Sporcular erken mi uyur?

Sporcuların erken uyuma sebebi nedir?

Şimdi bu konuya yorum yapacak sporcular var mıdır?

0|0
2|42

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 41

• Fitness yapıyosan uyku düzenine dikkat etmelisin :D
    Ama pek dikkat etmem ben, ne zaman uykum gelirse o zaman uyurum.

1|0
    0|0
  • Body ciler erken uyur nedeni ise büyüme hormonunun uykuda salgılanmasıdır aslında erken uyumadan kasıtları düzenli uyumadır örneğin ben profesyonel bodyci olarak gündük 10-11 saat uyurum 2-3gibi yatar 1gibi kalkarım yani o erken uyuma olayı büyüme hormonuyla alakalıdır. Unutma kaslar dinlenirken büyür sen body ypıyorsan ağırlık kaldırma esnasında kas yakarsın

1|0
    0|0
  • Uykuda vücut büyüme ve gelişme hormonları salgılar uyku süresi ne kadar artarsa yapılan sporunda o kadar etkisi görülür

1|0
    0|0
  • ben sporcu değilim ama şöyle söyleyeyim uyku düzeni onlar için önemli yani uykularını iyi almaları lazım

bunun dışında kendi sorunumu söyleyeyim sabah 6 da yatıyorum ikindi kalkıyorum

uyanınca akşam oluyor evden çıkasım gelmiyor spora da gitmiyorum :D:D

0|0
    0|0
  • Evet..
    Ama uyku tutmuyor, uyuyamıyorum..

Hatta şu an, günün son öğünü olan 8 adet yumurta beyazını sarıdan ayırıp, pişirmeye dahi üşeniyorum.

0|0
    0|0
  • Erken uyur çünkü erken kalkıp kahvaltı yapması gerekir. Kahvaltısız bir gün sporcular için değil herkes için yok sayılır. Ben de sporcuyum ancak ara verdiğim için bu aralar saldım iyice. (Kickboks)

0|0
    0|0
  • Vücut uyuduğunda büyüme hormonu salgılar bu sebeple uyumak faydalıdır erkenden , bende sporcuyum ama erken uyuma şeysi yok malesef.

0|0
    0|0
  • profesyoneller buna özen gösterir diğerleri fazla önemsemez.

0|0
    0|0
  • Profesyonel sporcuların yemek , dinlenme , çalışma , uyuma saatleri sabittir. Normal bir insandan daha çok uyuması gereklidir. Antreman dan sonra dinlenme / uyuma olmazsa yararından çok zararı olur.

0|0
    0|0
  • fakırler gec uyur zengınler degec uyur kısıye kalmıs

0|0
    0|0
  • Erkenden ziyade kaliteli uyku önemli

0|0
    0|0
  • Erken uyur düzenli yaşamı önemserler uyku düzeni sporcular için önemlidir.

0|0
    1|0
  • Fitness üzerinden örnek vereyim, testesteron ve büyüme hormonu 11 ile 5 arasında salgılanır ve bir sporcunun kas gelişimi bu iki hormonla bağlantılıdır yani çoğu zaman erken uyuruz.

0|0
    0|0
  • Bittabi

0|0
    0|0
  • Sağlam bir uyku vücut gelişimi icin çok önemlidir. E gece 3e 4e kadar oturup da öğlen 12de kalkmak bünye için hiç sağlıklı bir uyku da değildir. Ayrıca yorgunluk da var tabi kısmen :)

0|0
    0|0
  • adam hakli growth hormonu salgilanmasi icin 11-4 arasi kesinlikle uyunmali ozelikle kas gelisimi icin

0|0
    0|0
  • Saçma, alakasız yani.

0|0
    0|0
  • Genellikle 2 den once yatariz
    Aslinda en gec 12 iyidir ama arada uykumuz gelmiyor ve 1 gun uyumadin diye de yaptigin kas gitmez rahat olun:)
    45 cm kol kasi olan bir adam ömrü hayatinda hic 2 den önce uyuduğunu bilmem:)

0|0
    0|0
  • Evet kas gelişimi için en uygun saat gece 22:00 da uyumaktir

0|0
    0|0
  • Öyle uyumalıyız öyle uyumak isterimde bazen uyku tutmuyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 2

• Beynimiz büyüme hormonunu en çok geceleri salgılamakta
    bu hormon kasları da etkileyen bir hormon

1|1
    0|0
  • Ders 10da basliyor biz de sabah 7de spora gidiyoruz ardindan dus hazirlanma falan yani anca oluyor. 7de gitmek icin de 6da falan kalkiyorum e haliyle erken yatiyorum :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...