Futbol takımın olsaydı ismini ne koyardın? Bizim ülkemizdeki takım isimlerinin yanında neden spor eki var?

Futbolla veya başka spor dallarıyla izleyici olmak dışında bir ilgim yok ama bazen duyuyorum tvden veya başka bir yerden enteresan ambiyansı olan takım isimlerini.. hoşuma gidenlerden bikaçı "Providence Bruins , Manchester Monarchs, Syracuse Crunch , Bridgeport Sound Tigers, Deportivo La Coruna, Albacete Balompie, Recreativo Huelva, Cittedella (çitedella okunuyomuş;)), royal charleroi , Alianza Petrolera, Los Millionarios , Boyaca Patriotas FC vb gibi... herbirinin bulunduğu şehir veya kültürüyle alakalı özenle verilmiş isimler gibi geliyo bunlar bana ne anlama geldiğini bilmesemde... Benim canımı sıkan soru şu neden bizim ülkemizdeki klüp isimlerinin yanında ve hatta neredeyse hepsinde spor eki var, bursaspor, trabzonspor, konyaspor zart-zurt spor... spor eki getirince o takıma ne kazandırmış oluyoruz ,,, takımın futbol değerini düşürmek , aynılaştırmak, küçültmek ve basitleştirmek dışında hiç bir işlevi yok bana sorsanız bir kız olarak... Sizce yanlışmı düşünüyorum?

Güncellemeler:
O kadar da uzamaya gerek yok bence , isayla musayı karıştırmayalım derim ben pek fazla bu işlere.. hani taraftar gruplarının küfürleşmesi adamı dinden de çıkarır o bağlamda;) yalınayak ta nası top oynanır ya? omygod yani

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• aynen katiliyorum. acayip banal buluyorum gereksiz ve sacma. o yüzden mesela altinordu genclerbirligi tarsus idmanyurdu besiktas jimnastik kulübü galatasaray fenerbahce ankaragücü gibi kulüp isimlerini daha yakisikli buluyorum. ama bence eski türk tabirleri kullanilmaliydi. vya kizilderililerdeki gibi günesin gücü cakan simsek ates topu ejder pencesi gibi dogadan esinlenerek ismlerde alinabilirdi. tekdüzelik düsünme yetilerini körelmis onlarda tavsanli lniyit spor gibi ismler bulmuslar isime bak ya. tavsanli linyit spor.. hadi tavsani anladik hizli tavsanlar falan de bari. linyitspor ne ya. ben mesela 1915 gelibolu savascilari falan koyardim.

1|0
    0|0
    • oooo süper yorum olmuş, teşekkürler ilgin için...1915 gelibolu savaşçıları da müthiş bir isim bence.. çanakkale dardanel spora duyurulur

• O kadar da uzamaya gerek yok bence , isayla musayı karıştırmayalım derim ben pek fazla bu işlere.. hani taraftar gruplarının küfürleşmesi adamı dinden de çıkarır o bağlamda;) yalınayak ta nası top oynanır ya? omygod yani... he he bu yorumu buraya yazıcama güncellemelere yazmışım yuh yani... benim takım ismim salakspor olurdu heralde;))))

• bu saate normal aslinda. benim da öyle "spartak salak" liklarim oluyor arada bir. sana yazacagim mesaji bir bakiyorum baskasina yollamisim!° yalinayak Betlehem olayi güzide ülkemiz sinirlarinda olmadi zaten :) hem agustos ayindaydik, havada iyiydi. 3 mac yapacaktik cimsahada zaten cok iyiydi. bizim takim 2 gün evvel kayit olmustu. o'da takim eksik diye:) o yüzden ne frorma hazirladik ne krampon.. normal spor ayakkabi ile gelmistik ama onlarla cimde oynayamazsin zaten. kayar bitarafini kirarsin. 4 kisi ayakkabisiz iki kiside ödünc kramponla oynadi.. zaten karsi taraftaki cocuklarda Dogru Düzgün oynadi öyle kimse kasitli ayaga falan girmedi.. ilk maci kaybettik ikncisini aldik bizimkisi matraklik olsun diye zaten.

PS 1: .. al iste deminden beri yollluyorum bakiyorum gitmiyor.. sonra bir baktim görüs bölümüne yazmisisim hay allam ya..:)

ya ben harbiden salagim ha.. mesaji hakkaten yanlis birine yolladim.. bide eksik kopyalayip yapistirdim yolladim iyimi...

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben olsam elinoglu diye klüp kurardım..:)
    övgüyü düşünsene
    elinoglu neler yapıyor..
    elinoglundan müthiş gol :)

2|0
    0|0
  • spor eki neden var? çünkü spor takımları genel olarak şirket halinde oldukları için faaliyet alanı belirtiyor. Mesela Galatasaray spor a. ş. gibi aslında ordaki spor şirketin faaliyet alanı yani :)

0|0
    0|0
    • bir. sana yazacagim mesaji bir bakiyorum baskasina yollamisim!° yalinayak Betlehem olayi güzide ülkemiz sinirlarinda olmadi zaten :) hem agustos ayindaydik, havada iyiydi. 3 mac yapacaktik cimsahada zaten cok iyiydi. bizim takim 2 gün evvel kayit olmustu. o'da takim eksik diye:) o yüzden ne frorma hazirladik ne krampon.. normal spor ayakkabi ile gelmistik ama onlarla cimde oynayamazsin zaten. kayar bitarafini kirarsin. 4 kisi ayakkabisiz iki kiside ödünc kramponla oynadi.. zaten karsi taraftaki cocuklarda Dogru Düzgün oynadi öyle kimse kasitli ayaga falan girmedi.. ilk maci kaybettik ikncisini aldik bizimkisi matraklik olsun diye zaten.
      ,.. al iste deminden beri yollluyorum bakiyorum gitmiyor.. sonra bir baktim görüs bölümüne yazmisisim hay allam ya..:)

• :))) hahhaha

Kızlar Ne Diyor 3

• Los Millionarios güzel isimmiş be.. hani çok parası var bu topçuların gibisinden;).. spor hakkaten ciddiyetsiz bişey gibi geliyo bana da, Bizim Bursaya Bursa demekte yeterli veya ne olabilir başka Bursa timsahları, timsah bursa veya , Osenebusene Bursa;), bak bu iyi oldu.. Canım Bursam, Aşkım Bursa da düşünülürse iyi olur seçenek olaraktan ;))

1|0
    0|0
  • Ben olsam adını elnuke kartalları koyardım kulüp takımının renkleride kızıl mavi olurdu

1|0
    0|0
  • Beybispor

1|0
    0|0
Yükleniyor...