Karın kası çalışmak mide bağırsak için faydalı mıdır?

Karın kası için yapılan mekik tarzı hareketlerin mide bağırsak sistemine faydası var mıdır yoksa sadece görüntü açısından mı fayda sağlıyor? Mide problemi yaşıyorum ben o yüzden soruyorum bu soruyu.

Güncellemeler:
Bence hiçbir kas grubu boş yere konulmamıştır insan vücuduna illa ki faydası vardır diye düşünüyorum ben

0|0
4|24

En İyi Erkek Görüşü

• olur devam et yapmaya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Mekik/şınav tarzı ısınma hareketleri yalnızca kas geliştirir. Bağırsak ve mide problemlerine bir nebze fayda vermez kanımca. Mide ve ya bağırsak problemleri için ayrı egzersizler var. Tabii, bir doktora/hekime görünmekte de fayda var. Kâr edin vakitlerinizi.

0|0
    0|0
  • Bana kramp geliyo ya çok yapınca daha fazla ağr cekiyorum yani faydalı mı olurmuş ki :(

0|0
    0|0
  • olur devam et yapmaya

0|0
    0|0
  • Faydalıdır. O bölgeyi çalıştırıp kan dolaşımını hızlandırır. Bu da mutlaka mideye ve bağırsaklara fayda sağlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Hareketten kaynaklı olarak esnemesını saglayabılır mı desem ne desem

0|0
    0|0
  • Her kasın bir işlevi var ve karın kaslarının görevi de iç organların korunması. Bu bölgedeki gelişme endirekt etki yaratır. Ancak sorunu bilemiyoruz. Doktorunuza sormanız daha doğru.

0|0
    0|0
  • Spor yapmak iyidir ama kasla midenin çok alakalı olduğunu sanmıyorum doktora git mide problemin varsa

0|0
    0|0
  • görüntü oluyosa bişeyler oluyodur galiba bağırsaklarda ben çiğ börek yemiştim mekik çektim geğirdim mekikten sonra misal verecek olursak

0|0
    0|0
  • Kardesim karin kasi yapmak kalin bahirsaklarini rahatladir ve daha rahat sindirimin sisteminin calismasina yardimci olur iyi bisi yani

0|0
    0|0
  • TABİKİDE FAYDALIDIR! KARIN KASININ GÖREVİNİN DIŞ GÖRÜNÜŞ İÇİN DİYENLER VAR... YANLIŞ! KARIN KASI İÇ ORGANLARI TUTMASI İÇİN VARDIR. VÜCUTTAKİ HER KASIN BİR GÖREVİ VARDIR.

0|0
    0|0
  • Hayır faydadan ziyade zararı vardır. Gastrit vb. gibi sorunlara yol açabilir.

0|0
    0|0
  • rahat cıkartırsın bence mantıklı

0|0
    0|0
  • Sigara iciyormusun

0|0
    0|0
  • ne faydalı olacak , mide problemin varsa bağırsaklarda sorun var vardır dotora git bende bir hapı var sanada ondan veirir sanırım

0|0
    0|0
  • Ic organlarla bir alakasi yok ama sadece bir goruntuylede alakasi yok vucudun sikilasir sekste ise yarar kendini daha rahat kontrol edersin kondisyonun cevikligin artar daha hizli ve daha fazla yumruk atarsin

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|0
  • faydası olur

0|0
    0|0
  • Sadece kaslar calisiyor kardesim sorun olmaz

0|0
    0|0
  • bir faydası yok diye biliyorum

0|0
    0|0
  • O ho o cok sey bekliyorsun harekrtten adamim oldu olacak isale de iyi gelsin

0|0
    0|0
    • Sindirime yardımcı ooluyor mu o anlamda

• doktora sormak lazım

0|0
    0|0
  • Yağlanmayı azaltır bu sağlık açısından büyük bir etken..

0|0
    0|0
  • bir uzmana danış bence

0|0
    0|0
  • faydası olur

0|0
    0|0
  • Faydalıdır devam

0|0
    0|0
  • evet faydalı