Ofsayt nedir hanımlar ve ofsaytan nasıl kaçılır ?

Ofsayt nedir hanımlar ? Ve ofsaytan nasıl kaçılır ? eminim bir coğunuz biliyor :D

0|0
25|13

En İyi Kız Görüşü

• Kızlara ofsayt nasıl anlatılır;

Şöyle ki : Mango'ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahs...edilen bluzu onlardan daha önce kaptınız.Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. İşte ofsayt böyle birşeydir :) :)

3|6
    2|3

Kızlar Ne Diyor 24

• Ofsayt, FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır. Eğer bunlar rakibin kale çizgisine yakınsa orda potansiyel bir avantaj vardır. Yalnızca kollar rakibin ilerisindeyse, kazanılacak bir avantaj yoktur.(vikipedia diye bişey var kardeşler)

0|1
    0|0
  • Simdi rakip takimdan 3 oyuncu var diyelim ki. Biz de atağa cikarken uzuuun bir pas atiyoruz. Pas attiğimiz adam o 3 oyuncudan eli kolu bacaği kafasi ilerde olmayacak abi. Nasil kacilir? Top gelirken az geride durursun sonra depar atar topla basarsin kaleye. Napalim yani.

0|2
    0|0
  • Ofsayt kendi takımından arkadaşınla aranda karşı takımın oyuncusu varsa. Kendi takımındaki arkadaşına topu atmandır. Böyle bir şey olması lazım :D ama nasıl kaçılır bilmiyorum :D

0|1
    0|0
  • bi de bu var :)

link

0|0
    0|0
  • kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir.

Doğru öğrenmişmiyim :):):)

0|1
    0|0
  • Neden bilmediğimiz düşünülür anlamıyorum.Kızlar furbolu seven sevmeyen olarak ayrılır sevenler bilir sevmeyip ilgilenmeyenler de bilmez yani..

0|0
    0|0
  • topun son oynandığı anda rakip kale çizgisine toptan daha yakın olan futbolcunun durumudur...doğru mu ki?

0|1
    0|0
  • bilmiyorumm

0|0
    0|0
  • Atak yapan takımın futbolcusu karşı takımın kalesine rakip takımdan daha yakın ise her pas Ofsayttır.

0|0
    0|0
  • Anlatırdım da... acıdım yahu size :D

0|0
    0|0
  • "Top ayaktan çıktığı anda rakip takımın kalesine doğru rakip takımın oyuncusu daha önde olmazsa ofsayt olur." diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Pasif ofsayti da biliyorum desem kafi olur mu?

0|1
    0|0
  • anlatamam görmen lazım :D

0|0
    0|0
  • Ben bilmem beyim bilir.

0|1
    1|0
  • git kendinle dalga geç. bilmiyorum ve ilgilenmiyorum.

0|0
    0|0
  • Ofsaytla ilgilenmiyorum Golse Goldür işte...

0|0
    0|0
  • Karşı takımın kale çizgisine top ve rakipten daha yakın olduğu an ofsayttır.

0|0
    0|0
  • rakibin kalesine yakın yerlerde rakipten önce çizgiyi geçme

0|0
    0|0
  • sen ben gibi insan o da.

0|0
    0|0
  • Futbol oyun kuralı.

0|0
    0|0
  • ha evet ..

0|0
    0|0
  • ofsayt mı ...

0|0
    0|0
  • takım ataktayken top ayaktan çıktığı anda takım arkadaşına pası atarken rakip takımın futbolcusunun gerisinde olması gerekiyor.

0|0
    0|0
  • ne olduğunu biliyorum ama bariz olmadığı sürece görünce tanıyamıyorum:(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• ofsaytı kadınlara sormak ,vejeteryan birine akşama pirzolamı yoksa biftek mi pişireyim sorusunu sormak gibi

0|0
    0|0
  • bunu öğretmeye çalışmıştım ama çok zor :)

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ofsaytı öğrenmek isteyen kızlar lütfen fenerin maçını falan seyretmeyin yoksa kafanız karışır çünkü hakemler fenerin ofsayttan attığı golleri saydığı için kafanız karışabilir.

0|0
    0|0
  • Ks de ki kızlar bi harika dostum! Hepsi biliyo ofsayt nedir

0|0
    0|0
  • ofsayt: topun savunmanın önüne geçmesi

nasıl kaçılır: savunmanın öne gelmesini beklemesini ya da geriye kaçmasını

0|0
    0|0
  • "siz erkeğe sadece küçük bir pas vermek istiyorken, o erkek ısrarla yatağa daha yakın duruyorsa bu ofsayttır"

(alıntı:)

0|0
    0|0
  • ofsayt'ı bilen kadından uzak dururum..

bilen kadın kadir diye kaydettiğin burcu'yu da bilir..

0|0
    0|0
  • Burdan tek bir sonuç çıkıyor. Bunlar travesti.

0|0
    0|0
  • rakip takımın defansını kontrol et

0|0
    0|0
  • Çogusu netten bulup kopyala yapıştır yapıyor pampa yoksa hiçbiri bilmiyolar eminim...

0|0
    0|0
  • bu konularda uzmanım ofsayta yakalanmadan çok güzel frikikten goller atarım...

0|0
    0|0
  • Bu kızların halii.. oof of.

0|0
    1|0
Yükleniyor...