Kadınlar ve kızlık soyadları.

Merhaba Beyler

Çoğu arkadaşım veya yaşça benden büyük tanıdıklarım evleniyor. Evlenen tanıdıklarıma baktığımda, ortalama kızların soyadlarını hemen , evlendikleri erkeğin soyadına dönüştürdüklerini gördüm.

Güzel olanların ise, kendi soyadlarını kullanmaya devam ettiklerini sadece kocasının soy ismini ek olarak eklediğini gördüm.

Bu verilere göre şöyle bir teori üretebiliriz. Özgüveni yüksek olanlar, kocasına karşı gelme konusunda, haklarını savunma konusunda daha cesaretli oluyorlar. Ek olarak daha fazla maskülen enerjiye sahipler. Bunun sebebi de, güzel kızın çevresindeki erkekler, onu kaybetme korkusuyla daha korkak daha feminen davranıyorlar.

Ortalama kızlarla evlenen erkeklerde ise, kaybetme korkusu daha az olduğu için, erkek maskülen rolü daha iyi oynuyor. Kadına da feminen rolü oynamak kalıyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizin de kendinize göre teoriniz var mı?

Duyalım...

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Teorine katılıyorum :)

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• evet daha çok özgüveni yüksekse daha az seviyorsa ya da bende varım demeyi seven biriyse birazda zenginse ikisini birden kullanıyor ama tam tersiyse sadece eşinin soyadını alıyor

0|0
    0|0
  • Kadın kendine onsuz da yaşayabileceği konusunda güvendiğinden ve daha dominant bi karakter olduğundan kadınlar kendi soyadlarını kullanabilirler.Bunu yapanların genel olarak güzel olması da genel olarak erkeklerin onlara her an gidebilecek bir kadın olarak bakmasındandır.Güven bundan geliyor

0|0
    0|0
  • Bende kullanacacağım soyadımı heh hehe:)

0|0
    0|0
  • Esimin soyadini kullanirdim,pek takildigim bir konu degil.

0|0
    0|0
  • Güzel veya çirkin eşimin soyismini kesinlikle kullanırım. Çok lazım olursa kendiminki de kullanırım. İkisi bir arada olabilir..

0|0
    0|0
  • Bizim ülkede normal değil erkeklere saygısızlıktır;) fazla büyütmeye de gerek yok

0|0
    0|0
  • erkegim olarak gorecegim kisinin soyadını gururla tasırım.ozguven ile alakasız bu durum.

0|0
    0|0
    • İsimleri küçük yaşlardan itibaren onlar için iyi kötü birer marka oluyor aynı zamanda güzellik de onlara büyük bir ego veriyor.Egoları ise soyadlarını vazgeçilemez birşey zannediyor ve soyadlarını değiştirmiyorlar.Benim düşüncem bu. Sadece bu söylediğimi genellemek yanlış.

• evet, genellemen yanlıs cunku, o soyisim ile tanınanların cogunlugu zorunlu olarak soyisimini kullanıyor + evlenip esinin soyadını kullanmayan ile karsılasmadım, kendi soyadını 2.isim olarak alabilenler ile karsılastım ve durum sadece verdigim ornekten ibaretti

• bence soyadını almakla dediğinin pek bi alakası yok evlilik bu soyadını paylaşmakta hoş bir şey.

0|0
    0|0
  • ya arkadaş o gerizekalı kuzenim sayesinde arkamdan budak ver bir dudak diye bağırıldığı için değiştirecem soy adımı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• olsa ne olmasa ne

0|0
    0|1
  • bi soyadidan bu kadar anlam cikarman dehset bisey hayran kaldim valla soyadimi kendine layik gormeyen kizla isim olmaz isterse feminst olsun isterse uzayli olsun

1|0
    0|0
  • Teori değil de bizzat yasadıgım bir durum. Soyadım epey karizmatik ama gel gör ki sevgilim tutturdu illa kendi soyadımı kullanıcam diye. Bu sebepten de evlilikten cayılmaz ama hiç sevmedigim olaylar bunlar. Ünlüler değiştirmiyor ki onlar da haklı. Pınar Altug, Pınar Atacan olsa garip gelir. Ama sıradan bir kadının bu istegini de anlamıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...