ARKADAŞLAR ACİL BİLGİSİ OLAN BAKABİLİR Mİ (BACAK ERİTME) ?

Arkadaşlar başlayalı 3 gün oldu ve bacaklarım kalın baya inceltmek istiyorum balık etliyim koşu bandında her gün en az 4-5 km yürüyorum toplam ve bir setim 30 dk dan aşağı olmuyor. Hızımda 5-6 arasında oluyor sizce ne kadar etkili olur? Ne kadar sürede eritebilirim fikirleriniz neler?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Diğer sorunda bel eritmeden bahsedince bacak eritmeden de burada bahsediyim dedim :P
    Sana şöyle bir tüyo veriyim eğer ki koşu yapıyosan önemli olan mesafen değil koştuğun, vücudunu hareket ettirdiğin süredir. Yürüsen de koşsan da etkileri pek fark etmez. Ama koşarsan ne kadar kararlı olduğunu da anlamaya başlarsın ;)
    Neyse soruna gelirsek bacaktaki yağları ayrı olarak eritemezsin. Ama bağımsız olarak sıkılaştırmak mümkün. İşin püf noktası parmak ucunda (ayaklarını tam bastığın taktirde üst bacak ve baldır kasların kasılıp genişler ve haliyle de bacak şeklin buna göre şekillenir.) ama tamamen parmak ucunda durman gerek dizin olabildiğince düz durumdayken üst bacak kasların gerilip dümdüz olana kadar parmak ucunda durursan bacaklarında bir incelme meydana gelir (yaptığın an anlarsın demek istediğimi) eğer sen bu şekil ve sekerek yürürsen (veya koşarsan) doğal olarak belli bir süre sonra sonra bacağında bu gerili şekilde kendini toplamaya başlayacaktır. Yani kabaca tabir edersek parmak ucunda ayağını yerden kesecek şekilde hafif hafif zıplayarak ilerliceksin yan yan 2sağa 2sola adım atacak şekilde ilerlersen etkisini görmeye başlarsın. Ancak uyarıyım dizin bükülü olmamalı (eğer ki dizini bükülü tutarsan baldırlarını çok daha fazla şişirirsin :/ ) Üst bacak kasların dümdüz ve ince olacak pozisyonda durmaya özen göstermelisin.

(NOT: Kesinlikle bu dediğimi koşu bandında deneme sekmek için geniş bir alana ihtiyacın var. Düz bir yolda rahatça yapılabilir.)

0|0
    0|0
    • Ve her zaman dediğim gibi ip atlamayla desteklemen gerekli :) Hem zaten ip atlarken sürekli parmak ucunda ve dik durman gerektiğinden dolayı çok zorlanmazsın :D

Erkekler Ne Diyor 2

• sade yürüme 1 dk yürü 30 saniye koş 1 dk yürü 30 saniye koş bu şekilde yap sadece koşu bandı ne kadar etkili olur bilmem.
    bide sporda süre kavramı yoktur :/

0|0
    0|0
  • Bolgesel zayiflama diye birsey yok.
    Heryerden gider.

0|0
    0|0
    • Yani etkili olur mu sence? hız ve günlük koştuğum km oranı ve dk? Her y

• -.- o yüzden sıkı bir diyet değilde yediklerime dikkat ediyorum çikolata tarzı şeker unlu mamul onları yemiyorum

• Diyetide bilincli yapmak lazim tabi.

Kızlar Ne Diyor 2

• devam et erir sakın bırakma

0|0
    0|0
    • eminsin değil mi? Gerçekten eriyecekse bırakmayacağım ama faydası olmayacaksa vaktimi boşa harcamak istemem başka şeyler içim uğraşırım ama şu 2 gündür aynı kilodayım ne düşüyor ne artıyor sinir oldum vücudum direnç gösteriyor sanırım daha ne kadar bu direnç devam eder bilmiyorum ama artık zayıflamak istiyorum çok sıkıldım

• devam et sakın bırakma ama daha yeni başlamışsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...