İnsanın dinine sahip çıkması yobazlık midir?

İnsanın dinini tam yaşaması yobazlıkmı oluyor ya, birilerinin yorumlarını okudum ve çok sınır oldum. Ne demek yani devir değişti diye dinimizidemi değiştirelim? Bu dünyanın üstü varsa altıda var, bunu hiçbir zaman unutmayalım.

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle hayır din hakkında hiç bi b.k bilmeyip te sınırlı akıl ve zeka seviyesiyle yorum yapan aptallar çok, dinde sana göre bana göre diye birşey yoktur kurallar sabittir ve farklı yönlere çekilmez farklı yorumlanmaz o zaman bizim dinin hristiyanlıktan yahudilikten ne farkı kalır Allah kıyamete kadar kuran ın değiştirilemeyeceğine söz vermiştir, o yüzden ılılmlı islam akımları adı altında düzenlenen kirli oyunlar var ve ahir zamandayız, yalnız insanların bilmesi gereken çok sık yapılan hata yapar eğer kuranın tek bir ayetine inanmazsak dinden çıkar kafir oluruz, bunu insanlarımız çok yapıyor basit bi hata değil bu emirlere inanıp uygulamazsak günahkar oluruz, inkar edersek kafir bu ikisi çok farklıdır... İslam tüm zamanlara hükmeder bizi yaradan geleceği bilen Allah haşa bunu düşünemeyecek mi? bizi ve herşeyi bizden iyi bilen Allahtır... Peygamber efendimiz şunu hep söylemiş islam hep garip olacak diye, evet islam gariptir ama kesinlikle zavallı değildir, zavallılar inanmayanlardır, o ileri görüşlü olduğunu zannedip hayatını zevkle yaşayan insanlar koca okyanusa küçük bir damlayı tercih ediyorlar, müslümanlar biliyorlar ki öbür tarafta gireceği çok daha güzel denizler, çok daha güzel sahiller, çok daha güzel suretler, çok daha güzel ormanlar, çok daha güzel yiyecekler, eşler ve daha bilinmeyen birçok zevkler vardır...

0|0
    0|0
    • Cok güzel yazmissin. Evet gercektende öyle islam garip geldi garip gidecek. Ama olsun insallah hakkiyla islamiyeti yasayanlardan oluruz

• teşekkürler kardeşim, temennim doğrudan cennete girenlerden olmak...

Erkekler Ne Diyor 20

• dinine sahip çıkmak yobazlık değildir...aksine çok güzel bişeydir...keşke her insan dinine sahip çıksa düzgünce dinini yaşasa...yobazlık insanları yargılamak küçük görmektir.eğer bir insan sevdiği kişiyle bişeyler yaşadıysa yobaz kişi onu yargılar...dindar kişinin yapması gereken yargılamak yerine tatlı dille onun günah olduğunu anlatmaktır.

0|1
    0|0
    • Evet haklisin, ama burada ne kadar tatli dille o insanlari uyarsanda , sen yabazsin

• hayır tatlı dille uyarırsan yobaz değilsin...dinin gerekliliklerinden biriside hata yapanı uyarmaktır zaten.ama yargılamadan..yargıyı bitek allah yapabilir..biz kimiz ki insanları yargılayalım dimi :)

• Dinin öğretisinden uzak, okumadan, araştırmadan, görünümüyle islami bir kişilik yakıştırdığımız insanların sözlerini koşulsuz şartsız kabul eden ve onlara tabi olan insanların sayısının fazlalığı, dinine bağlı insanları bile dinden soğutup Allah affetsin ara sıra buna benzer kelimeler söyletebiliyor insanlara.

Bu son zamanlarda bu memlekette ciddi bir sorun haline geldi ve dinine bağlı insanları, önceki paragrafta anlattığım çoğunluğun içinde azınlık haline getirdi. Bu yüzden gerçekten bende bazen öyle düşünenlere hak vermiyor değilim. Zaten bunun gerçekliğini şuan idrak edemiyorsak, bu ülkenin yönetimi başka bir partiye geçtiğinde insanlardaki değişimden anlayacağız diye düşünüyorum. Bide bu tarafı var işin ;)

0|0
    0|0
  • İnsanın dinine bağlı yaşaması boş yaşamadığına ve akıllı olduğuna işarettir. Ben de senin gibi bu konudan muzdaribim . Bu devirde kafir olanlar alkışlanır ve takdir edilir, Müslüman olanlar koyunluk ve cahillikle suçlanır ancak her havlayan köpeğe de hoşt diyemeyiz değil mi ? Önemli olan duruşumuzu bozmamamızdır.

