Ligdeki hakem hataları ne olacak?

arkadaşlar spor gündemlerinde hep hakem hataları var hakemlerde hiç ilerleme yok her kuluplerin hakkını gasbediyorlar sizce bu nereye gider ilk kendimi bildim bileli hep hakemleri konuşuyoruz sizce bu sorun çözülürmü?

0|0
6|82

En İyi Erkek Görüşü

• 40 yılda 1 Fenerbahçe aleyhine olan hakem hatası yüzünden yazılmış bir yazıysa gülerim sevgili dostum.
    İnsan'ın içinde bulunduğu hiç bir organizasyon kusursuz olamaz maalesef ki. Bunu kötüye kullanmak isteyecekler olabileceği gibi, İnsanlarında dönem dönem kötü performans göstermesi olası bir durum.

Gelelim Türkiye açısından bir "lisanslı futbolcu" olarak değerlendirme yapmaya...
    Suçu basında ve kulüp başkanlarına caydırıcı cezalar vermeyen federasyonda buluyorum, ayrıca hakemlerin duygusal tavırları da sıkıntı. Hacıosmanoğlu'na az önce verilen 180 gün hak mahrumiyeti sonrasında TFF'nin tarafsız olmadığını tekrar düşündüm. Çok sevdiğim ve saygı duyduğum Aziz Başkanım her zaman hakemleri arar maçlardan önce, adil bir yönetim ve şans diler. TFF buna ses çıkartmaz, aynı durum Aziz Başkan gibi "yılanı deliğinden çıkartan" tarzda değilde "Karadeniz atarlılığıyla" Hacıosmanoğlu Başkanım tarafından gerçekleştirildiğinde kıyamet kopar.
    Yahu yıllar yılı Beşiktaş'ın hakkı yenir, eleştiren lafta eleştirir. Programlarda hemen arada kaynatılır bu durum. TFF ve MHK gereğini yapmaz. PFDK acımasız olur Siyah-Beyazlı birisini gördüğünde falan fistan.
    FB bu yıl haksız şekilde, havadan şekilde 1 milyon Penaltıya koşarken bu hafta 1 penaltısı verilmedi ve ortalık karıştı.
    Eee hocam, bu hafta Rize'yi 9 kişi bıraktılar BJK maçında evet kartlar kesinlikle doğru. Ama 2 kırmızı kart çıktı diye siz Beşiktaş'ın net 2-3 penaltısını yiyorsunuz, görmezden geliyorsunuz ve sadece 1'ini veren hakemin sırtını sıvazlıyorsunuz.

Ben bu lige kusarım hocam.
    Melo'nun her sezon kırmızı kart koleksiyonu yapacak hareketleri var iken, sarı kart bile gösterilmemesine kusarım...
    Fenerbahçe'nin havadan penaltılarına kusarım...
    Derbi var diye, renkli diye tabir edilen takımlarımızın futbolcularının, hocalarının cezalarının ertelenmesi ve tekrar uygulanmamasına kusarım...
    Beşiktaş maçlarında verilmeyen penaltılara, faullere, kartlara, aleyhe çıkan uyduruk kararlara ve TFF-MHK-PFDK şerefsizliğine ayrı bir kusarım.

0|1
    0|0
    • Tamı tamına 2000 karakterlik bir mesajdı. Daha ekleme yapamıyorum, sevgiler...

Kızlar Ne Diyor 6

• Hakemmi transfer etse tff diye düşünmüyor değilim.

0|0
    0|0
  • Hatasız yönetim mümkün değil ki

0|0
    0|1
  • Çözülmez, hatta tüpçü gitmeden türk futbolu ilerlemez.

0|1
    0|0
  • Dünyanın her yerinde oluyor dünyanın en iyi ligi ispanya liginde olmuyor mu sanki her yerde var

0|0
    0|0
  • Maalesef bir sey olmayacak. Cunku bu ulkedeki futbolu oldurduler resmen. Avrupa ligindeki maclara bakiyorum hakemler hakkini veriyor, bir de bize bakiyorum da gercekten satilmis bir turk futbolu.

0|0
    0|0
  • Yuroligd

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 81

• 50 sene öncede vardı, 30 sene öncede vardı, 10 sene öncede vardı, yine var...

