Günde 100 squat işe yararmı?

Günde 100, squat yapıyorum ve 1 saat filanda egzersiz yapıyorum. Thigh gap yapmak için -yani var ama biraz daha boşluk olsun istiyorum- sizce bu yeterli olurmu? Yemek konusuna gelince zaten fazla yiyemiyorum.

1haftadır bu şekilde yapıyorum hertarafım ağrıyor orası ayrı bir konu ama baldırlarım ve kalçam sertleşmiş gibi hem görünüş hemde his olarak. Bilmiyorum belkide psikolojiktir (︶︹︺)

0|0
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• tek squatla olacak iş değil birdende okadar yüklenmenınde anlamı yok.
    kası dinlendirerek yap hergün yapıyor olman gelişeceği anlamına gelmiyor kaslarında dinlenmeye toparlanmaya ihtiyacı var proteini arttır.

1|0
    0|0
    • Et yemiyorumki başka neyden protein alabilirim

• Çok teşekkürler 😊😊

• evet ondada var ama onun yağ oranıda yüksek vede karbonhidratı o yüzden eklemedim :)

En İyi Kız Görüşü

• Gunde 100 squat bisey degistirmez, sadece biraz siskinlik hissedersin ama biraktigin ozaman iner.
    Ben 5 senedir squat yapiyorum ve bu konuda kesinlikle uzmanim. Haftada 3 defa sporumu yaparim. şu an ki durum 50kg squat x 5. Yani 5 defa inip kalkiyorum x 3 defa tekrarliyorum. Bu yeterlidir. Tabi baslangicta 10/20kg. Surekli ve dogru bir sekilde squat yapilirsa ve iyi beslenme, harika bir vucud yapar. Oyle hergun 100 squatla bisey olmaz. Teknik cok onemli yavas inip, hizli kalkmak gibi ve gucu ayaklarin topuklarin altindan almak. vs...

2|0
    0|0
    • Yani ağırlık almam şart

• Eic icin tsk ederim. Basarilar diliyorum bana ozelden mesaj atabilirsin sorun olursa canim :)

• Rica ederim ben teşekkür ederim 😊😊

Erkekler Ne Diyor 21

• Protein ağırlıklı beslenmezsen yağ ile birlikte kas da kaybedersin. Günlük 100 squat çok fazla. Birgün 3x15 yap birgün dinlen. birgün dinlen birgün yap. Kaslar 48 saatte iyileşir. İyileşme fırsatı vermeden bir daha yaparsan küçülürler.

1|0
    0|0
  • Her gün antrenman yapılmaz, eğer bir müsakabaya, turnuvaya yetişmeye çalışıyorsan. Kaslar;çalışırken değil dinlenirken gelişir.

1|0
    0|0
  • Bayan için 100 squat iyi bir rakam ama squat çalışırken biraz ağırlık kullanki kalçalarını toplasın

1|0
    0|0
  • yapraken direk yüklenmeyin vucutta ani yorgunluk belirtileri ortaya çıkar az aza yaparak çoğaltın ve arka arkaya yapmayın dinlenme mesafesini iyi ayarlayın türkten rivayet edilir terin soğumadan terli terli aniden yapmayın

1|0
    0|0
    • Taksit taksit yapsamda işe yararmı yani

• Şimdi suqatı boş barda yapıyosun bir haftadan sonrası boş pnun yerine 4 set 12 veya 15 tekrarlı agırlıkla squat yap ve yapa bildigin en agırını yap dahada etkili ben antrenörlük yapıyorum sana tavsiyem agırlık yap yemeginide aksatma;)

1|0
    0|0
    • Ağırlıkla yaparsam bayılır kalırım😂

• Teşekkür ettim 😊😊

• Rica ettim 😊😊😊

• Her gün her gün yaparsan tam tersi sonuç alırsın. Kaslar dinlenmeli. 3 veya 4 gün yap 1 gün ara ver öyle devam et. Ama egzersizden önemli beslenme ve uyku gelir. Spor bu işin %20 lik kısmı. Asıl önemli olan düzgün beslenme ve düzenli uykudur. Büyüme hormonu gece 11 ile 5 arasında çalışır bu saatlerde uyku gerekli.

