu işe karşı

bir de çalışanlarla konuşucam, yüz yüze dinleyelim

• buna kpss ile girilmiyor ayrıca sınav, kenarda bilezik niyetine dursun diye giricem yien de

çalışır mıyım orasını bilmiyorum

• önceden kpss puanı istiyorlar diye aklımda kalmış..anladım.

• ben basvurmayi dusunuyorum

0|1
    0|0
    • Başarılar o halde. Rakibiz :)

• zaten 2.500 eleman alacaklarmış sizin bu kadar duyurmanızla azcık olan şansımızda hiç kalmıyor aklı basında olan bu kadar yaymaya calısmaz ne kadar az kısı bızım okadar sansımızdır.ayrıca genel kultur genel yetenek anladım tamamda alan derken lise mezunuyum ben sözel bolum.sözel konulardan mı gırıyoruz ? bılgısı olan versın bakalım :)

1|0
    7|3
    • yazık be yaaa bencilliğe bak sınır tanımıyosunuz arkadaş herkes duysun.

• bencillik degıl bu ihtiyacımız var bızımde 2 .500 eleman cok bısı degıll

• bende başvuracağım kpss yi atlattım öncede

0|0
    0|0
  • herkese duyuyarak şansımızı azalttığının farkında mısın arkadaşım ?

1|1
    4|5
    • evet katılıyorm

• burda duyurmanın bi zararı yok ki snv gazetede bile ilan edildi..duyan duydu yani.. arkadaş sormasaydı ben açıcaktım konuyu..

• valla siz beni tanısanız benm kadr merhametlisini göremezsiniz. okul bitir işe gireme...dayımmı var benim mecliste orda burda bana yardım etsin. allahıınız aşkına devir kendini düşünme devri. lütfen duygusal davranmayı bırakı. bende isterim her ihtiyacı olanın güzel bi işi olsun sınava girsin fakat şartlar böylee. simdi burda dayısı babası olanlar daha da rahat duydu bekleyin sınava girsinler önleri açılsın. herkes hakkıyla giricekse kazanıcaksa bütün türkiyeye ben duyurucam

Erkekler Ne Diyor 18

• 3binin kaçı torpilli olacak acaba

0|0
    0|0
  • önce sınava gircen 45 lıra verecen türkiyede 17 tane ilde var sınav oraya gidecen ekonomı ve ıktısat üstüne sınav var yazılı sınav diye biliyorum. eğer geçersen mülakata gireceksin onuda geçersen ziraat bankası bankacılık okulunda eğitim verecekler sonra yaşadığın yerde ziraat bankası şubesinde çalışabilirsin başta gişe yetkilisi olarak başlıyorsun sözleşmeli olarak 1200-1300 lira maaş verirler. ben bankacılık bölümünü bitirdim ama okula yine devam ediyorum şuan kpss çalışıyorum kpss olmazsa girmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Sen bakma kardeş millete hayatta yaptığın her iyilik sana bir şekilde geri döner. Duyuru için sağol çok kişi gircek o yüzden elencez diye zırlayan benciller küçük hesapların küçük adamları. Senin de umarım gönlünce olur her şey

3|0
    0|1
  • Çoğu bankadan güzeldir Ziraat. Böyle bir fırsatı olanlar kaçırmasın. Hatta torpil yaptırmaktan kaçınmayın.

0|0
    0|0
    • Ya bilgin var sanırım servis görevlisi ne kadar maaş alır. Bir de ben alan derslerinden pek çakmıyorum yani üniversite okuduk ama pek bir şey öğrenemedim tembellikten 2 ay kassam yeterli olur mu en azından baraj için

• matematik varsa ben yokum

1|1
    0|0
  • 3000 kişi alınacak 812740918273091827 kişi katılacak :D

0|0
    0|0
  • kendine güvenen müfettiş yrd olarak girer. diğerlerinde hem çok uğraşırsın hem de maşı kıdemi azdır. başarılar dostlar.

0|0
    0|0
  • bi tanıdık bankacı bankada 1300e çalışacağıma devlette 800-900 liraya çalışırım rahatıma bakarım demişti tavsiye etmiyolar

0|0
    0|0
  • konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen maaş çaıma durumu kadro vs. herne olursa öğrenmek isteyen olursa yardımcı ola bilirim

0|0
    0|0
    • Maaşı ne kadar ?

• Eyvallah sağol her şey için :)

• rica ederim

• Güzel pozisyonları vardı aslında, Sonuç ne oldu?

0|0
    0|0
    • Ben girmekten vazgeçtim. O yüzden bilmiyorum ama iyi hatırlattın. Bir güncelleme yapıp pörtleteyim :)

• :)))

Kazandım fakat gitmedim

• Çalışma şartları çok ağır dediler. Sorduğum kimse memnun değildi.

Ki ben bankoya başvurucaktım, vericekleri para en fazla 1000 tl olur dediler, ben de baş baş dedim. Hal böyle olunca senin için de sevindim :)

• lisans mezunları basvuramıyormu ?

0|0
    0|0
  • Şöyle bir internetten göz attım da maaşı 1300-1400 TL diyorlar. Az değil mi ?

0|0
    0|0
    • Güncel bilgilere baktığına emin misin ? Benim bildiğim normal memur maaşı alıyorlar ve o da şu anda en az 1650 diye biliyor artı olarak mesai ücreti. Bir de ikramiyeler olucak tabi. En nihayetinde memuriyet tabi. Hala araştırıyorum internetten.

• Ben bu yazıyı zaten Ziraat Çalışan'ının yazdığını okuyarak söylüyorum . Ben de işkillendim. Giresim gelmedi sınava ! :S

• Ben araştırmaya devam edicem, olmadı gidicem bir ziraat bankasına yüz yüze sorucam. İnternette yazan eleştirilere çok güvenemiyorum. Kpss için mesela doğru bilgi bullmak imkansız gibi, herkes birbirini baltalıyor, işini kötülüyor. İşçi konumu beni asıl şüpheye soktu. Özelleştirilebilir diyenler de var. Anasını satayım ne işmiş ya.

• Bankada çalışıyorum memnunum:)

0|0
    0|0
  • oğlum herkese duyurmayın lan. özellikle eskişehirdekilere. :)

1|0
    1|0
  • ben basvurmayı dusunuyorum ama ayrıntılı bılmıyorum neler var

0|0
    0|0
  • birader yaş sınırı varmış o ne bı açıklar mısın sana zahmet

0|0
    0|0
  • bankada çalışmıyorum ama çalışan arkadaşlarımdan memnun olanını görmedim desem yeridir.

0|0
    0|0
  • Ziraat Bankası çalışanı, işi gücü bırakıp burada yorum mu yapacak?Ayrıca maaşı ne kadar ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...