Kitap okuyanlar hakkında ne düşünürsünüz? En son okuduğunuz kitap hangisi?

Çok kitap okuyanlar hakkında ne düşünürsünüz? Entellektüel kültür bilgisi fazla diye mi bakarsınız sıkıcı tip diye mi? Siz hangisisiniz? Ne sıklıkla kitap okursunuz ya da okur musunuz? En son okuduğunuz kitap hangisi?

• Iskender
    14% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • Aklından bir sayı tut
    14% (1)10% (1)12% (2)Oy Ver
  • Isim şehir hayvan
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Aşık gözyaşları
    14% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • Diğer
    58% (4)90% (9)76% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
d şıkkı aşkın gözyaşları yanlış yazmışım:(

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

• roman fantastik ve bilim kurgular dışında sıkıcı geliyor...en son "geçmişten günümüze masonluk tarihi" okudum, şuan ingilizce hikaye kitapları okuyorum ilerletmek amaçlı.

kültürlü insan kitap okumakla olurdu eskiden ama şimdi bilgi heryerde bir arkadaş ortamında yapılan sohbette o kadar çok bilgi alışverişi oluyor ki ya da bir tartışmayla da çoğu şey öğreniliyor günümüzde..dikkatli ve sosyal ,doğruyu seçebilen insansa okumadan da kültürlü olabilr.

1|0
    0|0
    • kültürlü insan kitap okumakla olurdu eskiden ama şimdi bilgi heryerde bir arkadaş ortamında yapılan sohbette o kadar çok bilgi alışverişi oluyor ki ya da bir tartışmayla da çoğu şey öğreniliyor günümüzde..dikkatli ve sosyal ,doğruyu seçebilen insansa okumadan da kültürlü olabilr. +1:)

Erkekler Ne Diyor 12

• Kitap okumak genellikle kültürlü insan olduğunu gösterir kaşımızdakinin ama tabii bunda kitap türü de önemli. Yanlış anlaşılmasın yani bunu siyasi görüş anlamında söylemiyorum. Çünkü herkes inandığı ideolojiyi ya da düşünceyi destekleyici şeyler oku. Bu onların kültürsüz olduğunu ya da bunun gibi bir şeyi göstermez bence. Ama bana göre, insan hem kendi savlarını hem de karşı savları destekleyen kitapları okuyup yorumunu ona göre yapmalıdır. Yoksa sağlam temeller üzerinde oturtamadığı düşünceleri havada kalır. Çükü gerekçesiz olur. En son okuduğum kitaba gelince: Suç ve Ceza. Herkese tavsiye ederim. Dostoyevski süperdir. :))

1|0
    0|0
  • çankaya fakat yarıda kesmiştim

1|0
    0|0
  • Goethe'den Faustu okudum ama pek sarmadı beni, zaten kitap bir oyun havasında, o mistik havayı çok iyi yansıtıyor ama yazara saygımdan kitabı bitirebildim :) Bu türü sevenlere tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Sıkıcılık karakter meselesi, bol kitap okuyanlar da genel olarak birikim ve kültür sahibi insanlardır tek tip kitaplara saplanmıyorlarsa.

Yıllarca kitap okumayı sevemedim, ama düşünce yoluyla da kendimi ciddi oranda geliştirdim. Sonuçta yazarlık olduğu gibi filozofluk da eskiden beri iş gören bir gelişim yöntemidir. İlla felsefe tarihi okumak zorunda da değilsiniz, zira her insan farklı bir dünyadır ve başkasının yolundan gitmek zorunda değildir.

Düşünceyi tetikleyen her şey faydalıdır, önemli olan kendinizi kalıplardan ve öğretilmişlikten kurtarıp kuşbakışı görüşü yakalamanızdır.

0|0
    0|0
  • Selim GÜNDÜZALP. Allah ve dua.

Daha kitapları da varda en yakın bu geldi.

1|0
    0|0
  • aşırı derecede kitaba düşkünse beni biraz sıkar

1|0
    0|0
  • aklından bir sayı tut.