2|1
    0|0
    • :)) erkeklerde o kadar problem olusmuyor, biz kadinlar maalesef daha muzdaribiz, mini dekolte falan giymiyoruz ya...

• Yok ya sen esas burada ne hakaretler yediğimi görsen ohoooo . Kızlar arasında yine erkeklere göre daha bu hususta fazla saygı var .

• dinini yaşaman yobazlık değildir. bunu söyleyen zaten yobazdır..

ama din konusunda tartışma eleştiri konularında panik yaşayıp dinlemek yerine bağırıp çağıranlara ben yobaz derim ..

bide görüntüde dindar görünmeyen yerde başka bişey olanlarda var malesef şu an ki sorununu bu tarz kişiler yüzünden olmakta...

ama din gönül işidir kalp kabul edipte yapıyorsan sana ne mutlu ama yok görüntülük ise yazıklar olsun ..

din konusunda bir çok destek aldığın gibi bir çok ta tepki alıcaksın .. bence desinler olayını geçte kendin iççin doğru olanı yap sadece boşver gerisini

0|0
    0|0
    • Yok rahatim cok sükür, ama ara sira üzülmedigimizde olmuyor maalesef. Kendimi huzurlu hissedebilecegim bir cevre edindim kendime :)

• :)) icininde sirf dindarlar yok... veya yabanci komsularimizda var iyi anlastigimiz diyalog halinde oldugumuz.

• :) allah gönlüne göre versin.. ne denir dimi başka

• değil

1|0
    0|0
  • Boşver takma kafana, sinek ufaktır mide bulandırır.. Yobaz aşırıya kaçan demek. Gerçekten dini yaşayamıyorken daha bir de üstelik aşırıya nasıl kaçalım? :(

0|0
    0|0
  • herkes istediğini yapmakta özgürdür isteyen mini giyer isteyen başörtü takar.

ANCAK türkiye'de yobazlık üst derecede olduğu için bu yobazların çoğu da dindarlar (pardon dinle kafayı bozanlar) oldukları için böyle bi sorunumuz var.

Demek istediğim otobüste mini giyen birisi başörtülüye kin güderek bakmaz dert etmez

Fakat çoğu (şu an akp dindarlarından bahsediyorum) dindar terbiyesiz ahlaksız gözüyle bakar

GERÇEK DİNDAR HER KOYUNUN KENDİ BACAĞINDAN ASILACAĞINI, HERKESİN DİNİNİN KENDİNE OLDUĞUNU ZATEN BİLİR.

(gerçek dindar: akp'den önce de dindar olandır)

0|0
    0|0
    • Ben tam manasiyla katilmiyorum senin dediklerine, simdi mini giyen insanlar (yani basörtüs takmayanlar) acik görüslü ve bize hor gözle bakmiyor diyorsun dimi? Bunu sen bu sekilde yargilayamazsin. Sen ne yasadinda bunu bu sekilde böyle yaziyorsun? Ben tesetturlü birisiyim asil senin dediklerin bana hor gözle bakip bana ikinci sinif muamlesi yaptilar. Ben yurtdisinda yasiyorum, izine türkiyeye geldigimde yasadim bunlari ve cok tuhafima gitti. yurtdisinda bile böyle hor görülmüyorum...

• oranla bakalım kaç açık insanla kaç tesettürlü kötü düşünür..

• Nasil olavak bu

• sen bildiğin doğruları yaşa takılma insanların ne söylediğine bu gün kendin ve dinin için elinden geleni yap en azından hangi tarafta olduğun belli olur ,

0|1
    0|0
  • modern çağ adı altında genç nesli dinden uzaklaştımanın bir yoludur bu...yobaz diyen desin gerici diyen desin...ALLAH KATINDA TEK DİN İSLAM'dır hükümlerine boynumuz kıldan incedir...nefsine ağır gelenler dinler arası diyaloglar kurup zaman göre düzenleme yapma peşindeler..allah hidayet versin

0|1
    0|0
    • Evet Elhamdülillah Müslümanim, iyikide... Rabbim hidayet versin hepimize.

• KURAN yobazlık değil kainata açılan kapıdır içinde ama kulaktan dolma değil bu böyleymiş bu şöyleymiş laflarına inanma aç arapça bilmiyorsan türkçesini oku bilmek araştırmak doğruyu öğrenmek kuran ı kerimdedir

0|1
    0|0
  • İnsanın dinini yaşaması yobazlık değil, insanın dinini yaşamasını engellemek yobazlık...

