İleride nasıl anne - baba olacaksınız?

Çocuklarınızı nasıl yetiştireceksiniz ? Onlarla nasıl vakit geçirmek istiyorsunuz? Nasıl örnek olucaksınız ? Hatalarını nasıl düzelticeksiniz

vsvs... merak ettim

Bu konuda ailenizi takdir ettiğiniz yönler veya bana yaptıklarını çocuklarıma yapmıcam dediğiniz konular var mı ?

1|0
12|24

En İyi Erkek Görüşü

• bi kere bi çocuğa yokluğu öğreteceksin yani her dediğini her an almayacaksın bu ona hayatta her istenilenin her zaman elde edilemeyeceğini öğretir, hata işlediğinde anneyle baba aynı şekilde tepki vermelidir, biri kızar diğeri yüzlerse çocuk sırpatlaşır, çocuğa toplum içinde konuşmasını ve sohbete ortak etmek isterim bu ona özgüvenini kazandırır fakat bunda ince ayar vardır fazlası büyüklere her zaman çok karışması çok konuşması ukelalaştırır bu da iyi değildir, zor işler veririm bu ona başarıyı mücadeleci olmayı öğretir, kendi ayaklarının üstünde durmasını öğretirim herşeyden önce ve tabiki de en önemlisi dini eğitimdir benim için...

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• bana yapılan gıbı cok hırslı yapmıcam. cok hırs cok dost kaybettırdı bana . bıraz ukala bıraz havalı ama bıraz. dozunda olacak. insan olmayı . deger verene deger vermeyı. fızıgıne degıl kalbıne bakmayı, kavgayla degıl konusarak halletmeyı. cocugu karateye futbola degıl neyı ıstıosa ona gondermeyı.buyuklerıne saygısını asla bozmamasını. kımseye kendını ezdırmemesını. sigaradan uzak durmasını. ohooooo

1|0
    0|0
    • Hırs değil evet ama bir mesleğe dopru yönlendirebilirsin fikir verebilirsin.. Ama harbi çocuk yetişirirsin sen

• herkesın bırseylere yetenegı vardır dıye dusunuyorum. benımde vardı aılem ıstemedı o konuda ılerlememı hep acıtır içimi. oncelıkle cocukları cok severım , cok taze evlıyım daha 4 aylık yakın zamanda cocuk ıstıyoruz ama. zıyan olmasını ıstemıyorum o yuzden gerekırse herkesten yardım alırım. ama duzgun bır ınsan 20 li yaşlara geldıgınde genel kulturu olan mumkunse iyi bır unv de okuyan .sosyal cevresı olan bır kız yada erkek yetıstırecegım.

• çok iyi düşünüyorsun ya helal ne diyim.. Sosyal çocuk yetiştirmek çok zor teknoloji çağındayız inşallah

bizim çocuklarımız öyle olmaz

• ailemi asla ama asla örnek almayacağım kesin.hatta onların yaptıkları bana ders gibi geliyo.bak şöyle yaparsan böyle oluyo bu yüzden yapma ya da şunu yapmazsan böyle oluyo bunu mutlaka yap gibi.çevremdekiler çok iyi bi baba olacağımı söylüyolar çocuklara çok ilgili olduğum için.çabuk ikna ederim hemen gönüllerini alırım sustururum oynatırım mama yediririm hatta altını bile alırım :)))

1|0
    0|0
  • 5 yıldızlık bir soru

Nasip olursa güzel olur diye düşünüyorum

çocuklarla iletişimim süper :)

hatta bir arkadaşım espiri yapmıştı

aklıma geldikçe gülerim :)

zeka yaşınız aynı

o yüzden iyi anlaşıyorsunuz diye :))

2|0
    0|0
    • çocuklarla iyi anlaşan insanlarda insan sevgisi vardır ve yaşlılara karşıda merhametlidir kim demiş öyle ya yaşınız aynı diye :D teşekkür ederim bu arada

• ben zaten ona kaliteli cevaplar vermişimdir zamanında :))

durduk yere laf demez o da bana :)

• karşılıklı etkileşim he :)

• benden aile babası olur mu bilemedim :// sorumluluk sahibi olmak bana göre değil.. bu yüzden evlenmeyi bile bazen düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • oğluma iyi bir arkadaş olacağım. iyi ve kötüyü ayırdetmesini öğreteceğim. ama asıl önemlisi ona hassas bir vicdan vereceğim.

1|0
    0|0
  • var tabiki

kız evladım olsun diyorum

saçları sarı

gözleri maviş

buna göre bi anne adayı bulsam önceeeeee

0|0
    0|0
  • Islami terbiye vermezsen; yarin basar sana tekmeyi!

1|1
    0|0
  • bu ülkede yarını göremiyom!

0|0
    0|0
  • sen bana çektirdin senin evladında sana çektirecek diyip moralini bozmicam :D

0|0
    0|0
    • :):) geleceğini şimdiden karartmak istemiyosun

• hımm olabilir mantıklı o zmn % 50 şans var :D tabi babamın bedduasının tutmama olasılığıda var..rahatladım şuan :D

• Sıkıntı yok :D

• Babalık ve ben? İlk 5 dk iyi baba olabilirim, 6. dk dan sonra yokum ben. Benden baba maba olmaz arkadaş.

