Markaj mı Alan Savunması mı (Futbol)?

Diyelim ki;sizden daha yüksek profilli bir takımla maçınız var ve siz teknik traktörsünüz. Rakip takım hücumda çok üretken ve dinamik bir yapıya sahip. Rakip forvetlere adam adama markaj mı uygulayarak rakip forvetleri bezdirirmisiniz yoksa alan savunması uygulayarak rakibinizi ceza sahasına sokmaz mısınız?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Alan savunmasi kesinlikle markaj tek adam icin olsada diger futbolcularda defansin dengesini bozabilir en iyisi hep beraber alani savunmak

0|0
    0|0
    • Hücuma çıkarken ne yaparsın?

• :D :D :D Halı saha edition.

• Saka bir yanada kucuk takimlar adam adama markajda zorlanir toplu defans veya liberonun da 1 tanesini defansif oynatarak 4 lu kullandigin defansi aslinda gizliden 5 liyerek defans yapmasindan yanayip hucuma cikarken ise kontratak tarzini kullanirim oyunlarda vs halisaha maclarinda... buyuk takimlara karsi markaj yapamazsin yapsan bile ceza sahasi icinde hizli paslasmalar sonucu dengen bozulabilir... araya atilacak toplarda ise zaten rakip oyuncu senden daha hizli ve daha tekniktir o sebeple markaj icin dogru adamin olmasi lazim yoksa tutman cok zor...

Kızlar Ne Diyor 3

• ben markaj derdim, ne olduğunu bile bilmiyorum ama ismi havalı geldi

0|0
    0|0
    • Markaj, takip gibi bir şey. Mesela sen bana gol atmaya çalışırken ben bunu engellemek için senin çok yakınında sana savunma yapıyorsam buna markaj denir.

• markajdır

0|0
    0|0
  • markaj

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• rakibin oyuncu profili yüksekse ne kadar adam adama oynasan da bir şekilde golü ve golleri bulacaklardır
    fakat alan ve takım savunmasında bu iş zorlaşır golü bulmalrını geciktirebilirsem karşı takımda strese girecektir ilerleyen dakikalarda ve belki bir anlık rakibin dalgınlığından golü bulup maçı kazanıcam :D
    örnek Yunanistan ın Euro 2004 ü nasıl kazandığını hatırlıyorsun... pislik bir savunmayla kupayı aldılar..

0|0
    0|0
    • :D Bu taktik, futbolun doğasına aykırı aslında. Futbolun temel amacı gol, çok gol atmak üzerine kurulu. Sonuçlar hemen hemen aynı olsa da, birinde çok gol atarak kazanıyorsun, diğerinde gol yemeden.

• Hali sahada 7 serlik macta adamlarin iki topcusu cok etkiliydi sadece ikisine markaj digerlerine alan yaptik ve basarilida olduk bence ikisi bir arada olmali.

0|0
    0|0
  • Alan savunması. En iyi oyuncularına markaj

0|0
    0|0
    • O kadar kondisyonlu bir takıma sahip değilsin. İkisinden birini seçeceksin. Zaten genellikle tandemde 2 adam bırakacağından rakip çift forvet oynarsa büyük ihtimalle onları tutarken arkaya adam kaçıracaksın.

• Tek forvet oynatırım. Ofansif orta sahaya bir tane adam koyarım. Forvetteki adamı hedef adam olarak belirlerim. Hedef adamı beslemeyi kanattaki adamlara bırakırım. Hava topu iyiyse havadan, değilse karışık

• Oldukça sağlam bir kurgu. Teşekkür yorum için.

Yükleniyor...