Başkalarını hiç küçümsediğiniz oldu mu ?

evet arkadaşlar hiç başkalarını küçümsediniz mi yüzlerine veya arkalarından fiziksel özellikleriyl alay ettiğiniz ve pişman olduğunuz helallik istemek istediğiniz ama yüzünüzün tutamadığı kişiler oldumu ?

Güncellemeler:
boyu kısa kılosu fazla şaşı çirkin şeklinde kucumsedıklerınız olmadı mı hıcc ?

0|0
29|41

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece bir kez yaptım. Oda, Polislik için mülakata gitmiştim vakti zamanında. Beş kişi aldılar bizi içeri. Bir sağıma baktım bir soluma. En iyi fizik, kalıp bende. Sağımdaki dal gibi ince uzun. Solumdaki kilolu kısa. Ben 183 boy 75 kilo bomba gibiyim tabi =). Biraz daha gerindim göğüslerimi şişirdim. Taa ki "Renk Körü" Olduğumu öğrenene kadar. Ehliyatım var benim bile diyemedim. O diğerleri gittiler. Buda bana çok güzel bir kapak, ders vs oldu...

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Kendini büyük gören çok kişiyi küçümsediğim olmuştur. Fiziksel bir şey için alay etmem veya küçümsemem.

2|0
    0|0
  • Lise çağlarımda küçümserdim. Tabi kimsenin yüzüne söylemezdim ama içimden derdim ya şu salağın bile sevgilisi var, şu topal bile kız ayarlamış, bu dört göz zengin zibidinin kolunda 2-3 kız var falan...

Yaş ilerledikçe birşeyler kazanıyorsunuz haliyle. İnsanları küçümsemekten ve küçümsenmekten Allah'a sığınırım...

1|0
    0|0
  • oluyor küçümsediğim insanlar beni küçümsemeye çalışan, bana hava atmaya çalışan insanlardır. aksi durumda asla insanları küçümsemem. sık sık kendime ayna gibiyim derim, karşı tarafın psikolojisini yansıtırım ben. insanlar ne yaparlarsa karşılığında onlara yaptıklarını veririm.

1|0
    0|0
  • Fiziksel özellikleriyle dalga geçtiğim bir kişi oldu. Onu da anlatayım. Bu bana dedi ki "Cüneyt fare gibi dişlerin var." Ben de ona azar tonuyla karşılık verdim: "Senin de çaydanlık kulpu gibi burnun var. Ben bişey diyo muyum? Ulan senin bi çocuğun olsa sırf burun olarak doğar o çocuk." gibisinden beş dakika saldırdım çocuğa. Sonra bir daha bana birşey diyemedi.

Çoğu kez de bana akıl veren vasıfsız insanları azarlayıp küçümsüyorum. Bunu halen de yapıyorum. Mesela en son kız arkadaşıma iPhone 4S hediye ettim. Bu kızın kankası da elinde 3310 ile bana "Aldığın da telefon olsa bari, iki buçuk milyarlık şey almış getirmişsin utanmadan." dedi. Ulan bi koydu bu laf bana. "Sen kaç kere iki buçuk milyar kazandın da küçümsüyorsun hayvan. Elindeki telefona bak da konuş bi lafı. Sen kaç paralık adamsın da benim hediyeme laf ediyosun. Senin kilon kaç para olum" dedim. Çocuk bişey demeden ayrıldı ordan. Kız da yanağımı okşuyo sinirim geçsin diye. Allah'tan ona da bağırmadım.

Ben çok mu sinirliyim neyim yahu.

1|0
    0|1
  • Aslında küçümseme olayı bayanlarda daha fazladır bence. Neden derseniz seçicilerdir.

Bu olmaz, bana göre değil, yakışıklı ama parası pulu yok gibi küçümsemeler olur sanırım bayanlarda :)

1|0
    0|0
  • İnsanların kusurlarıyla asla dalga geçmem başkasının dalga geçmesi de hiç hoşuma gitmez.

1|0
    0|0
  • çok büyük bir terbiyesizlik insanın kendini bilmemesi

2|0
    0|0
  • küçükken çok geçenler oldu ama biraz büyüdük lise 2 de sınıfın en güzel 2 kızı bana aşık oldu yoldan geçerken kızlar çarpmaya başladı şimdide komşu kızı az önce baybay ettide yüz vermedim:D

1|0
    0|0
  • Ben bu kadar küçük bir insanken nasıl olur da başkalarını küçük görürürüm...

