"Kişiye hanımını neden dövdüğü sorulmaz" Bir din içerisinde neden şiddet barındırır ve kadına neden değer vermez?

link

ilgili linkte de görebileceğiniz üzere Harman Camii'nin kapısına "Kişiye hanımını neden dövdüğü sorulmaz" diye bir yazı yazılmış ve bunun hadis olduğu iddia edilmiştir.Hadis olsun ya da olmasın böyle bir din mi İslamiyet? ve acaba neden bu kadar çok şiddet barındırıyor? neden bu kadar hoşgörüsüz? neden kendi gibi olmayanı kendileri gibi düşünmeyeni dayak ile yola getirmeye çalışıyor? ve kadına neden hiç önem vermiyor adeta kadını mal gibi görüyor?

0|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• onu oraya yazandan bölge müğtülüğünün haberi yokmu istediklkeri arap kurallarına göre yönetime az kaldı kadını döv çocuk yaptır erkek egolomanyasına devam sonra :S çok yanlış olaylar bunlar arkadaş hanımın hata yaptıysa boşarsın olur biter ha gerçekten hatası ciddi vahim bir hata ise her evlilikte sorunlar olur erkeklerde sorun çıkartan en başlıca tarafıdır. yani anlatmak istediğim şudurki o kayserideki müğtülüğün işgüzarlığı... istedikleri türkiye modeli gerici yöneticiler bilinçsiz hlak istemleri... daha ne denilebilinirki..

1|1
    0|0
    • aynen sana katılıyorum ve bu durumdan en büyük zararı din ve gerçek dindarlar görüyor çünkü bu tip din adamları dini yozlaştırarak toplumu geri bırakıyorlar.Gerçek dindarları da adeta dinden soğutuyorlar.

Kızlar Ne Diyor 7

• 3-5 densizin yaptıklarını İslamiyetle örtüştürmeniz çok üzücü bir durum.Önüne gelen birşeyler söylemiş ve bunların hadis olduğunu öne sürmüştür.Sahte peygamberlerin var olması gibi..İslamiyet hoşgörü dinidir.Bin kez tövbeni bozmuş olsan da yine seni kabul gören hoşgören bir din İslamiyet.Ne yazık ki onu da yeryüzünden yok etmeye ve karalamaya çalışıyorlar...

0|1
    0|0
    • ben örtüştürmüyorum sadece doğruluğundan emin olduğum bir haberi paylaştım.Ayrıca böyle bir yazı hadis olduğu iddiası ile cami girişine asıldıysa bunu yapanlar 3-5 densiz değil ya İmam Hatip mezunu ya da İlahiyat mezunu olan ve o camiden mesul olan din adamlarıdır.Bu da bence Türkiye'nin nereye doğru gittiğini gösteren vahim bir tablo ki bugün Cuma ve bu yazıyı asan din adamı birazdan belki yüzlerce kişiye vaaz verecek.Din adı altında şiddet ve gericilik üstelik din adamları vasıtasıyla servis

• ediliyor...

• bu yazdiklarin kulturden ileri gelio..ve cahillikten..

islam erkekleri islami kendilerine nasi uygunsa ole yapip sonra biz muslumaniz dinimiz bole istiyor diyorlar..oysa ole değildir..erkekler kendilerine bakmayip daima kadinlarla ugrastiklari icin..

kurani nasil.. ne gozle okuyorlarsa bazi musluman erkeklere kalirsa kadinin hic bir hakki yokmus gibi davraniyor.. oysa bu bole değildir..islerine oyle gelio..

bende bi musluman olarak kendim gibi olmayana ..kendim gibi dusunmeyene siddet gosterilmesine hosgoru gosterilmemesine karsiyim..insanlara her ne olursa olsun din irk cinsiyet fark etmez saygili davranmaliyiz ve sevmeliyiz..cunku allah gunesi, ayi.. bu dunyayi bitek muslumanlar icin yaratmamis..hepimiz icin yaratmis..ve huzur icinde yasaya bilmeli herkes..

0|0
    0|0
    • çok doğru bir yorumda bulunmuşsun fakat bir de şöyle vahim bir durum var o tabelayı oraya astıran ve tabela da yazanlara göz yuman ,o camiden sorumlu olan imam biraz da yüzlerce erkeğe Cuma vaazı verecek.İşte asıl vahim olan durum budur.Bu kafa dini yozlaştırır ,toplumu da geride bırakır.

