Yetişkinlerde gece altını ıslanat tanıdıklarınız var mı?

Yetişkinlerde gece altını ıslanat tanıdıklarınız var mı? Bununla ilgili hangi önlemi alıyorlar? Tedavi süreci dahil.

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şunu söylemeliyim. Eğer yılda iki defa altını ıslatma durumu varsa bu gayet normaldir. İnsan yorgunluktan, uykusuzluktan yani senin anlayacağın düzensizlikten böyle şeyler yapabilir.

Neden altını ıslatırsın biliyor musun ? Ya bu çocukluktan gelen psikolojik değişimlerdendir ya da senin fizyolojik sorunlarındandır. Genelde %85 fizyolojik %15 ise psikolojik kaynaklıdır.

O bölgede bir torba olduğunu düşünün. O torba gece boyu dolar dolar dolar.. Ağzına kadar doldu ve uyarıcıyı göndermesi lazım değil mi? Hani uyanıkken uyarıcı beyninize gide rya ondan söz ediyorum.İşte bu dediğim uyarıcı çalışmıyor. Yani sizin uykunuzda olduğunuzu farkına varamıyor. Ondan sonra da o torba boşalıyor ve yatak ıslanıyor. En basit böyle anlatabilirim. Diğer nedense çocukluktan gelen korkular olabilir.

Yapılması gereken hemen bir üroloğa gitmektir. Çekinmenize gerek yok. Ronaldo bile altına ıslatma sorunsalı yaşamıştır. Kendisi bunu dile getirdi. O yüzden bu hastalığın normal olduğunu kabul edip tedaviye başlamalısınız. Ya üroloğa ya da psikiyatriste... Fizyolojik sorun varsa bunu 3 ayda giderebiliyorlar. Gerekli ilaç takviyeleriyle... Ya da iğneyle bir şekilde halledebiliyorlar.

Karar senin.. Eğer yaşın gençse ileride sorun yaşamadan git derim. Yarın bir gün evleneceksin, o zaman ne yapacaksın?

0|0
    0|0
    • mesanenin ormal genişlikte olduğunu söyledi doktor. acaba kaslarda ve kasılmada mıdır problem?

• mesane büyükse sorun ne olabilir? Dediğin gibi kasılmada olabilir.. Doktor reçete vermedi mi? Dediğim gibi fizyolojik değilse psikolojiktir.

Kızlar Ne Diyor 5

• psikyatrıye gıtmelısın

0|0
    0|0
    • Muşamba bezlerde vardı mavi ve pembe eskiden onlarlada iyi bezlerlerdi bağlanırdı alt ıslatınca 17 yaşında bile olup muşamba bez bağladığını annesinin kendine alt ıslattığı için yazanlar var yani.

• Hayır yok.

Hasta bezleri oluyormus ama.

0|0
    0|0
  • ananem var

0|0
    0|0
    • onunki yaşlılıktandır yaa. gevşemiştir. ben yaşlarında tanıdığınız yokmu?

• köü şeyler yaşamadım. hep böyleydim offffff

• ozaman bir sorun var demektir idrar torbanda

• kaç yaşındasın bilmem ama ben 12 yaşıma kadar yapıyodum

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun 1 yaşındayken bende ıslatıyormuşuum :((

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• geçmiş olsun.idrar kesesi kaslarının zayıflamasıyla alaklı bi durumdur.tedavisi vardır.doktora gitmekten kesinlikle çekinmeyin.kendiniz için diyosanız yaşınız henüz genç.süreside fiziksel yapınıza bağlı.ben tedavi olmadım ama çok yakın bi tanıdığım bu yüzden depresyona girmişti.psikolojik etkisini sizde hissediyosunuzdur.tekrar geçmiş olsun...

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim dostum. çok fena bir durum

• bir daha yatağı ıslatırsan çükünden asarım seni !korku iyi bir tedavidir

0|0
    0|0
  • Yeişkinler için bezler var diye biliyorum.Ondan kullanmayı dene.

0|0
    0|0
Yükleniyor...