İnsanlar sorunlarını, duygularını sıkıntılarını, aşklarını neden internetten itiraf ediyorlar?

Çevremizde konuşabileceğimiz dertlerimizi, sıkıntılarımızı, sırlarımızı paylaşabiliceğimiz onlarca insan varken neden sanal dünya ile paylaşmayı isteriz? Sanal dünya çok hoşgörülü olup, gerçek dünya hayatımız ve yaşantımız Bizlere karşı çokmu acımasız ?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü internetteki insanlar daha tarafsız cevaplar verir. Bunun nedeni ise duygusal bağlarının olmayışıdır. Ve birbirlerini tanımadıkları ve tanımayacakları içindir. Ama sen derdini birine anlatsan o da tanıdık olsa, ya kafanı ütüler ya da fesatın tekidir bu sırrını kullanır, sağa sola anlatır falan filan. İşte durum bu...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sokakta kimseye anlatsan derdini dinleyecek az kisi cikar. Bu siteye mesela gelenler ya soru sormak ya da sorulari okuyup cevap vermek icin gelir. Dinleyici kitlesi yani senin sorunlarina odaklanmak isteyen bir kitledir. Ayrica internet uzerindeki anonimlik de insanlara bir guven duygusu verir, o ayri mesele=).

0|0
    0|0
  • Çünkü Duygular sanallaşacak kadar Basit' artık...

0|0
    0|0
  • yoo ben herkezle paylasirim fakat bazi sorulari yabanci insanlar naisl degerlendirir veya onalrca insan anisl düsnüyor yada yasamis biri avrmi bana fikir evre bilen akliyla burda yazan cok etrfaimd abenim bri sürü insna var ama hepside aniy düsünüyor ailem arkadaslaim hep anyisini düsnnüyolar bana ynie fikirler örnekler vermiyolar burda örnekler görüyorsun ve akararlarin daha iyi oluyor

0|0
    0|0
  • insan bazen kendisini hic tanımayan birine olayları daha rahat anlatır ve karsı tarafta onu tanımadıgından dolayı daha objektıf cevap verır.

0|0
    0|0
  • garip ama sanaldan tanıştığım insanlarla daha çok görüşüyorum yüz yüze de..her fırsattas görüşüyoruz ,görüşmek için çaba sarfediyoruz en azından..ama eskiye dair olan dostlarımda hep bir zaman darlığı söz konusu oldu..

0|0
    0|0
  • Şöyle ki insanlar dertlerini anlatınca karşı taraf farklı düşünebiliyor...

Dostum diyorsun bi sıkıntını anlatıyorsun 2 gün sonra başkasının ağzından duyuyorsun...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• tanıdıklarımıza herşeyi anlatamayız çekindiğimiz durumlar vardır. Mesela kız sana mal der. Sen bunu arkadaşına anlatırsın dalga geçer geçmese bile sen o kızı sevdiğin için dertleşmek istersin kızar sana hala o kız mi der. Bu yüzden net daha iyi hem tarafsız hem fikir veren sayısı daha çok

0|1
    0|0
  • Yüz yüze anlatmaya cesaret edilemeyen çoğu şey artık sanal ortamlarda rahatça söylenebiliyor. Örneğin bir mesajda mutlu anımızdayken aklımıza gele en güzel kelimeleri saydırabiliyoruz ama yüz yüze bunu söylemek nedense zor oluyor. Hayatın acımasızlığı değil bence medeni cesaret bunda en büyük etken..

0|0
    0|0
  • tanımadığım kişiler olduğu için rahat rahat paylaşabiliyorum. Bu konuda beni dinleyen gizem0xx e teşekkürler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...