Hani dünden bugüne değişen bir şey yok ki ortada, ayrıca kusura bakmasın kimse ufak türden de olsa şikeler dönüyor ligde, yani şahsi görüşüm, dayanağım yok tabiki buna dair, sadece gördüklerime ve sezdiklerime bakarak söylüyorum, ta sezon başında da dedim, hala da diyorum, eğer bu sezon beşiktaş şampiyon olursa şaşırmayın, 4. yıldız mücadelesini kızıştırmak adına uzatabilirler, haftalar geçtikçe belki liderliğe bir galatasaray oturur, bir fener geçer, bir beşiktaş olur, biri iner, biri çıkar, son ana kadar bu yarış sürer diye düşünüyorum...

Üç büyükler arasında zaten an itibariyle en kötüsü Galatasaray, Ondan sonra Fener. Beşiktaş zaten en iyisi şu anda, inişli çıkışlı bir grafik çiziyor.

Ben izlerken artık şöyle izliyorum, benim takımım gerekirse hakeme karşı da oynayacak, hakeme karşı oynayamıyorsa çıkmasın sahaya, çivi çiviyi söker misali hani.

cut.

0|0
    0|0
  • ah be gözüm cok güzel yerden yakalamassin ülkem sorularini.. sence bizim bu kafa degisir mi? bu ülke düzelir mi? ne dogru yürüyebilir ki bu ülkede. hersey havagazi musluk kolsaati. bence hepsi hayall bizler hayal jenerasyonunun cocuklariyiz. cesaretimizle övünür dururuz ama daha kendimizi silkeleyip ayaga kalkma cesaretini gösteremiyoruz. bitigiz anlayacagin. mucize bekliyorum

0|0
    0|0
  • Ben BJK li olarak aglamiyorum her 2 maçtan 1 inde kırmızı kart yiyoruz bugün fenerbahçe yöneticisi mi ne 10 tane pozisyon yakaladık atamadik diyor sonra da hakemi kimse baskı altında tutamaz diyor napti hakem baskı altında kaldi da? :O Haklısın da be adam sen trilyonluk Eşeklerin gol atamiyorsa sen aşağı yukarı her maçta penaltı kullanıyor isen bu maçta bedavadan penaltı vermediler diye laf mı söylüyorsun? :O

Hakemlik ÖZERK olmalı şans işi arkadaş art niyetsiz olarak herkes kendi kaderine razı olacak NOKTA.

0|0
    0|0
  • Hakemdir hata yapar ama her ligdede olur fakat bizim Türkiyede bir başka oluyor gerçekten hata olduğuna inansak inan kimse birşey demicek kasıt arıyoruz ve belkide haklıyız bir sor bakalım kaç kişi inanıyo Türk futbolunun temiz olduğuna? Sorunda burada zaten.

0|0
    0|0
  • FAzla tarışılan hatalar Tvden başka bir hakem heyetiyle cevaplanmalı ya da 1 Tv hakemi olmalı

0|0
    0|0
  • Bizde öyle hakemler varki isteseler sıfır hatayla hepsi maçı rahat bitirir. Ama hakemler rahat değiller. Verdikleri bir karar güçlü bir klübün zararına olduysa hemen hakem kötülenmeye başlıyo. Bunun sonucuda hakemin birinci ligden alt liglere düşürülüp unutulması oluyo. Hakemlerde bunu görünce artık bazı büyük klüplere faul penaltı vs çalamamaya başlıyo. Gözünün önündeki kırmızı kartı bile veremiyo. Çünkü verirse mesleğini bitirirler onu kızağa çekerler. Yani yönetimsel bir sorunla karşı karşıyayız. Futbol federasyonumuz hakemlerimizi koruyamadığı için oluyo bunlar hep.

0|0
    0|0
  • hedef1milyonpenaltı

0|1
    0|0
  • her maçta olabilir sonuçta insan, o an yanlış görebilir ve öyle değerlendirebilir, bu iki takım içinde geçerli, bunu devamlı gündemde tutarak kendi takımlarına yontmaya çalışan yöneticiler olduktan sonra hakemlerde dahada hataya zorlanacaklar istemeseler dahi

0|0
    0|0
  • Teknolojiyi futbolun içine sokmanın vakti geldi diye düşünüyorum. O kadar kameralar, sensörler var. Halen 5 hakem ile sorunu çözeceklerini sanıyorlar.

0|1
    0|0
  • O hatalarda % 90 Beşiktaş'a işliyor nedense daha çok o* çocuğu yönetim topunun anasını sikem tüpçü piçi Beşiktaş'a bir dünya borç bıraktı gitti eski başkan olduğu takımın şimdi anasını bellemeye çalışıyor ama biz BEŞİKTAŞLIYIZ görüldüğü üzere 3 kulvardada dimdik ilerliyoruz ve maçlarda hakemleride yeniyoruz.

