Yardımcı Olur Musunuz Ve Doğru Yolda Mıyım?

İlk olarak fiziksel özelliklerimden bahsedeyim boyum 1.67 kilom 64.9 ve boyuma göre oldukça kilolu gibi duruyorum ama balık etindeyim bölgesel olarak şikayetlerim var vücudumun tamamına değilde bölgesel olarak çok yağlanma oluyor özellikle belim çok kalın ve bacaklarım olması gerekenden bir iki derece kalın. 1 hafta öncesinde kadar 62.9 dum ama diyet yapınca iyice aldım bende koşu bandında en az 40 dk yürüyorum. Tempom 4-6 arasında oluyor mutlaka ve 30-40 dk iki set sabah ve akşam olmak üzere yürüyorum. Başlayalı 3 gün oldu ve 2 gündür kilom aynı baya sinirim bozuldu. Bacağımı inceltmek istiyorum ve belimi inceltmek istiyorum tavsiyeleriniz neler ve sizce bu uyguladığım tempo işe yarayabilir mi deneyen var mı? Artık gerçekten sıkıldım bir an önce belimi inceltip bacaklarımıda incecik yapmak istiyorum başka da bir sıkıntım yok kilo olarakta 58-60 arasında olmam benim için yeterli 59 kiloda bile olsam oldukça ince ve fit duruyorum.

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

• Yağ yakma işlemi bölgesel olarak olmaz bir kere bunu aklında tut. Bölgesel olan sıkılaşmadır. Vücut yağları en çok nerde depoluyosa ilk olarak ordaki yağları kullanır. Dediğine bakılırsa yağları belinde depoluyosun bu durumda da ilk belin incelmeye başlar. Tabi düzgün çalışırsan ;)

Öncelikle yürüyüş programında oynamalar yapman lazım. Örn:
    -Vücut yürüyüş ve koşu yaparken ilk 10 dk nabzı dengelemeye çalışır. İlk 20 dk karbonhidratları büyük ölçüde yakar. 25. dk ve sonrasında karbonhidrat yetersiz gelince vücut yağları yakmaya başlar. Eğer sen 40 dk yürüyüp bırakırsan sadece 15 dk yağ yakmış olursun. Dediğin gibi sabah akşam 1er set toplamda 2 set 40dklık yürürsen toplamda 30 dk yağ yakarak geçirirsin. Ama aksine 2 set 40ar dk ard arda yaparsan günde 55 dk yağ yakmış olursun. Günde yaklaşık 2kat daha fazla yakım söz konusu çöpe atılcak bir miktar değil :)

Belden incelmek istiyosan belli başlı bel hareketlerini yapman lazım.
    -Mekik ve leg raise ---> önden karnı düzleştirmene yardımcı olur ancak karın kası istemiyosan abartmadan yapman lazım. Karnı şekillendirmek amacıyla yapıcaksan da çapraz, yan vs. etkisini görürsün.
    -Plank (isteğe bağlı) pek incelmede etkisini göstermez ancak düzgün ve düzenli yapıldığı taktirde bel için de iyi bir soğutma etkisi gösterir. Ve vücuttaki kasları son bir defa zorlaması açısından iyi bir bitiriş hareketidir. (2 defa yapabildiğin kadar uzun durman yeterli)

0|0
    0|0
    • Koşuya ek olarak ip atlarsan çok etkisini görürsün ısınmış ve yorgun bir vücut için 5 dk ip atlamak forma girmende en etkili egzersizlerden biridir ;) Ek olarak daha da etkili bir sıkılaşma istersen hulahup çevirirsen bel bölgen çok daha güzel ve kısa sürede şekillenicektir

Erkekler Ne Diyor 1

• iki günde anca miğdendekileri eritmişsindir

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hemen bekleme bazı günler yavaş azalır bazı günler hızlı

0|0
    0|0
  • Bence yürüyüşe devam et bacaklar ve göbek için etkili oluyo ve tavsiyem bol su iç ise yarayacaktır hatta her sabah aç karnına suyun içine limon sık iç emin ol göbeğinde fark göreceksin gece geç saatte yemek yeme bacakların için de bisiklet etkili olacaktır. benim fikrim canimmmm :))))

0|0
    0|0
    • Çok çok teşekkürler ya cidden :))) peki bisiklet yerine koşu bandıda etkili olur mu?

• Olur tabi ki koşu bandına devam et zaten bacakların için baya etkili bisiklet de ama koşu bandı da etkili olur umarım bir an once istediğin görüntüye ulaşırsin :)

• squat yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • squat denedim kalca masallah büyüdü yani onuda eritmem lazım kötü durmuyor ama ben memnun değilim

• evet devam et

0|0
    0|0
Yükleniyor...