1|0
    0|0
  • hiç kimseyi küçümsemedim ama bir keresinde yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum...

1|0
    0|0
  • Bazı hatalarım oldu

1|0
    0|0
  • hayır olmadı, ama beni küçümsiyenleri dilini yutturacak uykusunu bozacak şekilde cevaplarını verdim, beni küçümsiyenler iyi bilir.

1|0
    0|0
  • Bundan 4 sene önce yapıyordum. sonradan çok pişman oldum ama gidip helallık istemedim. o zamanlar çocukca davrandım

1|0
    0|0
  • Asla küçümsemedim. küçümseyenlerdende nefret ederim..!

2|0
    0|0
  • olmadı sonuçta allah yaratmış yaratılanı seveceksin yaratandan ötürü...

2|0
    0|0
  • hiç sevmediğim bişi küçümsemek.

2|0
    0|0
  • hiç olmadı ne yüzüne karşı nede kimsenin arkasından küçümsemedim dalga geçmedim kişilerin fiziksel özellikleriyle ama zekaları hususunda aynı şeyi söylemeyemem

0|0
    0|0
  • her yaptığımda kaybettim emin olun

1|0
    0|0
  • Asla.

1|0
    0|0
  • Hayır.. Görenleri beyin özürlü görmüşümdür..

1|0
    0|0
  • Kimse kimseden üstün olmadığı için küçümseyecek kimse olmuyor

1|0
    0|0
  • kesinlikle hayır ben kımımkı başkalarını küçümseyeceğim

1|0
    0|0
  • oldu gözlerim doldu

0|0
    1|0
  • görünüşünden ötürü kimseyi küçümsemedim ama bir insanın fiziksel komplekslerini gördüğümde ki özellikle şişman olup dar kıyafetler giyenlere saçlarını ucube şekiller verenlere küçümsemekten daha beter resmen acıyarak bakarım.bir filmden alıntı yapayım.BEN KÖPEĞİ BİLE HAKİR GÖRMEM!ALLAH YARATMIŞ...AMA İNSANLARIN KÖPEKLEŞMESİ BENİ DELİRTİYOR...

0|0
    0|0
  • asla yapmam yapmadımda yapmayacagım da

0|0
    0|0
  • Şu an seni küçümsüyorum.

0|0
    2|0
  • Bazen oluyor istemiyorum küçümsemek ama düzgünce bir şey söylendiğinde anlamıyorlar söyledikten sonrada pişman oluyorum .

0|0
    0|0
  • Memesi küçük olanları küçümserim.

0|0
    3|0
  • başkalarını küsümseyen insnalar aslında farkında olmadan kendini küçümserler.bu yüzden böyle şeylerle uğraşmam

0|0
    0|0
  • Olmaz mı ; aşağılıkları hep küçümsemişimdir ha bi de şerefsizler var tabi...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 29

• Yapıcağım son şeylerden biri yok kulağı böyle yok kaşı ağzı burnu neden onun kalbini boş yere kırayımki oda insan.Bunu ancak öküzler yapar derim.Yaparsamda çok üzülürüm MUTLAKA özür dilerim.Yüzün tutmuyoda ne demek.Haksız olan sen isen özür dileyip helalleşmeli bence:)

1|0
    0|0
  • Bilinçli olarak hiç yapmadım ama bazen aklıma geliyor çocukken mahalledeki arkadaşlarla oyun falan oynardık.Bi kız vardı benden bikaç yaş küçük onun gözüne bişey olmuştu kör olmamıştı ama 1gözünün rengi akmış gibi duruyordu ve o "Bunu sen yaptın" diyordu sanki bana.Bu bikaçsene önce aklıma geldi ve çok kötü oldum ama biyandan öyle bişey olsa ailesi gelip anneme söylerdi diye düşünüyorum.Onlar taşınalı çok oldu ama cidden ben mi yaptım,ben yaptıysam eğer kız her aynaya baktığında bana beddua ediyodur diye geliyor aklıma fena oluyorum.Gerçeği hiç öğrenemiycem sanırım :(

0|0
    0|0
  • Birine çok kilolu çok kısa çok çirkin demek onlar küçük görmek değildir ki bu eleştiridir. Küçük görmek kendini diğer insanlardan daha üst mertebede zannetmek ve onları insan yerine koymamaktır. Bunu kimseye yapmadım, kendime yapılmasını istemediğim şeyleri başkasına yapmam.

