Hiç düşündünüz mü? Neden varsınız? Varoluş amacınız nedir?

Yoksa buradayım yaşıyorum havasında mısınız?

Ateistim ama artık pişman olamaya başladım. Çünkü düşündüm. Eğer varsak ve bir gün yok olacaksan bunların tesadüf değil gerçekten bir imtihan olması gerekir değil mi ?

0|0
1216

En İyi Kız Görüşü

• Doğrusu biz insanı, imtihan etmek için karışık bir nutfeden (erkek ve kadın sularından) yarattık da onu işitici, görücü yaptık. (İNSAN/2)

O, hanginizin daha güzel iş yapacağınızı denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstündür, bağışlayandır. (MÜLK/2)

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz. (ENBİYA/35)

Biz yeryüzündeki şeyleri kendisine süs olsun diye yarattık ki, insanların hangisinin daha güzel amel edeceğini deneyelim. (KEHF/7)

Yoksa siz, kendinizden önce gelip geçenlerin hali (uğradıkları sıkıntılar) başınıza gelmeden cennete girivereceğinizi mi sandınız? Onlaraöyle yoksulluklar, öyle sıkıntılar dokundu ve öyle sarsıldılar ki, hatta peygamber ve beraberinde iman edenler: "Allah'ın yardımı ne zaman?" derlerdi. Bak işte! Gerçekten Allah'ın yardımı yakındır. (BAKARA/214)

Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri! (BAKARA/155)

Andolsun ki, biz içinizden cihad edenlerle sabredenleri ortaya çıkarıncaya ve yaptıklarınızla ilgili haberlerinizi açıklayıncaya kadar sizi deneyeceğiz. (MUHAMMED/31)

Muhakkak siz, mallarınız ve canlarınız hususunda imtihan olunacaksınız. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah'a ortak koşanlardan size eziyet verici bir çok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah'dan gereği gibi korkarsanız, şüphesiz işte bu azmi gerektiren işlerdendir. (AL-İ İMRAN/186)

İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır. (ANKEBUT/2-3)

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• yeni bir taktik mi? inanıyorum ama inanmayanı yönlendirmek için zayıf bir numara, mucize lazım insanlara, aynı anlatılanlar gibi, bir ağacı köküyle yürütmek gibi, uçmak gibi, mucize lazım insanlara, kendini doğruyu ya da yanlışa herneyse kandıramayanlara.

1|0
    1|1
    • Yok gerçekten öyle değil. Ateistim ama belli bir noktadan sonra tesadüflere inanmamaya başladım.

• ya şunu söyliyim sana blaise pascalın bir sözü vardır:

tanrının varlığını ya da yokluğunu bilemeyiz ama inanacağımızın fayda getirisi olabileceği gibi inanmamamız hiçbir fayda getirmeyecektir.o yüzden tanrıya inanmalıyız.

kısacası ateistleri hep bunu söylemişimdir.inanmazsınız hepten kaybedersiniz.ama inanırsanız en azından bir ihtimal doğuyor.

0|0
    0|0
  • Gizli Kullanıcı bacı: hatanı anlaman beni çok mutlu etti gerçekten.

55 70 yaşında ki insanların hiç sapıttığını gördün mü. çok az sapıtan kişivardır.

çünkü elden ayaktan düşünce bu dünyada misafir olarak geldiğini anlıyorsun. zaten en çok ibadeti yaşlılar yapıyor çünkü ölümün hak olduğunu anlıyorlar. Allah çok merhametlidir tahmin bile edemeceğimiz kadar affedicidir. Allah affetsin.

3|1
    0|0
  • Sen gerçekten aklını kullanan insanlardan birisin.

''İnsan kendisinin kemiklerini bir araya getiremeyeceğimizi mi sanıyor?''
    ''Evet, bizim onun parmak uçlarını bile eski haline getirmeye gücümüz yeter.''

0|0
    0|0
  • ağaç ların kışın kuruyup yazın tekrar yeşermesinin asıl amacı insanlara ölümden ötesinin olduğunu anlatmaktır ve ahiret vardır tekrar dirileceğiz bence doğru yoldasın

2|1
    0|0
  • Varoluş amacımız üremektir.Üreyip çoğalmak..

Hiç birşeyi düşünmeden yaşamak gerçek yaşamaktır.Anı yaşamak..

Şuan sen ne düşünüyorsun.Yarın gene makyajını yapıcaksın belki dışarı çıkıcaksın erkekleri etkilemek isteyeceksin neden bunu yapıyorsun çünkü başkası yaptığı için.Sen sen değilsin.Sen olmak için doğal davranıp hiç bir şey düşünmemek gerekir.Gelecekte nolurum, dünkü olaylar sinirimi bozdu boşverrrrr gitsin.