0|0
    0|0
  • Hocam bunu herkese söylüyorum Türk futbolunda her türlü şike var ve bu şikenin başıda lig tv geçen sene ne oldu galatasaray şampiyon oldu şimdi bu yıl ferbahçe ya da galataray şampiyon olursa 4. yıldızı alacak daha çok insanın ilgisini çekecek bu ve daha çok insan maçı izlemek için lig tv alacak durum bu

0|0
    0|0
  • Futbolu takip etmezssek düzelir bence

0|0
    0|0
  • Federasyonun başına İbrahim Hacıosmanoğlu geçsin bak nasıl gelişiyor Türk futbolu. Dünyada yankı yapmazsa ne olayım. Yılanın başını ezicen ki kuyruğuna kadar gebersin..

0|0
    0|0
  • Şunu kabul edin ki en çok bize yapılıyor Beşiktaş'a verilen kartlar herkesi geçti ben hiç kimsenin hataya uğramasını istemem bu yüzden Yıldırım Demirören'den s₺&tirip gitmesini bekliyoruz

0|1
    0|0
  • Avrupadaki maçları izle kralını görürsün. Bu işi düzgün yapmak için gerçekten profesyonel bir yönetim ve çalışan lazım.

0|0
    0|0
    • Avrupa liglerini sevdiğim için takip eden biriyim..
      Pierluigi Collina bu adamın hata yaptığı karşılaşma görmedim hiç avrupadaki hakemlerin çoğu hata yapmaz

• cezalandirilmamlilar

0|0
    0|0
  • Benim bjk şansız hakemler karşısında Fenerbahçe bir milyon penaltı hedefledi biz hala kırmızı kart alirmiyiz düşüncesindeyiz :D

0|0
    0|0
  • Ben bildim bileli böyle devam eder.

0|0
    0|0
  • Hatalar futbolun olmazsa olmazlari bu hatalarin bir cogu diger liglerde de yapiliyor ama hic bir ligde hakemlerin bu kadar baskıya maruz kaldiklarini sanmiyorum. Yabanci klup baskanlari hakemleri arayipta maci dogru yonet demez ya da soyunma odasi basmaz ya da bundan sonra hakemlerle diyalogumuzu degistirecegiz demez. (Fenerbahceliyim)

0|0
    0|0
  • Maç görüntüsü olmadan futbol programı yapılınca hakem hatalarından, onun şuna ettiği küfürden başka bir şey konuşulması da beklenmez zaten

0|0
    0|0
  • hayır çözülmez

0|0
    0|0
  • Ligdeki hakem hataları ört pas ederek bazılarını lider yapacak

0|0
    0|0
  • senelerdir Beşiktaşımızı biçtiler, halka yakın takmız diye yapıyorlar bunu, özellikle son hükümet bize baya gıcık

0|0
    0|0
  • Hatasız yönetim mümkün değil

0|0
    0|0
  • Hakem hatalari olmasa zaten futbolun tartisilacak yani kalmaz hersey net ve acik olur hakem hata olacak ki yorumcular para kazansin takimlar şampiyonluk kaybetsin ya da kazansin. Bu ligde hakemler hata yapiyorsa en buyuk sorumlusu futbolculardir adil ve yurekli olsalardi hakemin hatalarini orada duzelte bilirler veli semih necip gibi futbolcular buna ornektir

0|0
    0|0
  • hatasız yönetim mümkün değil, sadece mucize, hakemler makine değil, sen cık sen yönet sende bbelki istemeden bir cok hata yapabiliceksin, bu sadece türkiyede yok, tüm dünya sporunu takip ederim, bizde italyyaya ingiltereye göre az bile :) yani ortada abartı bir durum yok

0|0
    0|0
  • Bu hakemlerin yerine bayan hakem ler olsun... bence daha başarılı olur.. ve bizim futbolcular hakeme baskı yapamazlar bayan olunca ve hakem hatası da fazla olmaz...

0|0
    0|0
  • Ligteki Hakem Hataları..
    Diğer takımda emek veren futbolcuların hakkını gasp etmeye devam edecek..
    Şike davası gördü bu ülkenin futbolu siz artık futboldan zevk alıyormusunuz acaba?

0|0
    0|0
  • Termal kamera görüşü ve açısı, muhteşem yapay zekaya sahip olan robot hakemler çıkmadıkça çözülmez.

0|0
    0|0
  • #hedef1milyonpenalti baskada birsey demiyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    51
Yükleniyor...