0|0
    0|0
  • şu an için ilerisini düşünüp plan yaparsan yanılırsınn çunku hayatt yaşam daima değişiyor şu an iyi olan birşey ilerde kötü olabilirr onun içinn şu andan bence gereksizzz ama tabikiii en önemlisi sakınan bir aile olmak

0|0
    0|0
    • İnsanların beklentisi olması lazım hayalleri olması lazım.. boş boş geçirmeyiz onca zamanımızı tabiki ileride ebvyn olucaz olamaskta düşünmek lazım..

• evet haklısın ama ben burda biraz fırlamayım.Çünkü moral bozukluğundan dadandım ve burda biraz pislik yapıyorum. Özümün dışına çıkıyorum ama genelde dediğin gibiyim

• bazende öyle olacacaksın :) bende espri yapmayı felan severmmm gülmeyi severimm :)

• bubu çalışma şartlarında kendime vakit ayıramıyorum çocuğa nasıl vakit ayırayım :(((

0|0
    0|0
  • Kodummu otutturcam çocuğuma.

1|0
    0|0
  • Hiç kestiremiyorum onu.

0|0
    0|0
  • hafta sonu boğaz turu var:D

0|0
    0|0
  • çok iyi bir baba olucam oğluma ilk güreş etmesini öğreticem babası gibi pehlivan olsun...

0|0
    0|0
  • Annesi bakıcak ben sevicem ama lopopo alıcam ...

0|0
    0|0
  • çok iyi sevilen

0|0
    0|0
  • böle cocugumla metal dinlicem :DD:

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmedim.

0|0
    0|0
  • Anne olmayacağım kadar kesin bir durum baba olmayacağım...

0|0
    0|0
  • modern ve dindar

0|0
    1|0
  • Yönlendir---> kezbansoruyor.com

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• annem gıbı olmayacagım kesınde:D ama hata yapmasına musade ederım elım ustunde olur sureklı ama kendı dogrusunu kendısı bulsun derım ben onu sureklı durdurusam o hıc bır zaman dogruyu ogrenemez dıye dusunuyorum yanı canı yansada kendı yolunda yuruturum cocugumu

1|0
    0|1
    • evet bazı anneler çok düşüyor çocuklarının üstüne. Gitme düşersin gibi o zaman merak edip gidiyorlar ve düşüyorlar onun gibi.. Kendi hatasını kendi anlayıp düzeltsin haklsıın

• vannabis cım buyuk ıhtımalle oyle olacak her nesıl bı oncekını begenmıyor:)) hahaha kesınlıklee ya ah bu anneler ahh:D

• cannabis o ihtimalleri düşünmek işimize gelmiyor

• şu an ne desem boş olsunda o zaman konişim ben :))

0|0
    0|0
    • koniş hadi dinliyoz biz (:

• de yavrucum ahahha :))

• aşırı korumacı olabilirim sıkabilirm gibi geliyor.Erkek çocuğum olsun isterdim hep kızlarla muhatap oldum bir erkek çocuk nasıldır merak ediyorum.

0|0
    0|0
    • erkek çocukları anneci oluyor belkide o yüzden istiyosundur

• bilmiyorumki .Ben kız çoxuğu hskkında bilgi sahibiyim bilmediğim bişey olsun istiyorum.

• Tek çocuk yaparım onu sımartırım ama otoritemide kurarım üzerinde.

1|0
    0|0
  • Neden ileride? şuan anne baba olanlar da var aramızda. Mesela ben. Ailenin en küçüğü idim ve herşeyi bana yaptırırlardı. Şunu getir, bunu götür. Eğer çocuğum olursa bunu asla yapmayacağım derdim ve şimdi oğluma yaptırmamaya çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • anne olmayı düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • çok anlayışlı bir anneyim.

0|0
    0|0
  • çocuğun kişiliğine göre değişkenlik gösterecektir

ilgili, anlayışlı, özgür bırakan bi profil çizerim özetle

0|0
    0|0
  • biraz yufka yürekli bir anne olucam galiba gayet modern sevgi dolu neşeli çocuklarını iyi yetiştiren örnek bir anne olurum galiba kesinlikle şımartmam ama

0|0
    0|0
  • kendi ayakları üzerinde durmasını bilen bir birey olarak yetiştiricem.

0|0
    0|0
  • çocuğumla abur cubur kavgası yaparım ben muhtemelen

0|0
    0|0
  • bi kere çocuklarımı çok çokk çokkk sevicem..sevgimi hep belli etcem, sevgi maymunu olcaklar.

ama şımarık olmalarını istemiyorum bu kadar sevgi verip şımartmamak nasıl olacak bilmiyorum.

hatalarını, yaramazlıklarını hafif sert bi tonda uyarabilirim ama asla onlara el kaldırmayacağım.

çok iyi eğitim alacaklar. hep onların eğitimleriyle ilgilencem.

bıcır bıcır giydircem onları sevimli sevimli dolaşsınlar etrafta

0|0
    0|0
    • en iyi öğretim anne terbiyesi ilk öğretmen sen olucaksın. Nasıl başlatırsan öylem devam eder. Eğitimlerine karşı titiz olman çok güzel. İnşallah anne olursun tatlım

• inşallah :)

Yükleniyor...