• birazda insanin icinde olmali..dusunmeli..mantikli mi değilmi diye..gozlerini kapatip hocaefendinin her dedigine inanmamali..cunku 1 musluman olarak biliyorsunki sen kendinden sorumlusun..bi baskasi değil

ben kendimden sorumluyum..

• çok doğru ben de senin gibi düşünüyorum.Sorguladıktan sonra inanıyorum.Fakat sorun şu ki sorgulayabilmek belli bir eğitim ve kültür birikimi gerektirir.Ancak maalesef bizim halkımızın büyük bir çoğunluğu bu eğitim ve kültürden yoksun olduğundan bu sorgulamayı yapamazlar ve din adamlarının görevidir onlara doğruyu göstermek.Görevi doğruları göstererek toplumun aydınlanması olan bir din adamı görevini kötüye kullanırsa o toplum geri kalır...Olayın vahim olan tarafı da buradadır.

• Nisa Suresini aç oku.

0|1
    0|0
  • celiskiler oldugunu dusunmek, inanmıyor olmak size cahil cuhela soylemlerle meydana cıkıp karalama hakkını vermiyor-ki sunu da bilmenizi isterim, benim zihniyetime sahip insanların gozunde asılsız karalanan yucelir, karalayan alcalır.

0|0
    0|0
    • ben karalamıyorum sadece doğruluğundan emin olduğum bir haberi paylaştım.Ayrıca böyle bir yazı hadis olduğu iddiası ile cami girişine asıldıysa bunu yapanlar 3-5 densiz değil ya İmam Hatip mezunu ya da İlahiyat mezunu olan ve o camiden mesul olan din adamlarıdır.Bu da bence Türkiye'nin nereye doğru gittiğini gösteren vahim bir tablo ki bugün Cuma ve bu yazıyı asan din adamı birazdan belki yüzlerce kişiye vaaz verecek.Din adı altında şiddet ve gericilik üstelik din adamları vasıtasıyla servis

• yorumlarımda ya da verdiğim cevaplarda çelişkili bir durum yok ama tamam Nilca umarım başka bir konu da birbirimizi daha iyi anlayabiliriz...

• umarım.

• Bunlar erkeklerin isine geliyor da ondan..

0|0
    0|0
    • kısa, öz ve doğru bir cevap ve işlerine gelen kötü şeyleri dini alet ederek aklıyorlar.Böylece hem o kötülük meşrulaşmış oluyor hem de olmayan vicdanlarını rahatlatıyorlar...

• mesela bizim sitenin karşısında bir cami var imamı her Kurban Bayramında memleketinden koyun getirtip cemaate koyun satıyor :D bu mudur yani?

• :D boyle seyler her zaman oluyor maalesef

• Bu sadece bir cümle hadis veya değil. Varsayalımki bunun hadis olduğu doğru. Bundan önce gelen bir cümle ve sonra gelen bir cümle olabilir. Hadisin anlamı tamamen değişebilir. Altından farklı bir anlam çıkabilir. Magazincilerin bir cümleyi alıp onu çarpıtarak manşetten yayınlayıp yalan haber yapması gibi. İslamiyet en mükemmel dindir her açıdan. Allah ın sözüne inananlar bunu bilir. İslamı karalama tuzakları işe yaramayacak. Allah nurunu tamamlayacak.

0|0
    0|0
    • Hadis olsun ya da olmasın ya da doğrudur ya da saptırılmıştır.İmam Hatip mezunu ya da ilahiyat fakültesi mezunu bir din adamı mesul olduğu caminin girişine böyle bir yazı asıyorsa olay bitmiştir.

• O onun cahilliğidir onun cahilliğine dayanarak senin İslam şöyle böyle diye İslamı kalkıp karalamanda senin cahilliğindir.

• Hassasiyetinize hak veriyorum ama benim amacım İslamı karalamak değil bilakis tüm saflığıyla ve doğruluğuyla ortaya çıkmasına katkıda bulunmak.İslamı karalayan oraya o yazının asılmasına göz yuman din adamlarıdır ki yaptıkları şey başta İslam dinini yozlaştırıyor ve sonrasında toplumu geride bırakıyor ve bu kafada ki bir adam biraz dan yüzlerce erkeğe Cuma vaazı verecek.

• bunu doğru kabul eden aklını aldırmıştır, çok net.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• provakasyon kokuyo

1|0
    0|0
  • Ülkenin ilerlediği ve sona yaklaştığı devrimde şaşılmayacak bir durum bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...