Mesela bir gün işe gidecekken minibüsü kaçırdın.İşe geç kaldın ama o bineceğin minübüs yolda kaza yaptı.Eğer binseydin ölecektin.Her işte hayır vardır düşünmek gerekir.Anı yaşayın.!

0|0
    0|0
  • Var olma sebebiz tamamiyle bizim içindir . şimdi allaha evvelden ve ezelden olan herşeyi bilir . onun katında herşey olup bitmiştir . bir örnek veriyorum .allaha seni yaratıp sana deseydi kulum ben seni saf ve temiz bir ruhtan yarattım ama sen kötü bi insan oldun seni cehenneme atıyorum ? . cevabın ne olucaktı. şu cevabı vericektin yokya ben kötü bi insan değilim o nerden cıktı şimdi kötü insansam kanıtla görelim ben cehenneme suçum yokken atamassınız.. derdin. haksısmıyım sonuna kadar haklıyım. herkez bu cevabı verirdi .şimdi allaha bizi dünyaya getirdi ve herşeyi kendımız görüp yaşıyoruz iyi ve kötü piyasaya cıkıyor ve kimse inkar edemıyecek. teşekkürler. umarım faydalı olmuştur

0|0
    0|0
  • Siz kendinizi tesadüfler sonucunda varolduğunuza inandırabilir misiniz?...Yani gözlerinizin simetrisi,burnunuz,saçlarınız...Bunun daha ötesinde...Sizin gibi saygıdeğer ,kişilik sahibi,kendi kararlarını kendisi verebilen bir insanın tüm bu özelliklerinin bir tesadüf neticesinde olması mantıklı gelebiliyor mu?...Bu dünyada bir amacımız olmalı ki varoluşumuza anlam yükleyebilelim...

0|0
    0|0
  • evet doğru yolda ilerliyosun arkadaşım ama abartıp sıkma baş olma

0|0
    0|0
  • kainatta hiçbir şey tesadüfün eseri değil bu hayata gönderilişinin bir gayesi var kulluk vazifesi başka kitaplarda yada felsefi akımlarda yüreğine teselli arama senin kalbini ancak yüce yaratıcının sevgisi tatmin eder çünkü o kalp yüce yaratıcının sevgisi için yaratılmış onun dışında teselli aradığın her şeyde ruhun ve kalbinin ızdıraplarının çığlıklarını duyarsın...

0|0
    0|0
  • Ateyizler inanmak istemedikleri inanmıyorlar...Ateist forumlara gir gülmekten ölürsün zaten,richard dawkin bu dönemin en ünlü ateist'i bile artık saçmalamaya boyut kazandırdı ve bizi uzaylılar yarattı dedi gerisini sen düşün...cCc Adnan oktar reyiz cCc...

0|0
    0|0
  • Tabii Ki..Eğer Kuran-ı Kerim Mealini Açıp Okumaya Başlarsan Burda Yazılacak Yorumlardan Çok Daha İyisini Bulabilirsin.Baştan Sona Oku.Ben Şahsen Dinime Kuran İle Bağlandım.

0|0
    0|0
  • yaf vlh bir aralar bende bu gibi düşünceler içinde boğuluyordum azdaha benden sana sölemesi yapman gereken tek sey bosver gitsin allaha inan islama inan gerisini düşünme düşündüğün zaman dinden bile çıkarsın :D

0|0
    0|0
  • Sorgulaman çok güzel . Hangi inanca kendini yakın hissediyorsun peki ?

0|0
    0|1
  • tesadüf

0|0
    0|0
  • yaşamak yaşamak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• hep düşünüyorum hala bulamadım varoluş sebebimi. galiba aileme bir ceza olarak gönderildim dünyaya...

0|0
    0|0
  • Artık bişey konuşmak istemiyorum.Her canlı ölümü tadacaktır.

0|0
    0|0
  • Her şeyin bir amacı var. Bizim de, var olan her şeyinde, olan biten olayların da.. Her şey birbiriyle bağlantılı aslında ama bu düğümü çözersek yaşamanın bir anlamı olmaz..

0|0
    0|0
  • varoluş amacımız Allah a kulluk etmektir ve bu bir imtihandır biz ilk başta cennetteydik ama bir yanlış yaptık ve dünyaya gönderildik bir imtihana tabi tutulduk bunu bilmeyecek kadar bilgisizmisin anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • düşünmüyorum

cahilim ayrıca

1|0
    0|0
  • düsünmüstüm..

0|0
    0|0
  • kalabalık olsun diye varım kanımca

1|0
    0|1
  • Arkadasa bakıp çıkıcam ben kalıcı değilim.

0|1
    1|1
  • İmtahan için varız bence. Yoksa çekilir mi bu dünya.

0|0
    0|0
  • düşündüm benim hiçbir amacı yok sanırım varoluşumun

0|0
    0|0
  • elbette. adimi yazdim zaten.

0|0
    0|1
Yükleniyor...