Fitness yapanların kahvaltısı nasıl olmalı?

Ben iki üç yumurta haşlıyorum üç beyazını ve bir sarısını yiyorum salam yiyiyorum saf kepek ekmeği domates vs gibi sizce nasıl olmalı bilen abilerimden tüyo lar almak istiyorum?

0|2
5|73

En İyi Erkek Görüşü

• Geceden başlayalım. En fazla 8 saat en az 7-7.5 saat uyumuş olman gerekir saat 22.00-22.30 gibi yatakta uyuyor olman gerekir. Sabah kalktığında ilk olarak 1 bardak su ile kahvaltını hazırlamalısın. Kahvaltıda 3 yumurta 3 beyaz 2 sarısı yenilmeli. Bazı arkadaşlar sarısında yağ olduğunu söylerler ama onlara şöyle bir cevabım olacak yumurtanın sarısındaki aminoasit profiline bir baksınlar derim. Sabah sadece protein olarak yumurtaya dayanmak aptallık olur 150 gram kadar lor peyniri yemen gerekir. Salama bence hiç gerek yok çünkü laboratuvarlarda değişik işlemlerden geçerek kimyasal yağ enjekte ederler onlara. O yüzden önermem. Kepek ekmeği doğru bir karar onun dışında eğer antrenman günündeysen ve protein tozu kullanıyorsun onu alabilirsin. Ayrıca kızartma-şekerli vs şeyler yememeye özen göster unutma ki bir günün en değerli öğünü kahvaltıdır... Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ekmeksiz
    şekersiz
    yağsız kızartmasız

beyaz peynir + 4 5tane zeytin+ 1dilim kepek ekmegı + tecıhen yagsız sut ya da yeşil çay + yeşillik olabilir maydanoz vb bol bol salatalık

1|0
    0|0
  • Ekmek yok
    Şeker yok
    Kızartma yok

Hayatmı ulan bu

1|1
    0|1
  • Eşim 5 yumurta yiyo, muzlu süt içiyo özel bir proteinle, jambon salam vs yiyo gerisi klasik bildiğimiz şeyler :))

0|0
    0|0
    • Muzlu süt markası falan ne acaba

• jambon salam vs > Bunların hepsi zarar.
      İşlenmiş gıdalarla kendine yazık ediyor.. Gitsin tavuk göğsü yesin protein için.. Taşlık yesin..

• Özel olarak getirtiyo zaten yani zararı olsa yemez eminim ki :))

• Oldukca iyi olmali. Ozellikle spor yapanlar icin en onemli ogun kahvaltidir. Gunluk enerjini ondan alırsın. Bu yuzden kahvaltini yapabilecegin en siki sekilde yapmalisin

0|3
    0|0
  • sıcak süt içine muz ve tarçın balda katabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 72

• 5 yumurta akı,1 yumurta sarısı ile kahvaltı için gerekli protein tamamlanır.
    ya da 150 gram peynir.

0|0
    0|0
  • Fahrettin Çoroğlu (Dünya 5. si Her gün aynı salonda Antrenman yapıyorum)

Bana verdiği kahvaltı öğünü şu şekilde;
    5 Yumurta (3 Beyaz 2 sarı)
    Yeşil çay (Yoksa şekersiz çay)
    1 Adet Domates
    Az yağlı peynir
    8 Adet Siyah&Yeşil Zeytin
    Fıstık ezmesi (2 Tatlı kaşığı)
    100 Gr. Yulaf
    (BU KİLO VE PROTEİN PROGRAMI KAHVALTI İÇİN)

0|0
    0|0
  • Genelde sabah kahvaltida aksam yatarkende peynir alti suyu icinlerde var onuda bu araştir yarari varmis

0|0
    0|0
    • Peynir altı suyu içeni duymadımda proteinj tozları vs peynir altı suyundan yapılır onlar olmasın

• Yok kardesim prilotein tozlarina kimyasal maddede ekleniyo zararliymis peynir alti sutundaki bu vitamin maddesi varmis direk icildiginde daha cok yararliymis diye duydum bir arastir istersen

• ben bıraktım artık :D

kahvaltı şöyleydi yumurta yemeyi sevmem

muz 1 ölçek protein tozu
    5 10 tane bebe piskeviti ( bahçeli yüzünden doğrusunu unutmuşum ahkdasd )
    1 bardak ta süt döküyordum biraz da kakao atıp rondo da karıştırıyordum iyicene

içiyordum onu gidiyordum spora

bazen içine yumurta da kırıyordum

0|0
    0|0
  • Bende ymurta yazicaktim dogru yoldasin.

