Güven Konusunda yardım

Yıllar önce güvenini kaybetmiş onun bunun baskısıyla ( aile , arkadaş vb ) cevreden korkar hale gelmiş ve kimseye neredeyse karşı gelemeyen ve herşeye tamam diyen biri haline gelmiş ve ciddi yaralar almış insanlar konusunda daha sonradan yıllar sonra yani tekrar eski güveni olan günlerini yavaş yavaş kazanmaya başlıyor olsaydınız yada bir kısmını kazansaydınız bu güveni nasıl üst aşamalara taşırdınız.? Nasıl özgüveninizi ve güveninizi normal insanların güvenlerin bile üstüne taşırdınız ? Ciddi ve net cevaplar bekliyorum sizden.. :)

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• kendine güveni nasıl gelmeye başladı peki bunun için naptı?

0|0
    0|0
    • Ne yapıcak acı çeke çeke çarpa çarpa öğrendi eridi gitti yani hata çok yaptı hata yapa yapa oraya geldi diyebiliriz de artık hata yapmadan yada hataları minimize ederekden devam için diyorum :)) hem onun ne yaptıgını bosver siz böyle birşey yasamdan geçseydiniz ve şu anki yukarıda yazdıgı üzereki hale gelseydiniz soru için ne yapardınız diyorum :)

• hatalarımla ve kendimi olduğum gibi kabul ederdim.insanın unutmaması gereken şeylerden biri de her hata tecrübe kazandırır hayata dair.soruda da dediğin gibi özgüveni yerine gelmiş üst seviyeleri taşımak için de hayatta başarılar elde etmek gerekiyor bana göre.bir kaç etkinliğe katılırsa (spor,hobi kursları) kendi daha iyi hissedecektir ve özgüveni ilerlemeye başlıyacaktır

• aynen başarılar olması gerek iyi anlamıssın :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Güven kendini illam kanıtlama düsencesi değildir sen kendine güveniyorsan gerisini bosver zaten onların güveni de gelir sonradan cünkü kendisine güvenmeyen birine kimse güvenmek istemez ...)

0|0
    0|0
    • Yok benim için soyut seyler değil somut seyler gerekir her zaman bir şeyi geri kazanabilmek için tamam soyut olarak da önemli fakat bunun desteklenmesi lazım somut olan şeylerle sadece güveniyorum demek yeterli ama yeterince olmuyor. Bazen düşünceler somut birşey arıyor güven için anlatabiliyor muyum? zaten eskiden çok berbattım şimdi yavaş yavaş normal insandaki güven seviyesine ramak kaldı diyebilirim. Ama benim amacım daha üst seviyelere çekmek olucak.

• inşallah olur diyelim ne olsun :D

Erkekler Ne Diyor 1

• Senin meselen öz güven değil, başka bir şey. Altında başka şeyler var bunu bulman gerekiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...