0|0
    0|0
  • yorumlarını okumadan önce bakmalısın insan mı diye :) .çok güzel birşey.katılıyorum sonuna kadar...etme bulma dünyası...konuşmak için konuşanlar acaba mahşerdede boş konuşabilecek mi boğulurken kendi terinin içinde ?

0|0
    0|0
    • Evet, mahser gününe inansalardi eger dinlerinden kimse ödün vermezdi

• aynen öyle o yüzden Rabbim hidayet ihsan eylesin diyebileceğim başka birşey yok .Sende sakin ol hoşgörülü olmalısın :)

• Dinine sahip çık tabi ama başkasına din öğretmeye yada sen böyle günahkarsın dersen eğer yobaz olursun bu zamanda her kendine :)

0|0
    0|0
    • Yoo hic bir zaman böyle birsey yapmadim, hep saygi duydum, yurtdisinda yasadiginiz zaman karsi tarafin dinine saygi duymayi kücük yasta ögreniyorsunuz

• o zaman sorun yok seviyesiz insanları kafana takma derim

• Boşvereceksin .

0|1
    0|0
  • kafire kizipta oruc bozulmaz.. dinde samimi ol, kimseyi takma.. eger aklin varsa onlar insi seytan

1|0
    0|0
  • Hayır değildir, onu sadece avrupaya özenenler yada hiç bir dine mensup olmayan kişiler söylüyo.

0|0
    0|0
  • Solcular için öyle,her namaz kılan,dinine sahip çıkan gerici,yobaz oluyor...

1|0
    1|1
    • Ne alakası var solculukla bunun. İşte ön yargı. İnsanların siyasi görüşü ile dini neden karıştırırsınız ki anlamam.

• Tüm solcuları genellemem şöyle Atatürk chp'Si normalde sol parti değildir ama şuan sol tandanslıdır ve chp tamamen türbana karşıdır,ozaman bütün solcular benim gözümde din düşmanı karşıtıdır...

• Ya evet solcular diye genelleme yapmak gercekten hos degil, ama ayakta olen damada hakvermiyor degilim, tanidigim tüm " solcu"( bunu aslinda kullanmak itemiyorum) insanlar dinine bagli insanlara karsilar. Basit misal:kayinvalidemin 30 yillik dostu,kayinvalidem kapandi diye (yeni basini kapatmaya basladi) ona eskisi gibi sicak degil (biz ondan dolayi oldugunu düsünüyoruz) hatta bir keresinde, bir cafedeyken "üf cikart sunu be" diyip basörtüsünü cekmis basindan.ne kadar ayip br hareket ...

• Yobazlık değil Olması gereken...

0|0
    0|0
  • haklısın filmlerdeki okey laflarından falan sıkılıyorum bende

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• dine sahip çıkmak değil yobazlık dini öne sürüp kullanmak boy boy olmayan şeyler yazmak dini öe sürüp insan sömürmek adam öldürmk namus davasına kadın öldürmek başka inançlara inanmayanları taşlamak kadını aşağlamak yaptığı ibadeti reklam yapmak sana gelince haram olan şeyi kendisinin yapması birde gelip fetva vermesi bir kadın bileğinden tahrik olması daha sayıyım mı inancını herkes kendi içinde korur her neye inanıyorsa

0|0
    0|0
    • Dini üne sürüp kullanmak derken?

• Bir hocanin burda isi olmaz bence, kendini peygamber ilan etselerde son peygamberin kim oldugunu ve ondan sonrada birdaha peygamber gelmeyeceginihepimiz biliyoruz. Oyle olduklarini iddia edenlere yobaz degilde sizofren denir herhalde.

• sahte dedim zaten gerçi beni çok ilgilendirmiyor ama bu tür hareketler zaten dediğin gibi şizofrenlik yobaz diyoruz yumuşatıyoruz

• Dinini yaşamak elbette yobazlık değil. Yobazlık dini herşeye alet etmektir. kendi inancını yaşamak yerine, başkalarını eleştirip bazı şeyleri empoze etmeye çalışmaktır. Herkesin inancı kendisineyken, herkes kendi doğrularıyla yaşarken, değiştirmeye çalışmak, eleştirmek, ayıplamak neden olsun ki. Allah akıl, fikir vermiş. Bize ne allah ile kul arasında geçenler.

0|0
    0|0
  • Herkes inancını savunmakta özgürdür.Başkalarının inancına gasp etmeden.

0|0
    0|0
  • unutmayalim derken dine davet mi?

0|0
    0|2
    • diyelimki dine davet ne yapıcan dalgamı geçiceksin?

• hepimiz din kardeşiyiz, dööşmeyin

• tövbe bismil

Yükleniyor...