Maddi imkansızlıklar neler yaptırır?

Düşünün yalnız ve ergenlik yaşında iki çocuğu olan bir kadınsınız, çalışıyosunuz ama ne borçlara ne çocuklara nede size yetiyo bu para sıfırdan da başlıyosunuz bişeylere beş parasız kalmışsınız bu durumdan kurtulmak için napardınız ?

Güncellemeler:
Hani derler ya hayatimi yazsam roman, film olur diye keske yazabilmek gibi bir kabiliyetim olsaydi da yazsaydim. Neyse inanin direniyorum bir cok seye cagri merkezlerinde alinan paralar bellidir, aile destegi yok, burnumdan kıl aldirmam da kimseden yardim da dilenmem ama psikolojim bitmis durumda :/
Cocuklarin babasi 12 yildir piyasada yok tekrar evlenmistim zaten ama oda yurumedi, bana ve cocuklarima baksin diye asla bir evlilik yapmam. Ama cocuklar icin nasil burs alabilirim bilgisi olan varmi bu konuyla alakali ?

0|0
315

En İyi Erkek Görüşü

• maddi sıkıntı herşeyi yaptırır insana ... heleki çocuklarda varsa ki bayan olmanın en zor yanıdır..

kolay gelsin dicem lakin verecek bir aklım yok bu konuda...

bazen zor olanı seçmek gerekir.. bir yere kadar ... psikolojisini atabilirsen .. alışkanlık yapmacaksa ... gibi ...

aklındaki belli gibisin zaten soruş tarzından belli... sadece onay arıyorsun

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Bu dünya imtihan dünyası, herkesi türlü türlü imtihanı vardır, seninki de bunlar sanırım. Allah bir kapıyı kapar, diğerini açar. ümidini kesme, rızkı veren Allah'tır. kuldan rızık umma. doğru yoldan ayrılmadan çocuklarına örnek bir hayat yaşa.

0|1
    0|0
  • net karssısında gecirmezdm

2|0
    0|0
  • Allah yardım etsin ilk önce ...

babaları nerede bu çocukların ?

0|0
    0|0
  • güncellemene cevap; cocuklarına bakması için degil sadece öyle bişeyi tek basına hiç bir erkekte kabul etmez zaten..hayatın yükünü beraber omuzlamak için evleneceksin

0|0
    0|0
  • doğru yoldan bataklığa sürükleenmesinde gerektiği yerde insanlar yardım eder bazıları çıkar için bazıları insanlık namına ne olursa olsun doğru yoldan şaşma çocuklarının karnı aç kalsın başı dik kalsın

0|0
    0|0
  • genelde böyle caresizlik içinde olanlar yeni bir evlilik içine giriyorlar ama ne derece doğru olur, biraz şansa bağlı sanırım

0|0
    0|0
  • Kul hakkı yemede nasıl kazanıyorsan kazan

0|0
    0|0
  • hayata isyan eden tek ben değilmişim...

0|0
    0|0
  • Zamana bırakıp idare ederek yaşamak en doğrusu.

0|0
    0|0
    • Dogru soyluyosun iki gun once su saatimi sokmeye gelmislerdi kizim gelen adamin telinden aradi beni Allahtan, adama yarim saat dil doktum sokme saati odicem para hazir isten izin alamadim diyerek yalan soyledim sokmedi bu hafta. Haftaya gelip soktugunde kolu komsudan damacanayla su alir idare ederim.

• Evlen bacım.

0|0
    0|0
  • Çalışması daha çok çalışması lazım. Hayat kadınlığı yapacak değil ya !

0|0
    0|0
  • kadınlığını kullanarak zengin olan çok bayan var.maddi imkansızlık diyip kadersizliğe çaresizliğe kapılmamak gerek.üzme kendini

0|0
    1|0
  • bazu yollarla çok zengin olmak mümkün

0|0
    0|0
  • yuregim parcalandi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnterneti kapattırıp ilk olarak internet parasından kurtulabilirsin.Daha sonra açıköğretimden okul bitirerek daha bol paralı bir işe girebilirsin.Yapamıyorsan eğer ilk olarak kendinden ödün vermelisin mesela kendi ihtiyaçların en son planda olmalı.Bu sayade de düzelmeye başlar ve o zaman her şey yoluna girmeye başladığında kendine de zaman ayırırsın. Başka işler arayabilirsin. Yakınlarınla sorununu paylaşabilirsin.Vakıflara başvurabilirsin. En azından yemek ihtiyaçlarını vakıflar sayesinde karşılarsan daha çok para kalır.Ve en önemlisi dua etmelisin.Allah yardım eder elbet...

1|1
    0|0
    • Int yok evde şu an elimde kalan satabilecegim tek sey telefonum onun da degerini veren bulsam saticam zaten. Kendi masratlarin demissin ise gitmek icin 45 dk gidis 45 dk donus yol yuruyorum metrobus haricinde ve aylardir kendime iki tsort den baska bisey almadim onada mecbur kaldim ise giderken lazimdi cunku. Okul demissin zaten acik ogretim okuyorum. Yakinim yok yani varlar ama yoklar bir kiz arkdsim var elinden geleni yapiyor mesela kizimi hala liseye kaydedemedim iki gundur o kosturuyo

• Ben isten izin alamadigim icin ve hafta sonu okul ihtiyaclarini giderebilmek icin ne yapacagimi dusunuyorum. Ve bu kadar degil biliyomusun dahasi da var anlatsam icinden cikamassin he bide yemek al disardan dedin o duyguyu cocuklarima yasatacagima toplu intihar ederim daha iyi bi yemek de veremiceksem sozun bittigi yer demektir. Simdi yazdiklarini bir daha dusun istersen arkadasim !

• Durumu tam olarak bilmediğim için bunlar genel olarak aklıma gelen önerilerdi. Kimse yaşamadan anlayamaz tabii

• şehrazat vardı gecesi 150 takıl

0|0
    1|0
  • Çocuklar okuyor ise onlara burs ayarlamalı...

0|0
    0|0
    • O olabilir de nasil ?

• Ablacım lütfen beni ekle. Benimde annem dul ve tek başına bana bakmaya uğraşıyor, ben hadi yaşımdan dolayı çalışıp destek oluyorum ama aynı şeyleri yaşadı. Babam ortada yok ve anneannemin yardımı ile ayakta durabiliyoruz. Nasıl bir burs olacağını ben düşüneceğim... Etrafımdaki insanları yoklayacağım.

Yükleniyor...