Kaç derece lens kullanmalıyım?

Merhabalar

Gözlerimde 3.75 miyop vardı. Geçen doktora gittim ve 2.75 olduğunu söylediler 1 derece düşmüş. Normalde lens kullanıyorum ama 3.75 lensle çok rahat ve net görebiliyordum hala, ama eski büyük numaralı gözlükler başımı ağrıtıyordu yine de netti. Bir de bu kez 0.50 astigmat çıktı gözümde. Gözlükçü pek farkettirmez dedi 2.75 lens ve gözlük verdi. Gözlüğü akşamları evde falan takıyorum yani. Lensi henüz açmadım, ama gözlük gözümün ölçüsüne göre olmasına rağmen uzak mesafeleri bulanık gösteriyor, eski gözlüklerim çok daha netti. Sebebi astigmat mı, astigmatlı lensler de çok pahalı biliyosunuz almak istemedim. Lenste de aynısı olacak diye açmak istemiyorum kutuyu. Sizce 3 veya 3.25 mi alayım lensi değiştirip? Ne yapmamı önerirsiniz?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• doktor bilir...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Öncelikle yapılması gereken: hangi odak uzaklığı ya da odak aralığındaki objektife ihtiyacımız olduğunu belirlemek.

0|0
    0|0
  • her zaman doktorun dediğini yap, gözlükçüler satmak için herşeyi diyebilir(her gözlükçü bir değil tabi sakın kimse üstüne alınmasın)

0|0
    0|0
    • Doktor da 2.75 yazıp vermişti öyle al demişti ama eskisinden çok daha bulanık oldu böyle de, görüntü kalitesi düştü yani biraz :)

• Doktorun taktığı gözlükte gayet iyi görebiliyordum, o çerçevenin kenarında da astigmat ayarı varya işte onu da yapıp sordu, ama astigmat çok çok küçük farketti yani görüntü açısından.Ama şimdi baya farkediyor gözlükte.

• hmm, olabilir böyle durumlar, insanın içine de sinmiyo bazen, istersen doktora bi daha git.

• bi gözcüye git kanka :)

0|0
    0|0
  • sen lensi falan boşver bir kör deynaa al :D

0|0
    0|0
  • çizdir bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• doktorunun kontrol sonrası verdiğini kullanmalısın ilk zamanlarda gözün alışamaz ama birkaç güne sorun kalmaz. Büyük nunara kullanırsan 4 ü bulursun bu gidişle.

0|0
    0|0
    • ayrıca bende 7 yıldır astigmatlı lens kullanıyorum bahsettigin gibi pahalı değil yıllık 250tl 6 çifti ve gayet memnunun bauch & lomb en iyisidir.

• Bence yapma öyle bişey, doktor bana her zaman 0.25 numara düşük verir. Astigmatlı lens al, göz sağlığı bu.

0|0
    0|0
    • Astigmatlı lensler de hem çok pahalı oluyor, hem de her lens markasında bulunmuyor. Lenslerimden çok memnunum markasını değiştirmek istemiyorum. Peki lenslerle de biraz bulanık görür müyüm sence, yoksa gözlükten daha net mi olur?

• Renkli lenste görürsün, normal şeffafında görmezsin.

• Gözlüğünü tekrar kontrol ettir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...