Kapat

Dayanıklılığımı arttırmak için şınav mekik vs işe yarar mı?

Sorum başlıktaki gibidir, dayanıklılığımı arttırmak için şınav mekik vs işe yarar mı birde sanırsam ağırlığı havada sabit tutmak işe yarar mı dayanıklılık açısından?

0|0
5|105

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Spor şart. Koş, yüz. Kesinlikle sigara ve alkol yok. Güzel ve düzenli beslen. (en azından her sabah haşlanmış yumurta ye) uyku düzenine de dikkat et

0|0
    1|0
  • bunun için baya bir spora yönelmen gerekiyor senin.

0|0
    1|0
  • Bol bol kosacaksin

0|1
    0|0
  • survivora katıl dayanıklılıgnı arttırı mekik şınavla olmaz o iş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 105

• Bunu uzun süreli, düzenli bir şekilde yapacaksan evet yarar. Ama belirli bir düzenin olmazsa dayanıklılık programın gibi mesela bir gün yapıp bir gün yapmazsan hiç bir işe yaramaz. 7.5-8 saat uyku en fazla gece de yarım yağlı süt iç 1.5 bardak yatmadan 45 dakika önce. Zubam der susarım ;)

0|0
    0|0
  • İp atlamanı öneririm kesinlikle öneririm. Bende KİCKBOKS yapıyorum. Hocam milli antrenor ve Oda aynı şeyi öneriyor. Gerek refleks gerek kondisyon Gerek dayanıklılık. Mümkünsede düz atlama atlama çeşitleri var. Kademe kademe yap.

2 dakika atla direk yere yatıp 20 tane mekik çek.30 saniye ara ver bu şekilde 5 tur yap sonra giderek arttır. Beslenme de önemli tabi. Barfiks te çekebilirsin.

0|0
    0|0
  • Ben sana gördüğümü söyleyeyim ortaokuldan beri hergün şınav çeken arkaşla aynı yurtta kaldığımızda her sabah 6 da kalkıp şınav çekmeye devam ediyordu. Bir saat aralıksız ve takır takır şınav çekebiliyordu üç saat rekoru olduğunu söylüyordu ve bilekleri çok güçlüydü. Göğüs kasları ortaya çıkmış omuz başları iriydi arka kolları çok iyiydi. Body çalışan 2 metrelik 120 kiloluk adamı anında yıktı bilek güreşinde. Üç kişi bileğini yatıramadı arkadaşlar. Şınav hergin çekilmez diyen çok bilmişlere inanma gözümün gördüğünü anlatıyorum sana. Hergün çek şınavı yavaştan sayıyı arttır ve aradaki farkı gör.

0|1
    0|0
  • kardeş ben eski milli boksörüm sana söyliceklerim harfiyen yap sabah kalk 10dk yürüyüş 30 dk tempolu koş günde 25 mekik 4 set halinde yani 100 tane çekecen 20 tane 4 set halinde şınav çek 30 tane komondo dansı ördek yürüşü yap fırsat buldukca havuza git yüz (SABAH KAVLATISI) sabah kahvaltısında 10 tane yumurta ye ton balıgı ve bal yemeyi unutma) akşam yemeginde bir tane tavuk ye ekmegi azalt kesme akşam uyumadan 1 kg yogurtla balı karıştır ye bunu yap sana güç verecek bu dediklerimi harfiyen yaparsan 1 ay içinde degişimi göreceksin

1|1
    0|1
  • Sporu bilinçli yapmak gerekir bozarsin dengeyi

0|0
    0|0
    • Neden bozayım ki dengeyi zaten bilinçliyim

• Zamanınİ
      sırasını
      beslenmesi ni
      vücut tipine uygunluğu nu bilmen gerekiyor

• Tabiikide işe yarar. Senin ne kadar yaptığınla alakalaı. Tabii daha çok işe yarayanlarıda var

0|1
    0|0
  • Profosyönel yardım alman şart hiç bir işe yaramaz bilinçsiz spor yapıyosun sonra güçlenip dayanıklı olcam derken şınav çekemez hale gelirsin allah muhafaza.

0|0
    0|0
  • Kardeşim en iyisi barfix bunu unutma birisiyle sakalasırken bile guclendigini 1 aydan sonra anlıyosun itme gucun falan sırt en onemlisidir guc ama kosu da cok onemli tabi ne kadar sınav mekik ceksende kardio yapmassan cabuk yorulur kondisyonun duser (barfix yap pişman olmicaksın) degişikligi gor

0|0
    0|0
  • kas geliştirmek için ağırlıgı arttırıcaksın

dayanıklılıgı geliştirmek için ise kaldırabildigin bir agırlıga maksimum tekrar yapıcaksın

yanş örnegin ben 20+20 dambıllarla 10 tekrar çıkarabiliyorum bu geliştirmek için ama 10+10 bunun ile 50 tekrar yaparsam bu dayanıklılıgımı arttırır

0|0
    0|0
  • Her zaman zor şeyleri deneyeceksin ki dayanıklılığın artsın. Mesela ben kapı önünde ki 2 basamaklık merdiveni çıkmak yerine, karşıya geçmemi sağlayacak demirin üstünden zıplarım. Biraz fantezi yap, hayalci ol be kardeşim :))
    Şınav, Mekik bahane sokaklar şahane diyorum...

