Elle tutulur gerçekleşebilir hayaller olsun istedim sizce nasıl ve siz hangisini tavsiye edersiniz?

Ben bu yıl sınava gireceğim allahın izni ile .. lise son sınıf öğrencisiyim ticaret meslek lisesinin anadolu bölümünde sayısal üzerine okuyorum .. Bilişim teknolojileri-web tasarım bölümü .. Haziran ayında zaten web tasarımcı diplomasi alacağım bir işe rahat girebilirsiniz diyor öğretmenlerimizi ..

Ygs ile direk geçiş yapabileceğim bölümler var bilgisayar öğretmenliği , mühendisliği , teknisyenliği gibi .. bunlar son tercihlerim olacak düşüneceğim ...

Ayriyeten bu yıl 2 gün okul 3 gün staj göreceğim stajım bankada .. ben çok seviyorum çok istiyorum gönülden istiyorum bankacı olmayı bu yüzden iktisat bölümünü çok çok istiyorum tercihlerimde ilk bunu yazacağım sonrada fen bilgisi ilkokul öğretmenliğini ve sınıf öğretmenliğini .. gönülden istediğim şey iktisat sizce mümkün mü girebilir miyim ?

ve sizce en iyisi hangisi ? siz ne tavsiye edersiniz ? herkese çok teşekkürler şimdiden ..

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• yuh yani hangi okulmuş ki o? iyyi sallamışlar. valla bende bilişim teknolojileri web tasarım bölümüyüm bi bok olduğu da yok. bide bilgisayar öğretmenliği ve mühendisliğine direk geçiş yapabiliysun? kızım iyi yemişler seni sen iyimisin? hangi liseden mühendisliğe direk geçiş yapılıyo? bilgiasyar bölümü bankada staj yapılmaz diye biliyorum. bizde staj yaptık aynı 2 gün okul 3 gün staj devlet dairelerinde ve genelde ayak işleri yapıyosun evraklardı belgelerdi. şanslıysan teknik serviste görüyosun ki o daha iyi oluyo. acayip uydurmuşlar sana. bilgisayar bölümü hiç bi işe yaramıyo boşu boşuna okuyosun. öğrendiğin kendine kalıyo o kadar. bide mahalleden sağdan soldan çağırıyolar pc bakımı için okadar. şansın varsa işte biyere web tasarımcısı olarak girebilirsin ama kesinlikle okulda öğrettikleri program yetmiyo. millet bu işin kurdu olmuş. okulda mal mal sıradan şeyler öğretiyolar. sen meslek lisesinden üstelik bilgisayar mezunu olarak iktisat yada fen bilgisi öğretmenliğ düşünüyosun çoook çok zor. yatıp kalkıp ders çalışman lazım.

0|0
    0|0
    • Kayseri ticaret meslek lisesi ... sallama falan yok .. özellıkle gelıp rehbet ögretmenımız anlatmıstı böyle . bankada da staj yapılıyor ayrıca . hemde çogunlugu bankaya gırıyor ..

• 4 sene önce mezun oldum. ve daha bu yıl mezun olup sınava giren büssürü arkadaşım "oldu" dicektim yanlış yazmışım.

• cok tesekkurler canım :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Hayalinde ki meslek önemli fakat yeteneklerini değerlendirmen gerekir.Ona göre tercih yap.Mesela herkes oyuncu olmak ister fakat çoğu insanda bu yetenek yoktur.Televizyonda odun gibi sırıtır durur.Yarın sende bu şekilde kalma onun için kendini değerlendir öncelikle.Tasarıma merakın varsa o yönde kendini bi sına ne yapabilirim diye,bankacı olmak istiyorsan bu konuda ki kaynakları iyi süz.

0|0
    0|0
    • bende o yüzden zaten bankada staj gormek ıstedım ... daha iyi gormek anlamak ıcın beğenırsem neden olmasın degıl mı

• Yani bi değerlendirme süreci olur senin için kendini tar tarsın hem bu süreçte

• evet :)

• önce liseyi bitir tercihini sonraya bırak. hem daha çok gençsin ilk üniversiteden sorna ikinci üniversiteyide okuyabilirsin. benim dayımın oğlu inanmazsın belki ama 3 üniversite bitirdi.

0|0
    0|0
    • olabılır neden olmasın .. sınavların biri 24 martta lise bitmeden oldugu ıcın şimdiden dusunuyorum zaten

• Elle tutulur hayal olmaz ki. Hayallerin hepsi ipsiz sapsızdır.

0|0
    0|0
  • Sen geçiş yapmayı düşün.

0|0
    0|0
    • diyorsun .. geçiş yaparsamda zaten bilgisayar ögretmenliğine yapacagım ..

• 4 yıl boyunca ne öğretiyolar ki mümkün? böyle bişey yeni çıktıysa çok saçma olmuş meslek okullarındaki eğitim berbat çünkü.

• bu kadar genel konusmamalısın o okuldan okula degıstır berbat falan çok ağır . asla berbat degıl bırcok okula olmayan eğitim sistemi var bizim okulda . çokta güzel sen almak ıstersenız bılgıyı o egıtımı adamlar fazla fazla verıyorlar cunku

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...