Mozart'ın Türk Marşı adında bestesi olduğunu biliyor muydunuz?

Evet arkadaşlar Mozartin Türk Marşı adında bestesi var işin garibi bu bestede Osmanlını mehter takımından esintiler olması tabiki bestenin inceliğine varmalısınız. Saraydan kız kaçırma senfonisi uvertürünü de unutmadan onda da Türk sarayından kız kaçırma varmış Osmanlı zamanından hep

Güncellemeler:
Mozart Turkish March> link

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• evet duymuştum gerçekten güzel bi beste teşekkürler..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ohoo yeni mi duydun ya çok ayıp sana gerçekten şu bildiğimiz nırı nırı nı nırı nırı nı na na na na na na nana na na nanana iştee

0|0
    0|0
  • Biliyordum tabii ki de,ilk defa öğrendiğimde ise çok şaşırmıştım bir gurur patlaması yaşamıştım. Severim ya.

0|0
    0|0
  • ebet güzel hoş otantik waww wuww

0|0
    0|0
  • biliyorum tabii :):):)

0|0
    0|0
  • evet biliyorum Mozarttin dogdugu ülkede yasiyorum ! bu marsi da tüm dünya bilir ismide Ronda alla Turca !

0|0
    0|0
    • Ben bu besteyi programladigim microcontrollerde duymustum sonra aldigim muzik dersiyle orendim

• Evet hatta show tvde eskiden haber sonlarında çalıyordu

0|0
    0|0
  • Evet, biliyordum.

0|0
    0|0
  • Yeni öğrendm senden

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Dinlemiştim ama bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Türk marşı bir zamanlar kapı zillerinde modaydı.Şimdi ise bazı okullarda tenefüs zili olarak çalışıyor.Bizdeki senfoni anlayışlar..Hayatımızın her anını senfoni dinlemeden geçiremiyoruz.Biz çok SENFONİYİZ...

0|0
    0|0
  • evet hata daha sonra sanırım yanılmıyorsam luksemburg orkestrası veya fazıl sayda bunu tekrar cover gibi birşey yaptı

0|0
    0|0
  • Türkler de sevilesi bi millet ama

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • yok bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Hadi canım