0|0
    0|0
  • Kilo vermek içinse yağlı tuzlu tüketme 3 beyazdan kaç , formunu korumak içinse peynir yumurta beyazı 3 4 zeytiin tam buğday ekmeği şekersiz çay ve bol yeşillik

0|0
    0|0
  • buraya spor hocaları toplanıp ben spor yapıyorum demek için sabahtan yatana kadar yemek programı yazmaya başlarlar şimdi. ben sana ufaktan 1 bilgi paylaşayım direk kahvaltınla alakalı.

2 tam yumurta, 3 sade beyazı, 50 gr. yulaf ezmesi, 100 gr. lor peyniri, 1 tatlı kaşığı bal. karıştır bunları. tavanın üstüne yağ dök, üstünede bu karışımı dök hazırla omletini, yanına domates biber salatalık ve zeytin. kesinliklede portakal suyu.

0|0
    0|0
  • Benim kahvaltım şöyle ; 5 tam haşlanmış yumurta, büyük bir kase yulaf ve lapa yapacak kadar yağsız süt ve icine bir kaşık bal ve dilimlenmis 1 orta boy muz.

0|1
    0|0
    • Burada mesajım bulunsun sade ve öz anlatılmış. Teşekkürler

• Kahvaltı en önemli öğündür.(Böyle birşey yok).
    Her öğün aynı değerdedir. Kahvaltıda ne yiyeceğini kendin ayarlamalısın.
    Spordan önce mi yiyorsun yoksa okula mu gideceksin, işe mi gideceksin.
    Kaçta kahvaltı yapıyorsun. Herşeyi göz önüne alman lazım fitness ciddi disiplin, maddiyat gerektirir.
    İyi Günler :D

0|1
    0|0
  • protein agirlikli.

0|0
    0|0
  • Salam kesinlikle ama kesinlikle önerilmez. Mideniz sağlamsa kahvaltıda salam yerine ton balığı tüketebilirsiniz. Yumurta ve beyazı olmazsa olmaz bir süre sonra tiksinirsiniz. Tabuk göğsü yağsız olarak kızartabilirsiniz. Yulaf ezmesini sütle birlikte ya da mideniz kaldırıyorsa sade tüketebilirsiniz. Az yağlı peynir iyi bir alternatif. Yine mevsim meyve ve sebzeleriden salata hazırlayabilir afiyetle tüketebilirsiniz tabiiki ölçüsünü kaçırmamak şartıyla =)

0|0
    0|0
  • Yulaf ezmesi olmazsa. olmaz

0|0
    0|0
  • Sushi yiyorum bol aminoasit ve protein mevcut

0|1
    0|0
  • 4 yumurta 2 beyaz 2 tam yerim ekmek hiç bir türlüsünü yemem 60-70 gr lor peyniri 1 su bardağı yulaf ezmesi üzerine tarçın ve süt 1 yemek kaşığı da kendi yaptığım fıstık ezmesini yerim fix her gün

0|0
    0|0
  • Tam tahıllı iki dilim ekmek, küçük bir yağsız peynir ve içebilirsen eğer spordan yarım saat önce dört ile altı yumurta beyazı ( çiğ yumurtabeyazını. Nesquik ile karıştırıp iç) aynısın spordan hemen sonra yap ve antrenmanın ağır olsun yani zorla kendini az farkı iki hafta içi'nde anlayacaksın. Dipnot: sporu dozunda yapmazsan sana çok fazla zararı olur bunu unutma çekirge :)

0|0
    0|0
  • Profesyonel düşünürsen vücudun yıkımda olduğu için bence whey protein tozu ilk uyandıgında , kahvaltı içinde 5-6 zeytin eğer yağlı değilsen fıstık ezmesi tavsiye ederim ayrıca krep tarzı içinde muz tatlandırıcı ve complex protein tozu ve yulaf olan bir karışımı tavada pişirmek harika oluyor