0|0
    0|0
  • Dış görünüş ile asla yanımda yapsa biri ciddi anlamda kızarım..

0|0
    0|0
  • Ben biliyorum havasındakileri küçümsüyorum

0|0
    0|0
  • Hep küçümsüyorum zaten desem ? :)

0|0
    1|0
  • Ya hayir, çok çirkin bisey hemde çok. Fiziksel olarak hicc ama hic olmadi ama karakteristik ozellikleri hosuma gitmeyenleri gorunce bazen olmuyo degil. böyle kucumsicek gibi oluyorum, sonra "kendine gel, ya sen de öyle olsaydın hosuna gidermiydi baskalarının böyle dusunmeleri" diye söyleniyorum içimden kendime:/.

0|0
    0|0
  • Çoğu zaman küçümserim insanları, ama içimden. Dışarıya yönelik olarak naziğim, belli etmem.

Sanırım benimki çocukluktan gelen bir şey, aşırı derecede pohpohlandım çünkü.

Hatırlıyorum da yani :D

0|0
    0|1
  • asla hicbir insanı fiziksel özelliklerinden dolayi küçümsemedim..Kendini büyük gören insan küçüktür benim gözümde

0|0
    0|0
  • burnu kaf dağında olanları küçüm küçüm küçümserim ezik beyinliler.

0|0
    0|0
  • mesela arkadaşımla gidiyoruz yolda karşıdan tipsiz birisi geliyo ooo kanka bak seninki geliyo falan tarzda kendi aramızda şakalaşmalar oldu tabi . ama helallik boyutunca kendi vicdanımı bile rahatsız edicek konumda olmadı hiç .

0|0
    0|0
  • içimden yapmışımdır ama ben de mükemmel değilim.Allah'tan çarpık bacaklarımla dalga geçen olmadı daha.yoksa çok ciddi kompleks yapardım.

0|0
    0|0
  • evet, özellikle ukalaları, senin bu dediklerini topluluk içinde birine yapanları özellikle fırsatını kollar topluluk içinde rezil ederim. müthiş ego verir insana.

0|0
    0|0
  • Gıcık olduğum insanları küçümserim.

0|0
    0|0
  • Kimseyi küçümsemem ve insanları küçümseyenlerden nefret ederim uzak olsunlar

0|0
    0|0
  • Küçümserim.Ve genelde ön yargılıyım.

0|0
    0|0
  • Yapmamamız lazım ama yapıyoruz.

0|0
    0|0
  • eger gerckten ben hakızsam helalık ısterımm kul hakkı sonuçta

0|0
    0|0
  • asla olmadı ama çok fazla dürüst olduğum için insanlar beni küçümsedi sanıyor

0|0
    0|0
  • asla... Sadece beynini gerektiği gibi kullanmayanları küçümserim

0|0
    0|0
  • evet bazen oluyor,ve bundan nefret ediyorum.. Kendime kiziyorum!

0|0
    0|0
  • Oldu..

0|0
    0|0
  • hayır Allah ın yarattığına bişey diyemem O oyle yaratmış sadece halime şükretmek düşer..

0|0
    0|0
  • olmadı..olmazda

0|0
    0|0
  • küçümsemek değil de böyle sevimli bulduğum için insan tasarrufu diye sevdiğim arkadaşım var :)

0|0
    0|0
  • küçümsedim ama hak etmişlerdi. Arkasından pek değilde yüzüne söyledim. Pişman da değilim

0|0
    0|0
  • Şişkoları küçümserim,pişman da olmam.

0|0
    1|0
  • İnsan ayıpladığı birşeyi, yaşamadan ölmez.. (s.a.v) Bundan 3 yıl önce birisinin sivilceleriyle alay etmiştim.. ve tam 3 senedir yüzümden sivilce eksik olmadı... ne doktorlar bi çare buldu nede ben... çok yalnış olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.. insan hiçbir zaman o kötü şeyi yaşamadan, karşısındakinin ne hissetiği anlamayaz... dalga geçmek çok ayıp birşey çok kötü birşey.. allahın yaratığı ile dalga geçilmez...

0|0
    0|0
  • olmadı olduysa bile çok küçükken istemeden olmuştur.kimseyi küçümsemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...