En iyi gitar markası nedir sizce?

Gitarla ilgilenen arkadaslar.. Kaliteli gitar markası arıyorum..

Güncellemeler:
manuel alphonso nasıl arkadaslar ?

0|0
5|23

En İyi Erkek Görüşü

• -Elektrik;

--Düşük bütçe(max.500): Cort, İbanez, Squier, Sx

--Orta seviye bütçe(500-1000): Epiphone, Squier(Japonya ve Kore üretimi), İbanez, LTD

--Yüksek seviye bütçe(1000-Sonsuz): Fender(Meksika-Amerikan), Gibson, Charvel, Schecter, ESP, Jackson, Paul Reed Smith, Blade, Musicman

-Akustik;

--Düşük bütçe: Cort, İbanez(İki markanında güzel setleri var başlangıç için), J&D Brothers(Türkiye'de bulabilir misin bilemem...)

--Orta seviye bütçe: Fender, Takamine, İbanez

--Yüksek seviye bütçe: Bir fikrim yok... Takamine genel olarak bir numara denebilir Akustik konusunda ve Oscar Schmidth. Ibanez ve Fender markalarının da güzel gitarları bulunabilir. Özellikle Fender'ın Stratoacoustic, Teleacoustic gibi modelleri dadından yinmez.

-Bass;

--Düşük bütçe: Sx, Cort, Yamaha(Düşük bütçelilerde SX'in büyük üstünlüğü var)

--Orta seviye bütçe: Yamaha(Üzerine tanımam)

--Yüksek seviye bütçe: Fender(Jazz Bassları bir harika), Squier(Japon veya Kore üretimi Squier markası da düşünülebilir. Çin ve Endonezya bir halta yaramaz ama, mümkünse üretim tarihi eski olsun), Yamaha(Fender'in Jazz Basslarının yanında sönük kalsada bu fiyat skalasının değişmezidir)...

1|1
    0|0
    • Maşallah sanki bana bir dave Gilmour'sun, Roger Waters' sın mına going. Artıladım

• Nokia bir zamanlar kraldı ya, negzeldi o dönemler. Mega piksel savaşları vardı :((88

Neyse Musicman sana yakışır hafiz

• hakettiniz :D çabanıza sağlık .. :)

Erkekler Ne Diyor 22

• Manuel Alphonso sorduğuna göre klasik istiyorsun yani markadan klasik gibi duruyor, ne yazık ki hiç duymadığım bir marka, şimdi internette de aradım o markaya ait pek sonuç bulamadım. Muhtemelen Çin'de üretilip İspanyol ismi basılan markalardan biridir. Kötü gitar insanı müzikten soğutabilir, eğer bütçeni ayarlayabilirsen Antonio Sanchez'in düşük modellerine bakabilirsin. Yine de en ucuzları 500 TL civarında filandır ama İspanyol markası. Çin malı gitarların sağı solu hiç belli olmuyor aynı model gitarın bir parti malından 1-2 tane iyi olanı çıkabiliyor. Eğer bütçen daha düşükse 300 TL civarına Cort, Yamaha gibi markalar alabilirsin en azından güvenilir markalardır. Bir de Valencia diye bir marka var Çinlidir ama ben yeğenim için 2/4 boyuttaki çocuk modelini almıştım o markanın, alırken biraz deneyerek seçmiştim ve iyi bir gitar düşürmüştüm ucuza. Anlayan bir arkadaşın varsa onunla birlikte deneyerek alırsan daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • rodriguez rc644mn klasik gitar ispanyol el yapimi ? peki bu

• Bilemedim kaliteli midir ama İspanyol üretimiyse iyidir bence, alırken denersin zaten, gitardan rahat ses alabiliyorsan teller fretlere çarpıp bızzlama yapmıyorsa, sesi de hoşuna giderse alabilirsin.

• peki teşekkürler

• sen yeni öğrenicen sanırım. yeniler fazla para harcamaz diyerekten;

elektro alıcaksan: Fender squier, ibanez grg170dx ikisi de ucuz güzel.

akustik alıcaksan: cort'un akustik gitarları fena değil, çin malı ya da kore malı bir gitar denk getirebilirsen (0 veya 2. el) alabilirsin, çok iyidir. onun dışında daha ucuzu yamaha fg310m kullandım, kullanılır ama fazla performans beklememek lazım. bi de fender cd60 var o da ucuz ve güzel.

klasik: yeni başlayanlar yamaha c30m, yamaha c40 tercih eder. klavyesi rahat, fazla yormuyormuş. Bir de LAG diye bir marka var, onun akustik veya klasik ne denk getirirsen alabilirsin. fransız malı(olması lazım) çok kaliteli bir klavyesi ve sesi var. denk getirirsen veya paran varsa git hemen al.

ve fenderin eğitim gitarları var, learning veya education serisi olması lazım. öğrenmeye başlamak için iyidir.

Tamamen iyi ve kaliteli gitar almak istediğinde 1000 tl ve üzeri bir miktarı gözden çıkarmalısın.

0|0
    0|0
  • ibanez

Gibson da iyi

jackson da

fender de

Ama ne tür calacagına göre degişir.

0|0
    0|0
  • el yapımı.

0|0
    0|0
  • ibanes . bas gitar mı arıyorsun

0|0
    0|0
  • Bülent Ortaçgil. :)

0|0
    0|0
  • Yeni başlayacaksan manuel alphonso alma. Jamesoni,clariss , barcelona al.Onu her türlü bilgisizlikten eskiteceksin hemencecik(Kendimden biliyorum).Sonra iyi bir ibanez veya fender alırsın

0|0
    0|0
  • Benim gitarı satabilirim sana. Sapı kırıktı, yapıştırdım. Sonra 2 teli yok. Bide baya yamulmuş. helalinden 10 tl ye veririm.

0|0
    0|0
  • Boşver gitarı söle arkadaşına keman yada klarnete başlasın gitarın boku çıktı

0|0
    0|1
  • bass da fenderin üstüne elektro gitarda gibsonun üstüne marka tanımam cort ibanez felan hikaye

0|0
    0|0
  • Manuel Raymond..Kafan bozulunca kırabileceğin cinsten :P

0|0
    0|0
    • manuel alphonso bunun hakkında bişey biliyo musn :D

• Sen aslında soruyu yanlış sordun bence..bütçene göre fiyat aralığında bir marka sorman daha mantıklı..Ayrıca o markayı hiç duymadım.işin içine 'manuel' girince direk öğrenci gitarı çağırışımı yapıyo..ben bilmem "google" bilir :P

• GİT ARA BAKALIM ONA GÖRE

0|0
    0|0
  • bilmiyorum :D

0|0
    0|0
  • klasik gitar mı?

0|0
    0|0
  • En iyi diyorsan,

Klasikte... Manuel Rodriguez - Antonio Sanches

Akustikte... Washburn iyidir.

0|0
    0|0
  • boşver gitarı ben gitardan anlamam profilin çok hoş onu demeye geldim gidiyorum :)

0|0
    0|0
  • jacksonn diye biliyorum birde ibanez

0|0
    0|0
  • Pahalı ya netçen :D

0|0
    0|0
  • Gitarcılar.com olsa neysede gereksiz bir soru olmuş.

0|0
    0|0
    • Niye ben burda bilen insanların olabilceğine inanıyorum.. ayrıca kime göre gereksiz ? gereksiz oldugunu düşünüyosan neden cevap verdin .

• çok para abi ya

0|0
    0|0
  • fender.

0|0
    0|0
  • Bass, elektro, klasik, akustik hangi gitar?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...