0|0
    0|0
  • peynirin nerede? her sabah mı yiyorsun bunları arada yulaf ezmesi denemelısın tadı yoktur ama iyi enerji verir

0|0
    0|0
  • Kahvaltı- 2 dilim tambuğday ekmek , reçel , bal , pekmez 3 yumurta beyazı 1 sarısı , beyaz peynir azyağlı ( bal pekmez reçeli yeterli seviyede tüket çok fazla değil. ) sonrada arkalarından elma ye canavar gibi olursun. Enerji tam , tokluk tam , gereksiz yağlanma 0 , gereksiz kalori 0 :)

0|0
    0|0
  • ekmeksiz
    şekersiz
    yağsız kızartmasız

0|0
    0|0
  • Kahvalti günün en önemli ögünüdür. Kişiden kişiye ne yiyiceğin değisebilir. Örneğin amaçi yag yakmak birisi için az kalori amaci kas yapmak istiyen için yuksek kalori ihtiyaci vardir. Önerim yağsiz lor peyniri (tuzsuz) haşlanmis yumurta sarisi olmadan sinirsiz domates peynir ve yesil cay :)

0|0
    0|0
  • Yumurta olmalı bikere Allahın emri en az 2 yumurta benim gibi hayvansan 5 te yiyebilirsin :D. Ayrıca yulaf ezmesi (sütle). Peynir (Bim'de satılan Lor-Çökelek peynir protein değeri en yüksek peynir) zeytin (Yeşil zeytin olursa daha iyi olur) , tam buğday unlu ekmek (unonun Tam buğday Light ekmekleri bir harika).

0|0
    0|0
  • Salam çok zararlı işlenmiş protein zararı daha çok
    birde benim tavsiyem yoğurt :) ben öyle yapıyorum :)

0|0
    0|0
  • salamı kesinlikle listenden çıkart o işlenmiş protein yarardan çok zararı var. yumurta, peynir iyidir

0|0
    0|0
  • ekmeksiz
    şekersiz
    yağsız kızartmasız
    Frover

0|0
    0|0
  • - 10 yumurta beyazı
    - Yulaf Ezmesi
    - Kahve
    - Reçel

0|0
    0|0
  • Bir kere arkadaşıma sucuklu yumurta yapıyordum kanka fitness hocam bana tavuk ye dedi tavuklu bir şeyler yap dedi o kahvaltıda dayak yedi ben sucuklu yumurta çok verimli oldu

0|0
    0|0
  • Oyle ozel bir uygulama yok sut bal veya portakal suyu olabilir icecek olarak yiyecekte kasar beyaz peynir salam zeytin bolca salatalik ve az haşlanmış yumurta 2 3 tane

0|0
    0|0
  • Ne aşamada olduğuna , suplement kullanip kullanmadigina bagli vücut kütle indeksine bagli. Herkes ayni şeyleri yiyemez kardesim

0|0
    0|0
    • Evet tabi kide herkes aynı şeyi yiyemez kan grubuna göre bile beslenme şekiller var. Amaca göre var vs vs ben genel bir beslenme sordum kardeşim

• Bro 90 kiloyum ama alt yapım sağlam olduğu için göstermiyorum güreşciydim anlayan bilir güreşcinin nasıl olduğunu

• Orantili dagilmis yani. Dediğim gibi azami 180 gram protein alman lazim 1 günde 100 grami öğle ve aksam yemeklerinden gelir protein agirlikli beslenirsen.

1 yumurtada 6 gram protein var ona gore kombine et her gün ayni şeyleri yeme peynir te 6-7 kup 20 gram protein de onda var. aralarda ve yatmadan önce de 20 gram daha te 3 yumurta 6-7 kup peynir. tamamdir. Salam sosis tam olarak bilmiyorum ve yemem ben katli maddesi fazla

• Yaptığım tek şey fast foodu bırakmak. Onun dışında extra birşey yapmıyorum. Vücudum geliştiği kadar gelişsin

0|0
    0|0
  • Sarısını bence ayırma. ayıranlara anlam veremiyorum yumurtanilın yarı proteini gidiyor. Diğerlerine gelince ekmek yeme düzgün besin değeri yok. çay yerine süt iç. meyve suyu içme sadece şeker çünkü meyvenin kendisini ye

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    42
Yükleniyor...