Engelli bebeğe kürtaj yapılabilir mi?

Bugün kötü bir haber aldım... Çok yakın, degerli bir akrabam kendisi (hamile) ama çocuğunun doğuştan engelli olacağını ultrasonda ögrenmiş... Çocukta 5-6 aylık filan en az. Bu durumda çocuğu aldırabilir mi? bilgisi olanlar yazsın olmayanlar saçmalamasın lütfen. Teşekkürler arkadaşlar

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• aldırabılır bence

0|0
    0|0
  • sınav dünyası işte,6 aylık olmuş artık çok geç.. Allah yardımcıları olsun..

0|0
    0|0
  • Öncelikle cinayettir cunku o artık bir bireydir ve 5-6 aylıkken alınıyormu bilmiyorum ve zannetmıyorum

0|0
    0|0
  • zamanı geçmiş eğer dediğin gibiyse . bu çocuğun yaşama hakkını elinden almaktır ki suç diye biliyorum

0|0
    0|0
    • anladım. yani hamile oldugu haberini biz alalı en az 4-5 ay hatta daha fazla oldu belkide. bu zamana kadar nasıl farkedememişler cocugun dogustan bir uzvunun olmadıgını

• Dinen günah ne olursa olsun.. Ama tanıdığım kaç kişi doktor onlara aldırın engelli bu dedi aldırmadılar maşallah çok sağlam çocukları var..

0|0
    0|0
    • bu farklı ama doguştan bir uzvu yok bebegin

• Engelli de olsa o bir can ve aldırılması son derece günah.

1|0
    0|0
    • tabi öyle ama kanunen bu nasıl? aldırmak isterse aldırabilir mi

• Orasını bilemem.

Erkekler Ne Diyor 4

• maalesef kürtaj yapılamaz gibi duruyor 10 haftadan sonraki gebeliklerde. tck, kadının mağduriyetine dayanan gebe kalma halinde ise bu süreyi 20 haftaya çıkarmış, yani tecavüz sonucu gebe kalsa bile 20 haftadan sonra kürtaj olması imkansız ki burada öyle bir durum yok.

0|0
    0|0
  • alamaz en fazla 3 aylik olmasi lazim ama cok gunah vebali boynuna sakat dahi olsa yasamaya hakki var

1|0
    0|0
    • haklısın bende sizin gibi düşünüyorum ama dogustan kolları olmayan bir cocuktan bahsedıyoruz yani dilsiz yada sagır degil dogustan kolları yok bu cocuk yaşamını nasıl sürdürecek ilerde?

• Allah kimsenin basina vermesin cok zor ama durum bu Allah oyle takdir etmisse yapacak bisey yok sabretmek lazim

• 5-6 aylık diyorsun katil olmuş olur yaparsa. Kimsede almaz çocuk büyümüş.

0|0
    0|0
    • yani kimse almak istemez o riski diyorsun

• annenin saglıgını tehdit etmiyor cocuk dogustan bir kolu eksik olacak

• O zaman alınmaz kardeş.

• Normalde onu 4 aylıkken bakıyolardı ya çocukta sorun var mı diye.Alınma seçeneği olduğunu biliyorum ama çoğu kişi aldırmıyor.

0|0
    0|0
    • peki 6 aylık olana kadar nasıl fark edememişler ki :( bu arada çocugun durumu cok ciddi doguştan uzvu yok yinede alınamaz mı çok kötü bi durum gerçekten

• Bilmiyorum alınabilir heralde.Bence alınmalı kendimi düşünüyorum eğer dünyaya öyle bi şekilde gelsem kimseyi affetmezdim bu konuda.Çocuk doğarsa eğer bu herkese zararlı olcak.

Yükleniyor...