Kadere inanır mısınız? Tesadüf mü kader mi?

Hayatınıza giren bir insan,tesadüf diye nitelendirdiğiniz bazı olaylar hayatınıza etki eder...Mesela Bir durakta görüp tanıştığınız bir insanla hayatınızı birleştirebilirsiniz...Peki bu tesadüfi bir durum mu sizce,yoksa kader mi?...

0|0
14|10

En İyi Kız Görüşü

• kader demek mevlanın bizim yapcağımız başımıza gelecek şeyleri önceden bilmesidir ve mevlada herşeyi bildiği için aklına gelen her şey kaderdir. bazısını senin iradene bırakır ama tabi seni senden ii bildiği için tabiki gene neyi seçiceğini bilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Tabiki inanırım, bu imanın şartlarındandır zaten.Ama bizler elimizden geleni yapıp sonra tevekkül etmeliyiz.

0|0
    0|0
  • Kaderciyim..

Alın yazısı olayına inanıyorum..

0|0
    0|0
  • kader.

0|0
    0|0
  • tesadüflere inanıyorum aslında.onlar hayatı cazip kılanlar.

ama gerçek manada bir kaderciyim.tesadüfler mümkün ama bir olacağına varıyor anlayışına da sahip olmadan edemiyorum.

0|0
    0|0
    • O zaman aslında bunlara tesadüf değilde,tevafuk diyebiliriz...Birşeylerin kaderimize yazılı olduğu ve bütün olaylar bütününün bizi bu doğrultuya götürdüğünü...

• o kadar kaderci olmaktan korktuğum için tesadüflere inanıyorum.öyle düşündüğümde iradesizmişim gibi böyle garip ve korkunç şeyler düşünüyorum.

• İnanırım.

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • kader

0|0
    0|0
  • ewtw inanırım..

0|0
    0|0
  • seni bir kere gören unutmaz şehla gözlüm:D:D:

0|0
    0|0
  • Onu bunu bilmiyorum da.

Bir şeyin olacağı varsa oluyor.

0|0
    0|0
  • inanırım ama pek düşünmem.inanmak gerekdiği için inanıyorum :)

0|0
    0|0
  • Allah a iman eden bir insan olarak evet inanırım..

0|0
    0|0
  • Hayatta tesadüf diye bir şey yoktur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İnanırım, yobazlık yapıp dini takılıp herşeyi biliyorum ayagına yatan, sonrada kaderin ben yarattım diyen eziklere acıyorum gerçekten.

0|1
    0|0
  • hayatta tesadüf diye bir şey yoktur. tesadüf sandığımız olayların tesadüf olmadığını sonradan anlarız.

0|0
    0|0
  • İnanırım. Ama uyguluması benden.

0|0
    0|0
  • inandık da ne oldu ?

0|0
    0|0
  • Hemde nasıl

0|0
    0|0
  • Tesadüfte değil kaderde değil. Hayat işte..

0|0
    0|0
  • Kadere inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

0|0
    1|0
  • Kaderin yaratıcısı benim.

0|0
    3|1
    • nası sen oluosun. sen zaten dünyaya gelmeden önce yaşayacakların belliydi bu dünya seni sana tanıtmak günahını sevabini göstermek için var kaldıki kader dedigin şeyde senin kendi iraden dışında başına allah istediği için gelen şeylerde var. yani senin asla değiştiremiceğin şeyler. bunlara rağmenrn kaderinin yaratıcısı sen olamazsın

• İnsan kendi kaderini kendi yaratır.

• işte bu tamamen böyle dildir bende onu anlatıorm bu söz kalıplaşmış ama doğru olmayan bi söz. kader o kadar geniş bi kavramki sen herşeyin kendi elinde olduğuna inanıosun. mevlanın nerde neye müdale ettiğini bilemessin. ama mevlada kaderini çizerken bazı şeyleri kendi istediği için öyle yapıo

• Daha değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...