İyi veya kötü gelişen bir olayın sonucunda aşağıdakilerden hangi cevabı verirsiniz?

Örneğin; bir konu var kafanızı çok takdığınız en yakın arkadaşınıza anlatıyorsunuz doğal olarak takmamanızı veya duygusal anlamda sizi rahatlatan bir takım telkinlerde bulunuyor. Yapmamanız gereken fiili bir hareket veya düşünce karşısında ;

a) Ben sana söylemiştim dimi?(negative etki)

b) Böyle olacağı belliydi nerden bile bilirdin ki? (Nötür'e yakın)

c) Senin bir hatan yok ama şans işte, hayat hep böyle, yapcak bişe yok? (pozitive denebilir) Siz hangisini daha çok kullananlardansınız?

• Ben sana söylemiştim dimi?(Negative) "Kendini daha suçlu hissettirir"
    67% (2)0% (0)67% (2)Oy Ver
  • Böyle olacağı belliydi nerden bile bilirdin ki? (Nötr) "En azından hepten kafasını duvara vurmaz kişi"
    33% (1)0% (0)33% (1)Oy Ver
  • Senin bir hatan yok ama şans işte, hayat hep böyle, yapcak bişe yok? (Pozitive)"Hata yaptığını bile farketmez belki de defalarca aynı hatayı veya tavrı yenileyebilir."
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Şıkları işaretlesek süper olacak :D

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Böyle olacağı belliydi nerden bile bilirdin ki? (Nötr) "En azından hepten kafasını duvara vurmaz kişi"

0|0
    0|0
  • Kimseye akıl vermem.Sonra faturayı bana kesiyorlar :)

0|0
    0|0
  • B dedim.

0|0
    0|0
  • "Tamam" derim.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Ben sana söylemiştim dimi?(Negative) "Kendini daha suçlu hissettirir"

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bile bile yapılmışsa, uyarmama rağmen

ben söylemiştim der neyse artık diyip telafi etmeye yada sakinleştirmeye filan çalışırım

ama bilmediğimiz bişey olmuşsa

nerden bilebilirdin hata yok vs diye yine sakinleştirmeye çalışırım.

kızsamda her zaman arkadaşıma desteğimdir, ne halin varsa gör diye bırakmam asla.

0|0
    0|0
  • Ben sana söylemiştim dimi?

0|0
    0|0
  • Senin bir hatan yok ama şans işte, hayat hep böyle, yapcak bişe yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...