Bu kadın şimdi suçlu mu ki içeride?

Haberlerde dinlendim ilk kez akşam..kanım dondu..26 yaşında 2 çocuk annesine tecavüz eden adamı,tecavüz edip tehdit ettiği kadın kafasını kesip köy meydanına atmış..Helal olsun diyorum gerçekten nasıl bir yürek...Vahşice geliyor evet ..ama en vahşice ve acımasız olanı,kadının şu an 5,5 aylık hamile olması ama devletin kürtaj izni vermeyip üstüne çocuğu doğur biz bakarız demesi..

link

Tek sevindiğim ilçe belediye başkanı bu kadına destek oluyor..Suçlu kim peki bu kadın içeride ise?

0|0
212

En İyi Erkek Görüşü

• yaşı benden küçük ama o kadının ellerinden öperim ve saygı duyuyorum o kadına.

2|0
    0|0
    • alttaki yorumu görünce gözüm döndü benim de birden..lakin yorumunuz için teşekkür ederim..

• bence tecavüz sucluları cok agır cezalandırılmalı ancak bu şekilde tecavüz vakaları azalır.

• elbette..ama maalesef ülkemizde tecavüzcü değil,mağdur suçlu..

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Laikliği savunan herkes suçlu. Şeriat olsa zaten o adam öldürülürdü ve kadının da içeride olmasına gerek kalmazdı. Bak şimdi kadının adamı öldürmesine destek veriyoruz ancak Allah aynı hakkı verince İslam'a çağ dışı diyoruz . Nasıl bir kaypaklıktır bu anlamadım ! !

5|4
    1|0
    • Aboo yerinde olmuş +++++

• Şu an ki şartların böyle olmasının sebebi de laikliği savunanlar değil mi ?

Maide Suresi 45. Ayet : " Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler işte onlar zalimdirler. " Herkesin suçu var işte. Sürekli sisteme suç atmayalım diyorum . Allah zaten adaleti sağlasın diye insanlara Kur'anı indirdmiş değil mi ? Allah zaten o kadına hak vermiş, sen de Allah'ın adaletine bıraksaydı diyorsun Eylül ablacım. Olmaz ki. :)

• Allah ın adaletini sağlayamayanlar var işte..aksine dini kullanıp kendine göre hüküm koyanlar var bu ülkede..o yüzden saçma sapan şeyler uğruna nice suçsuzlar heba oluyor...ben Allah ın adaletine de gücüne de laf edecek boyutta biri değilim zaten..asıl vurgulamak istediğim bu soru da başkaydı..

• gerçeğin ne olduğunu tam olarak bilemeyiz, ama kadının sözlerinde çelişkiler var. gazetelerin yanlış yazması da olabilir ama olay biraz kurgulanmış.

1|0
    0|0
    • çelişkili olan kısımları bilmiyorum,o kadarını hiç birimiz bilemeyiz..asıl burada dikkat çekmek istediğim ülkemizde tecavüzcünün değil, tecavüze uğrayanın suçlu bulunduğu...

• dediğim gibi olabilir.burada asıl vurugulamak istediğm nokta farklı..tekrar edeyim,öyle bir yerdeyiz ki suçsuz iken suçlu durumuna düşürülüyoruz bir şekilde..dün öldürülen üstelik tecavüz edilip öldürüldüğü iddaa edilen 3 yaşındaki kızı kim savunacak? ve daha niceleri...9 aylık hamile olan köpeğe tecavüz eden salıverildi...aramızda,üstelik bunu 7 yaşlarında bir çocuk görmüş..yani demek istediğim tonla olay var ama hiç kimse de bir uyanış yok!..

• zina bile Allah katında en sevilmeyen günahlardan sayılırken, tecavüz olayını artık bilemiyorum. hukuki yönüne gelince, tecavüzcüler en büyük cezayı almalı. ama bunun cezasını değil, yargı organlarına bırakmalı. herkes kendi hakkını kendi almaya kalkarsa, kaos ortamını yaratırsın.

örneğin, bu olayda, görünen dağların arkasında başka şeylerin olabileceği, yani gerçekle, görünen arasında farklılıklar olabilir. veya birisini öldürüpte bana tecavüz ediyordu diyebilir. bunlar çok detaylıdır.

• Kadın suçsuz

az bile yapmış

o adamı parçalayıp köpeklere atsa

köpekler bile yemezdi böyle bir şerefsizi.

1|0
    0|0
  • kadın suçlu...ceza almasaydı başkaları daha beterini yapardı...bence az ceza verilmiş ama öbür dünyada çekeceği çok...

Önce Allah'a sığınacaksın...

0|0
    3|0
    • dikkatle bakarsan kurana kuranda göze göz dişe diş hükmü var.

• o başkaları kim? ben göremiyorum da körüm..yardımcı olursan sevinirim..bak 3 yaşında kızlara tecavüz eden manyaklar var..dikkat et Allah korusun sonra hak hukukla uğraşıcam derken kodesi boylarsın..