0|0
    0|0
  • Kardeşim ben 6,7 ay öyle çalıştım ve çok faydasını gördüm sonuçta kendi vucüt agırlıgını kaldırcan dumbell bile zor olur ilk başlarda zorla kendini biraz başla git gite artar

0|0
    0|0
  • bir sporcu olarak ağırlığı havada tutman sana yorgunluktan başka bir his vermiyecektir eğer dayanıklı bir vucut istiyorsun düzenli bir spor programı oluşturup haftanın 3 4 günü bu programı uygulaman gerekir ve şınav ve mekikiğe gelirsek tabiki dayanıklık arttırıcı şeylerdir fakat vucutu bayağı zorlaman gerekir bu kadar uğraşmak istemiyorum dersen ağırlıkla çalışmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • yara knk

0|0
    0|0
  • evde orda burada olmaz o iş. spora gidiceksin salona yani. belirli takvimine uyarak sana verilenleri harfi harfine yapıcaksın. enerji harcadıgın icin bol protein tuketiceksin yulaf yumurta vs vs. antremanlarını aksatmıcaksın. 1 sene bu sekilde alışman ve ardından pratiğe vurman gerekiyor

0|0
    0|1
  • peder beni ıslak kayısla dövüyo karda üstümü cıkarıp soakkta kosuyom peder haydarı alıp bana kafa göz dalıyo acun abi bis almanyadan geliyos hepinize selam getirdik burdan yoz gattaki halam selam acun abi bis beat baks yapacaz :D

1|1
    0|1
  • Tabi ki dayanıklılığını artırırsın

0|0
    0|0
  • bence bunu googla sor... çok ayrıntılı ben çok rahat bir askerlik yaptım tatil kampındaydım Şubat ayında teslim oldum yaz için meslek gereği (denizciyim) deniz emniyete verdiler 5 ay boyunca her bulduğum demire asıldım ufak karın hareketleri yaptım çok işe yaramıştı ama evet koşu şart fakat burada önemli olan kendini yorman yani 35 şınav çekiyorum diye şartlama 1 er 1er arttır ve set set yap

0|0
    0|0
  • evet işe yarar

0|0
    0|0
  • Evet yarar

0|0
    0|0
  • yarar

0|0
    0|0
  • Tabiki. Barfiks falan çek.

0|0
    0|0
  • dayanıklılığının arttırmak istiyorsan vücudu yorduktan sonra yükleneceksin yani zorlandığın yerde bırakmıcaksın işte o zmn gelişirsin

0|0
    0|0
    • Biraz daha açar mısın?

• diyelim 50 tane şınav çektin hafif zorlandın bırakmıcaksın kolların titreyene kadar çekeceksin gücün kalmayana kadar yapamıosan 50 şınav çektin kısa bir ara verip tekrar şınav çekeceksin kaslarına yanma hissetmelisin

• 12 den fazla tekrarlı ağırlık egzersizleri ve cardio egzersizleri dayanıklılık arttırır. Yani kırmızı kas liflerine hipertrofi sağlaman gerek.

0|0
    0|0
    • Biraz daha açar mısın?

• HIIT tarzı kardio yap. Mesela koşuya çık 5-6 dk yavaş tempo koş sonra açma germeni yap ardından cross tarzında orta tempo 30 dk koş bu ilk antrenman şekli. Sonra yine ısınma ve stretch bittikten sonra kısa mesafe sprintler at 60-100m arası her sprint sonrası dinlenmeden yürüyüş temposunun biraz ustunde koş. Bunun yanında ağırlık çalışması yapabilirsin imkanın yoksa şınav ve barfik ve dips yap. Ayrıca cevabı burada net bir sekilde anlatamam elimden gelen bu.

• yapacağın egzersizler kadar uygulayacağın diyetin de önemi çok. ancak kilona ve boyuna göre bir egzersiz programı hazırlaman gerek. eğer bunlar hakkında bilgi sahibi değilsen işin uzmanına danışmanı şiddetle tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Birazda kol kaslarından bisep, triseps yaparsan güzel olur..

0|0
    0|0
  • Dayanıklılık kardiyo ile olur. Yürüme koşma pedal çevirme... Tabi tamamlayıcı olarak sıkılaştırma hareketleri

0|0
    0|0
  • sporcumusun topmu oynurson, şınav mekikle olmaz, düzenli kondisyon antremanları gerekli hocanın eğitiminde.

0|0
    0|0
  • kardeş ben sporcuyum. şınav mekik , gücünü arttırır bir yere kadar. sıkılaştırır. dayanıklılığada bir yere kadar faydası olur yine.

0|0
    0|0
  • Koşman önemli bence

1|0
    0|0
  • Tabisi alıskanlık getiriyor

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    75
Yükleniyor...