Spor yaparken baş dönmesi neden olur?

6 aydır spor yapıyorum. Fakat bu aralar direncimin düştüğünü eskiye oranla daha çabuk yorulduğumu hissediyorum. Dün de squat yaparken başım döndü bikaç parça çikolata yedim kendime geldim..

Bu aralar yediklerime çok dikkat ettiğim söylenemez protein alımını falan azalttım, fazla su da tüketemiyorum. Beslenmeyle alakalı mıdır? Bu kadar çabuk direnç düşer mi? Yoksa başka bir hastalığın habercisi olabilir mi?

Güncellemeler:
Bunun olmaması için spor öncesi neler yenmeli peki?

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• beslenme önemli bu konuda fakat kimsenin bahsetmediği bir nokta da doğru nefes alışverişi onu doğru bir şekilde yapmıosan bu da etkendir özellikle bacak gibi büyük kas grubunda bunu daha sık yaşarsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Kan değerlerine baktırmanda sağlığın açısından fayda olacaktır. Spor gibi aktivitelerde hücrelerin oksihen oranı artar dolayısıyla beyin kalbe sinyal göndererek kalbi hızlı çalıştırır oksijem ihtiyacını dengeler. Beyne yeterli miktarda oksijen gitmez ise göz kararması baş dönmesi gibi yaşadığın rahatsızlıklar hissedilebilir.

0|0
    0|0
    • Geçen sene test yaptırdım B12 eksikliği çıkmıştı, oda halsizlik yorgunluk yapıyordu. İğne vurundum 5 tane, tekrar düşmüş olabileceğinden şüpheliyim aslında..

• tekrar Yaptırmanda fayda var.

• aynı ben :D:D

karbonhidrat alıp öyle git spora aç gitme

bir de şekerini ölçtür istersen gerçi çok bir ihtimali yok yeni başlamış baş dönmesi herhalde ama
    olsun yine de tedbiri bırakmamak lazım şeker hastalığı olabilir ama az bir ihtimal :D

sen yemek ye ondan öyle olmuştur :D:D

0|0
    0|0
    • Çok da aç değildim ya 2-3 saat önce yemiştim yemek :(

• Dikkate alıcam teşekkürler :)

• önemli değil :D

• zayıflayım diye diyet yapıyosan gerektiği kadar beslenmiyosan vucut direncini kaybediyo hatta bir süre sonra kilo veremez hale geliyosun vucut kendini korumaya geçiyo bence düzensiz beslenmeden kaynaklanıyo bu durumun

0|0
    0|0
    • Zayıflamak değil amacım. Ama ister istemez az yemek yemek alışkanlık oldu artık pek fazla yiyemiyorum.

• Olabilir haklısın galiba..

• enin ol haklıyım bende yaşadım bir çok kez :)

• Su tüketimi çok önemli. Ara ara dinlenmen de gerek. Haftada üç dört gün yeterli, kendini çok yormamalısın

0|0
    0|0
    • 3 gün yapıyorum + 2 gün de plates yapıyorum evde :)

• Spor oncesi karbonhidrat tuketmek gerekir (kaliteli) enerji lazim. oyle degil mi. Araba yakitsiz gider mi? Gitmez.

0|0
    0|0
  • Beslenme düzeni yitirdiyse vücuda ters etki yaratır tabii ki. Sporun en önemli etkeni beslenmedir. Düzene sokarsan sorun kalmaz.

0|0
    0|0
  • az önce sabah haberlerinde gördüm. haftada max. 8km/h hızla. sadece 3 gün ve toplamda 2.5 saat koşucakmıssın. fazlası hiç koşmayan bir kişiyle aynıymış.

0|0
    0|0
  • Bende 4 yıldır yapıyorum düzenli protein dengeli alamadımdan sana tavsiyem idman bitininde ton balıgı tüketmen

0|0
    0|0
    • Yapıyorum çoğu zaman bunu, birkaç haftadır pek dikkat etmiyorum hemen etkisini gösterdi :/

• Bnmde öyle hissettigim oluyo aman yemene dikkat et

• Düşer tabi beslenme en önemlisi sonra kalbin zorlanır

0|0
    0|0
  • şekerin düşüyo dengesiz besleniyorsun demekki aç kalıyosun

0|0
    0|0
    • 2-3 saat önce yemiştim yemeği çok da aç değildim aslında..

• Güçten düşmüş sun. Tamamiyle beslenmeyle alakali karbonhidrat değeri yüksek besin tuket.

0|0
    0|0
    • Evet hemde nasıl düşmüşüm çok yorgun hissediyorum şu an bile. Uyuduğum zaman bile dinlenemiyorum :/

• Egzersiz den önce beslenme gelir sporda unutma boş yere düzgün beslenmeden spor yapıcam diye helak olma.

• tansiyon ya da şeker olabilir

0|0
    0|0
  • Açsndır))

0|0
    0|0
  • tansıyon hastasısın

0|0
    0|0
  • Beslenmeyle alakalıdır.

0|0
    0|0
  • Hamliktandir bir hafta icinde duzlirsn sorun yok

0|0
    0|1
    • Hamlık yok ki ara vermedim spora sürekli yapıyorum.

• Geriye tek bir secenek kaldi spor yapmamak.)

• Yok ondan vazgeçemem :)

• Hamlıktan

0|0
    0|0
  • sağlıklı olduğunda sanki ne faydan var. ölsen kimin umrundasın 1 hafta ağlarlar sonra unutulur gidersin diğerleri gibi. korkacak bişey en fazla ölürsün

0|0
    0|0
    • Naptın sen ya öldürdün hemen :D

Kızlar Ne Diyor 8

• Çikolata yeyince geçiyorsa, şekeriniz düşmüş o zaman. Beslenmenizle alakalı değil. Size tavsiyem; Spora başlamadan az bir bitter çikolata yeyin. Bitter metabolizmanızı hızlandırır ve iyi gelir. Kan şekeriniz içinde çok önemli ben spora başlamadan önce hep alırım çikolata.

0|0
    0|0
  • Kendin dedin protein alımını azalttim diye sorun ondan vucuta protein lazım;)

0|0
    0|0
  • Şeker düşüyor

0|0
    0|0
  • dengeli beslenmiyorsun

0|0
    0|0
  • Beslenmene dikkat etmelisin ve tansiyon sekerin vs. Da dusmus olabilir

0|0
    0|0
    • Şekerim düştü muhtemelen çikolata yiyince geçti..

• yorulmaktan

0|0
    0|0
  • şekerin düşmüştür ya da tansiyonun hızlı yapma

0|0
    0|0
  • Doktora danisarak vitamin al

0|0
    0|0
Yükleniyor...