Protein tozu ve benzeri kimyasallar zararli mi? Degil mi?

Yag hucresi kas a donusur mu? Donusmez mi?

Kimseyle tartismaya girmeyecegim. Sadece insanlarin dusuncesini ve bu konuda ne kadar bilgili olduklarini merak ediyorum.

Birde zararli oldugunu dusunuyorsaniz bunu nereden ogrendiniz? Zararsiz oldugunu dusunuyorsaniz bunu nereden ogrendiniz?

Neden protein tozu dedim en cok bilinen ve kullanilan oldugu icin. Birde bu tozun icerigi nedir? Icinde ki maddeler (protein haric ) vucuda etkileri nelerdir? (Tatlandiricilar vs)

Güncellemeler:
Proteinin vucut tarafindan emilimi nasil ve neler yardimiyla gerceklesir? Tozlarin iceriginde ki tatlandiricilar kan sekeri dengesini bozar mi? Bozmaz mi? Protein tozlari (v. b) kas hucrelerine hacim kazandirmakta yardimci oluyor ise ve kalpte bir kas ise kalpte buyume oldugu bir gercek mi? Yalan mi?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Protein tozu bence zararlıdır... Bir kere bir takviye, bir paketlenmiş, fabrikasyon ürün %100 doğal olamaz, böyle bir şansı yoktur...
    İkincisi haydi diyelim doğal, sanki doğal şeyler insana dokunmaz mı? Kendimden örnek vereyim, tek böbrekle yaşıyorum ve atıyorum acı sivri biber yiyemiyorum, bana iyi gelmiyor...
    Her insanda aynı etkiyi gösterecek diye bir kaide yok bu takviyelerin...
    Kas hücreleri bir madde yolu ile büyüyorsa bu sağlıklı olmaz...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• zararlı

0|0
    0|1
  • Protein tozu zararlı değil.

0|0
    0|0
  • zararlı olsa kimse kullanmaz zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• birincisi yağlar kasa tabii ki dönüşmez
    ikincisi protein tozu zararlı mı değil mi bunu bilmek zor, fabrikasyon ürün olduğu için ısıl işlemden geçtiği için zararlı olabilir ama bir sigara kadar var mıdır hiç sanmam.
    doğru zamanlarda kullanımla zararlarını minimumda tutabiliriz diye düşünüyorum özellikle sadece antrenman sonrası içmek yeterlidir, sabah falan içilmemesi gerekir bunlar izole proteinler normal protein gibi 1-2-3 saatte sindirilmiyorlar 15-20 dk'da kandalar. o yüzden kimseyi zararlı ya da zararsız diye bence yönlendirmeyelim bu karışık bir konu.

0|0
    0|0
  • Peynir altı suyundan yapılanı zararlı değil. Uyduruk markalardan satın alma.

0|0
    0|0
    • Yok ben satil almam zaten. Sadece gorusleri merak ettim.
      Lor peyniri tercih ediyorum.
      Yarim kilosu 3 lira.

• 100 gramında 18gr protein var. Lor peynir en ideal ve iyi olan besin kaynağıdır :)
      Soya fasulyesi fena degıl

• Lor peyniri peynir alti suyunun hasi :)

• Zararlı tabi ki..

Protein tozu / karbonhidrat tozu vs. gibi takviyeler kalpte yağlanma yapıyor, karaciğeri zorluyor..

0|0
    0|0
    • Birazdan topa tutarlar bizi kardes.

• İllaki zarari vardir dogal yollarla karsila bence.

0|0
    0|0
    • Ben kullanmiyorum.
      Insanlarin dusuncelerini merak ettim.
      Benim protein tozum tahsildaroglu lor peyniri :)

• Bnmkide ton baligi :)

Yükleniyor...