0|0
    0|0
  • Özelden ulaşırsan yardımcı olabilirim

1|0
    0|0
  • Yaramaz oyle bir calisma sistemi yok

1|0
    0|0
  • squatı ağırlıkla yap

1|0
    0|0
  • Aynen devam et dogru yoldasin :)

1|0
    0|0
  • Squat sayısı iyi ama düznli ymk yemelisin eger kaslarin gelişsin istiıosan

1|0
    0|0
    • Yemek yeme bozukluğum var işte ya ama protein vitamin kan hapları kullanıyorum işe yaramazmı?

• Ya zararı olmaz ama günlük fazla kullanma gercktn iyi çlişiosan zararı olmaz ama çalşman ytrli degilse zararı olur

• Tamam teşekkür ettim

• Yaramaz mı, 1 aya güncelleyip koy resmini. d. d

1|0
    0|0
  • lifleri yıpratmaktan başka bir şey yapmıyosun

1|0
    0|0
    • Deme öyle ya😢

• dediğin o ağrılar en aza inene kadar yeni bir antreman yapmak doğru değil. normalde sıkı bir spordan sonra vücudun yırtılan kasları onarması gerekir 48 saat dinlenme ve bol protein takviyesi lazım

• 😢😵😦😧😩of

• Squat bacak arasını acmazki kim söledi sana?

1|0
    0|0
    • Heryerde squat yazıyor 😢😴

• Tamam sakin ol şampuan işinize gelmeyince sapıtıyorsunuz 😊😊

• ne işime gelmicek arızamısın ewladım?

• Ağırlıkla çalışmaya başla bide sayıları artır zamanla J:Lo gibi olursun sonra :D

1|0
    0|0
  • malzemeye bağlı

1|0
    2|0
  • gormek lazim ise yaramismi

0|0
    2|0
  • Thigh gap çok rezil ve saçma boyu * ayrıca iğrenç bir görüntü * neyini seviyorsunuz? Sen Squad a devam et bırak thigh gapi..

0|0
    0|0
  • ben dötümü kaldıramıyorum mantıken yetmesi lazım

0|0
    0|0
  • squat thigh neya önce açklarmısın :)

0|0
    0|0
  • Squirt diye okudum :))

1|0
    0|0
    • Ne alaka 😁

• ay istemem sağol

• Peki sen nasıl istersen ama aaten

Kızlar Ne Diyor 7

• Hayır gerçekten işe yarıyor ama hemen yüklenme. Her geçen gün 10 squat daha yap. 100le başlamak hata olmuş bence. Eklem ağrısı olur sonra. Önemli olan da az yemek değil sağlıklı beslenmek, kas yapmak istiyorsan bol proteinli besinler tüketmelisin. Ama bende işin uzmanı değilim :) araştır biraz

1|1
    0|0
  • İlk 50den başlayıp yavaş yavaş artırman gerekiyordu sen birden 100le başlamışsin tabiki her tarafın ağrır

2|0
    0|0
    • Okulda zaten hep ceza yiyordum beden derslerinde, oyüzden 100 le başladım tabi hoca buna squat değil komando dansı diyor 😁😁😁

• günde 100 çok ya

1|0
    0|0
  • Ben gunde en az 500 squat yapiyorum cok ise yarıyor

1|0
    0|0
  • İşe yarar ama hergün artirman gerekiyor. Bende yapiyorum cunku.

1|0
    0|0
    • Rekorum 120 ondan yukarı çıkabilirmiyim bir fikrim yok 😊😊

• Sadece squat yapma. Biraz kardiyo falan da yapmalisin.

0|0
    0|0
  • 3 set halinde 2 dk dinlenerek 30 şar sekilde yapmanı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • Evrt bende bunu merak ediyordum teşekkürler 😊

• rica ederim

Yükleniyor...