• küçük cocuklara cinsel istismarın sucu direk ölüm olmalı bence, şahsen ben cellatlık yaparım bu konuda tabiki devletin verdiği yasal izinle. hem fenamı 657 sayılı devlet memurluğu hükmüne tabi olurum.

• kadinin yaptigi cehalet bence, katil olmasi gerekmezdi bosu bosuna kendini yakti...

cezasini devlet verebilirdi... artik hadim falan ediyorlar yani yanina kalacagini sanmam.

0|0
    2|0
    • kendini mi yaktı? cehalet mi? 2 çocuk annesi bir kadın,silah zoruyla tecavüze uğruyor..ötesi var mı? nasıl bir algılama bu?

• tamam, gitsin şikayet etsin cezasini devlet versin diyorum.

adamin kafasini kesip koy meydaninda sallandirmasi sence kahramanlık mı cehalet mi?

yada soyle sorayim, hiç kopmus/kesilmis bir insan basi gordun mu? gorsen acaba kac gun ruyana girecek, bu vahsetten baska birsey degil!

• o haltı yiyen insan için umrumda olmaz ...küçücük kızların canına kıyılıyor bu yüzden ötesi yok..

• Ama dikkat edersen vahşice öldürülmüş. Kadın suçlu planlanıp yapılan bir cinayet resmen .. Bir anlık kendini koruma nedeniyle yapsa sadece saplardı.Tecavüz ettiğinde direk savcılığa gitmeliydi. Cahil insanlarımız cahil.

0|0
    1|1
    • ne savcısı yaaa..bırakın Allah aşkına..bir erkek olarak pek azınızın tecavüzün ne demek olduğunda bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorum...hele şurada okuduğum yorumlardan sonra..

• kusura bakmayın avukat bey..o durumda kendimi düşünüyorum da hiç bir yere koyamıyorum duygularımı..nasıl olsa siz doğurun gerekirse devlet baksın diyen bir toplumda yaşıyoruz..ben de bunları sizden iyi biliyorum.

• Bak o haberlerin hepsine inanma çoğu gerçeği yansıtmıyor. Yarısı sahte haber sadece ilgi toplamak için yayınlıyorlar. Sonrasında kadının öldürmesine bir şey demedim. Kafa koparmak ne oluyor ya. Kafa koparmak ne oluyor. Öldürüyorsun eyvallah kafasını koparmakla canilik yapmış. Bu arada o adama gücü yetipde kafa koparması zor olur başka bir iş vardır. Ben öldürmesine laf etmedim madem kendini korudun öldür kafasını koparmasına anlam veremedim.

• Evet suclu

Hem kanunen hem vicdanen suclu. Colugunu cocugunu dusunur insan

0|0
    1|0
  • Yanlış tabiki o zaman herkes bir kafa keser kadının eline verir.

Velev ki doğru ise kadının cezasını kendi vermesi kadını katil yapar.Ama tecavüz eden adam idam edilsin mı diye sorarsan bende edilsin derim...

0|0
    0|0
    • ben orada herkes alsın eline kazma küreği silahı da birilerini öldürsün demek istemedim zaten..millete bir uyanış lazım..her gün kaç kadına,kıza ve hatta hayvana tecavüz ediliyor bilmiyoruz..ama daha da kötüsü kaç tane adam bu yüzden dışarı salınıyor..ateş düştüğü yeri yakıyor bizim ülkemizde,dumanı bile gitmiyor öteye beriye..

• Kanunlar konurken herşey hesaba katılır.Eğer bu kanun beraberinde başkaca haksızlikları getirirse

O zaman düzeni sağlayamazsınız.

Cezaları hafif bulabilirsiniz.Bende katılıyorum.

Maalesef cezalar caydırıcı değil..

• 1 yıl ceza almış

0|0
    0|0
  • suclu degıl

0|0
    0|0
  • baska bıryerını keserdım dedı tyzem bende ızledım :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kadının suçlu bulunma sebebi bu gibi şeylerin literatürlere uygun yapılmasını sağlamak.Ama adalet sisteminde de açıklıklar var bu yüzden insanlar kendileri cezalandırıyor,suçluları(kendi adalet anlayışlarına göre tabi).

1|1
    0|0
  • kadının yaptığı caydırıcı bie etkide yapar hem diiğer pisliklere karşı..sonuna kadar sana katılmakla beraber..bu kadını suçlu bulamıyorum..bulmuyorum

1|0
    0|0
    • çok üzülüyorum canım yaa:((( dışarı nasıl çıkacağımı bilmiyorum bu gözü dönmüşler yüzünden..bir haftada iki tane 3 yaşında ki kıza tecavüz edildiğini öğrendim..en sonuncusu bugün ölü bulunmuş..offf:(((

• cok kötü bir durum kimbilir ailesi ne kadar üzülmüştür..:(( Allah herkesin cocugunu coluğunu bu gibi pisliklerden korusun..bunlarında cezasını versin..ablacım sorun içinde ayrıyeten teşekkürler..iyigeceler sana..

• çocuk mocuk istemiyorum bunları gördükçe:((( teşekkür ederim canım iyi geceler..

Yükleniyor...