1|0
    0|0
  • iskender pala-katre-i matem okudum,iskender'e başlıcam.

kitap okuyan insan başka oluyo.olaylara bakışı falan

0|0
    0|0
  • kitap okuma konusunda

"kitaplara yatırdığım serveti kızlara yatırsaydım, yine böyle olur muydum acaba?" diye soruyorum kendime..

0|0
    0|0
  • Yaşar Kemal- ince memed 1 bu gün biter bitmeden önce 2. kitabı almam gerek :)

0|0
    0|0
    • yaşar kemalin karıncanın su içtiği kitabıda güzelmiş okumadım ama duymuştum.

• ilk defa duydum biraz bakındım şimdi ismi çok hoş (denizin durgunluğunu ifade ediyormuş) listeye ekledim bile:) ince memed i okumadıysanız herhangi bir sayfasını açın iki sayfa okuyun emin olun oturup baştan okursunuz.

• Okuycaklarım arasında yıllardır duyuyorum çokta kitap okurum ama bir türlü okuyamadım,elimdeki kitaplar bitsin okuycam:)

• B: Aklından bir sayı tut

0|0
    0|0
  • kuduhum kitap kerkenez enson

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Adam Fawer-Olasılıksız.

1|2
    1|0
  • düzenli olarak okumam ne yazıkki kendimde gördüğüm büyük bir eksik diyebilirim okuyan insanı takdir ederim hoşuma gider şu anda danıelle stell-kader çıkmazı okuyorum kitap okumak konusunda en nefret ettiğim şey bazı çatlak hocaların finalde bize zorla saçma sapan bir kitap aldırıp kitaba dair 2 soru sormaları adam gibi sorsaalr yine neysede final sormuz şuydu bi paragraf kitaptan alıntı ve

thomas s.kuhn bu görüşünü kitabın hangi bölümünde belirtmiştir zaten kitap sıkıcı zorla okuyoruz final haftası sinirler gergin çıkan soruya bak tüm dikkatini verip okusan kaç yazar bunu nasıl aklında tutabilirsinki zorla kitap okutmamak lazım o yüzden :)

1|0
    0|0
  • Kişisine bağlı, sırf kitap okuyor ya da okumuyor diye değerlendirmem.

Elimden geldiği kadar kitap okumaya gayret gösteririm.

Haftada en az 1 kitap bitiririm ama bu kitabın kalınlığına da bağlıdır.

En son bugün bitirdim,

Deli (Halil Cibran)

1|0
    0|0
    • Halil Cibran ülkemizde kendini kitap okuyucusu olarak ifade edenler tarafından bile bilinmezken sizin ondan bahsetmeniz çok çarpıcı bana göre.Cibran defalarca okunması gereken her yönüyle derin bir düşünürdür kitaplarında Nietzsche'nin etkisinin yoğun olmasıda benim için anlamlı..

• :) Sizinle pek çok konuda anlaşıyor olmamız çok ilginç. Cibran ı tanımanız mutlu etti beni. Teşekkürler

• Fırtınalar yapıtı benim başucu kitaplarımdandır kaç defa okuduğumu bilmiyorum ama öykülerinden her defasında yeni anlamlar çıkarıyor olmam müthiş bir yaratıcı dehayla karşı karşıya olduğum ve bana yol göstermek istediği hissini haklı olarak uyandıyor...

• şeytan marka giyer okuyorum hala.kitap okumak bakış açıcısını da genişletiyor.bir kitabı başlayıp sevmesem bile sırf bişeyler öğrenirim diye bitirmeye çalışırım.

1|0
    0|0
  • sürekli okurum. en son Simyacının Sırrı'nı bitirdim.

1|0
    0|0
  • yüreğe söz geçmiyor(Julıa Ouınn)

1|0
    0|0
  • İşim gereği de sürekli kitap okumam lazım.

Çılgın Türk'lere devam ediyorum :)

1|0
    0|0
  • Kitap okuyanlar gözümde tektir. Hoşuma gider kitap okuyan kişi. En son İskender'i okudum.

1|0
    1|0
Yükleniyor...