Bana acır mıydınız? İki dakika bakar mısınız?

Benim annem ve babam engelli okuluma beni onlar götürmek istiyorlar okulumda da tanınan biriyim nerdeyse herkes tanıyor beni.Acaba annemi ve babamı öyle görürlerse bana karşı acıma gibi duyguları olur mu yani sizce nasıl olurdu ben onlardan utanmıyorum ama siz olsaydınız nasıl davranırdınız? bana acırmıydınız

Güncellemeler:
cevap veren herkese teşekkür ederim :)

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• eğer iyi öğrenciysen derslerin falan iyiyse duygulanırdım vay be derdim aile saadeti böyle. belki ara ara engelli olduğu için üzülüyolardır ama gerçek mutluluk onlarda ve mutluluk onları hiç bi zaman terketmeyecek diye düşünürdüm. ama eğer kötü bi öğrenciysen ki böyle eski okulumdan bi tanıdığım vardı babası engelli. arkadaşım istese babası canını vercek ama arkadaş kendini böyle başka dünyalrdan sanıyodu makyajlar mini etekler okulda havalar falandı ve niyeti de okumak falan değildi . işte öyleysen ailenin sana verdiği emeğe acırım başka seye değil...

0|0
    0|0
    • geçen yıl sınıfımı birincilikle bitirdim allah izin verirse bu yılda öyle olur inşallah..

• tebrik ederim . ve annenle babanla gurur duymalısın onların hakkını ödeyemezsin

Erkekler Ne Diyor 20

• Aklıma bile getirmezdim böyle birşeyi

(ayrıca bu soruya 2 dk değil 2 saat feda olsun)

2|0
    0|0
  • Sana acıyana acımak lazım! Senin halinde acınacak bir şey yok ki... Böyle düşünmeyin ya, onlar senin annen baban, seni okula bırakarak, okulunu görerek, okula gittiğini görerek nasıl mutlu olacaklar kimbilir. Her anne baba gibi... Onları bundan mahrum bırakma...

0|0
    0|0
  • anlıyorum seni .. insanların sana acıyarak yaklaşmasını ve o şekilde düşünüp davranmasını istemiyorsun .. o düşünceleri sil aklından .bir tek engelli senin ailen değil .. Türkiye de çok sayıda engelli vatandaşımız var ..

0|0
    0|0
  • aklıma bunu getirdin link

Soru içinde yanında götür..Acıma duygusu elbette olur ama o düşündüğün anlamda değil.Sadece üzülürler annen baban adına ama sana saygıları daha çok artar.Sen götür anneni babanı..Onlar senin annen ve baban..Yerinde annesi babası olmayan biri olsa sana aynen şöyle der " Keşke yaşıyo olsalardı da sırtımda taşısaydım."

0|0
    0|0
  • annen baban mutlu olacaklarsa okuluna gelmekten gerisi teferruat düşünme acıma hissi olurmu üzülürlermi diye o insanların mutlu olması daha önemli değilmi.

0|0
    0|0
  • neden acınsın kimse kimseye acıyamaz her insan birer engelli adayı ayrıca sakın bu durumdan gocunma onlar senin anne baban

0|0
    0|0
  • rica

0|0
    0|0
  • Ben olsam onlarla gurur duyar ve seni okutabildikleri için tebrik ederdim.

0|0
    0|0
  • hayır acıma değil de bir burukluk olurdu sen ailemden utanmayarak davranarak üzerindeki tüm olumsuz kanıları yok edebilirsinm

0|0
    0|0
  • Allah'a şükretmeyi bil. Annesi ve babası olmayanlar sana imrenir emin ol. Annenin ve babanın fiziksel görünüşü seni utandırmamalı. Göğsünü gere gere dolaşmalısın. Çünkü onlar yanında...

0|0
    0|0
  • niye acıyalım ya, düşünmen bile yanlış, anne babanı incitebilir, düşünme bence böyle, hatta bazı arkadaşlarınıda eve davet et, annenle babanla tanıştır, annen baban sevinecektir bu duruma

0|0
    0|0
  • benim umrumda bile olmazdı ne düşündükleri..

0|0
    0|0
  • Asıl sen sana acıyarak bakanlara acıyarak bak, bunda utanılacak hiç bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Böyle Düşünme..Birisi Seninle, Aileni Düşünerek Değil Seni Düşünerek Bir İlişkiye Adım Atar.Bosver Böyle Seyleri.

0|0
    0|0
  • kötü düşünceler sahibine aittir. anne ve babanla gurur duymalısın.

0|0
    0|0
  • Bi otur empati yap annenle babanın yerine koy kendini ...

0|0
    0|0
  • Çok özel olmazsa ne tür bir engelleri mevcut? Genetikse eğer senin sağlık durumun iyi mi?

0|0
    0|0
  • Merak etme kimse bir şey diyemez kötü düşünürlerse de Allah'a havale et...

0|0
    0|0
  • sana neden acıyalım ? annenin babanın özürlü olması sana acımamızı gerektirmez. böyle düşünme aileni üzebilirsin. ne mutlu seni okutabiliyorlar. Allah ömürlerini uzun etsin

0|0
    0|0
  • Acımazdık biz sınıf olarak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• İşin doğrusuna gelince bir engelli gördüğümüzde hem ona hemde onun yakınlarına acır millet. Bunu kimse inkar etmesin.Ama annen ve baban bunu istiyor ve sende sorun duymayacaksan götür derim.Sonuçta onlara bakman ve onları istediğini yerine getirerek mutlu etmen sende hem psikolojik açıdan hemde manevi açıdan rahatlama sağlar diye düşünüyorum .

0|0
    0|0
  • size karşı acıma duyguları olmazdı.yanlış düşünüyosun.onlar senin annen baban seni okula getirmek onların doğal hakkı onlarla o hallerleriyle seni okula kadar getirmeleri ile gurur duymalı okula geldiklerinde arkadaşlarını onlarla tanıştırmalısın bile

0|0
    0|0
  • Acımak Allah'a mahsustur,annen baban senin,soru bile sormaya gerek duymazdım ..

0|0
    0|0
  • anneni babanı koluna takıp gururla git okuluna sen acınacak biri değilsin ki neden acısınlar

0|0
    0|0
  • bence utanıyorsun o yuzden soruyorsn.utnmanı gerektrcek bsy yk.

0|0
    0|0
  • sen şuan yanlış düşünüyosun onların yerinde sende olabilirdin akıllı ol öyle bişi düşünmezler acımazlar yani burak götürsünler

0|0
    0|0
  • acırdım sonuç olarak engelli olmak normal toplumla beraber olamamıktır ve tabiki de iyi bi şey mi değil yani

0|0
    1|0
  • hayır . asla .

0|0
    0|0
  • Acımazdım benim başıma böyle birşey gelse ne olurdu diye düşünür kesin ağlamaya başlardım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...