Sanal aleminde tanıştığınız kişiye ne kadar güvenirsiniz?

Facebook olsun yahut diğer sosyal paylaşım sitelerde tanıştığın kız olabilir belki çok uzaklardasın görüşme fırsatın yok ama o kadar bağlandın ki o kıza artık her an sevgiye dönüşebilir,acaba bu kişiye güvenebilirsin başka ülkedeyse o ülkeye gider misin sırf onu görmek için? sizce sanaldaki gerçek hayatta devam edebilir mi?

0|0
18|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sanaldaki kişilerde gercek hayattaki kişiler sonucta, başlarda belki kendilerini korumak anlamında sanalda kücük yalanlar söylenebilir ama iş ciddileştikce gercekler anlatılır..Ben sanala güveniyorum hatta duyguları yazmak ifade etmekten daha kolaydır..Ciddi ilişkilerde sanal=real neden olmasın.

1|0
    0|0
    • Süper beklediğim cevap :) belki adam işi gereğinden çevresi çok geniş değil bu sanal vasitasıyla hayal ettiği biriyle tanışıp evlenebilecek

Kızlar Ne Diyor 18

• ”Mesafelerle aşık olabilir misin?”

Belki de yaşadığımız ilişkilerin en zoru.Mesafelerl e bir şeyler yürütmeye çalışmak.Kilome trelerce uzaktaki bir adama aşık olmak. Bazen öyle şeyler yaşıyorsunuz ki,çoğu kişinin saçma sapan dediği bir şey sizin için çok önemli küçücük bir anı olarak kalıyor.Her aklınıza geldiğinde gülümsemenize sebep oluyor.

Mesela bir gün birliktesiniz.K endi odanızda. Gözlerinizin içine bakarak gülümsüyorsunuz . Sizi ne kadar çok sevdiğini,sizi ne kadar çok özlediğini söylüyor. Öpüyor sonra tüm sempatikliği ile. ”Uykum geldi,uyuyalım mı?” diyor size. Uyurken izliyorsunuz öylece. Ne kadar hoş biri olduğunu düşünüyorsunuz. Sonra başka bir gün ”Aşkım ben çok acıktım hadi yemek yiyelim.” deyip yemek yiyorsunuz karşılıklı. Mutlusunuz ve buraya kadar her şey yan yana olan insanların yaşadıkları şeyler gibi gözüküyor.Aslın da öyle değil. Tüm bu yaşadıklarınız kamera sayesinde oluyor. Belki de uzun bir süre odanıza giremeyecek olan bu adam,kamera sayesinde tüm gün odanızda. Her ayrıntısını biliyor artık odanızın.Bazı geceler sabaha kadar berabersiniz,si ze yazdığı yazıları,şiirle ri okuyor.Ses tonu dünyadaki en güzel şarkı gibi. ”Tam evli çiftler gibiyiz eheh.” esprisini yapacak kadar berabersiniz. Yan yana gibisiniz,ama aslında kilometreler var. Olmaması gereken kilometreler.

Bazen öyle çok özlüyorsunuz ki,inanın bana,sanki nefes alamıyorsunuz. Geçirdiğiniz uykusuz geceler var. Bazı geceler öyle çok acıyor ki kalbiniz,hiç fark etmeden ikinizi düşünürken ağladığınızı fark ediyorsunuz. Sonra kendi kendinizi teselli ediyorsunuz:”Ha di ama o seni mutlu etmek için var,ağladığını görse çok üzülürdü.” Sabah oluyor,geçiyorm uş gibi ama aslında değil.Geçmiyor.

Sabaha kadar telefonda konuştuğunuz oluyor. Gülme krizleri,saçma sapan espriler havalarda uçuşuyor ama telefon hep aynı şekilde kapanıyor:”Seni çok seviyorum. Sana aşığım. Seni özlüyorum.” Telefonda bazen,hiç konuşmadan öylece duruyorsunuz. ”Aşkım şu kanalı aç bak,ne başlamış.” Bazen nefes alış verişlerini duymak bile sizin yanınızda olduğunu kanıtlıyor. O orada ve sizinle ilgileniyor. Sizi seviyor.

Bazen sırf can sıkıntınız geçsin diye çıktığınız alışverişte bile ”Bu tişört ona çok yakışırdı.” deyip saatlerce bir tişörte bakıyorsunuz. Sürprizler hazırlıyorsunuz . En sevdiği şeyleri yapmak istiyorsunuz. Çünkü seviyorsunuz.

Hâlâ ”Mesafelerle aşık olabilir misin?”

diyebilir misiniz ?

2|0
    0|0
    • sorumdan uzun olmuş yazarını merak ettim

• sorundan kısamı olcaktı ? yazarının olduğunu nerenden cıkardın merak ettım bak şimdi ;)

• çok istisna bi durum olması lazım...fazla güvenmezdim sanalda tanıdığım kişilere...sanal ortam sonuçta...ve senin yaşadığın aşk değil inan gelip geçici bir hayranlık sadece bir kitabın yazarını çok beğenmek gibi düşün...

0|0
    1|0
    • sanal denilenle evlenen kişiler de oluyor

• aşmaları devam ettiren güvençtir o güven yoksa sıradaki aşamaya atlayamazsın

• artık birçok şey değişti.Sanal,reel kadar gerçek oldu.İnsanlar iletişime önce güvercinle,postayla... ve en sonunda internetle geçti.Hayatın içinde bakıyoruz genellikle ama görmüyoruz.Kendimizi her zmn ifade etmiyoruz yada zmn olmuyor.Sen orda ne kadar gerçeksen,bende burda okadar gerçeğim.Yanılmaya,güvene gelince.O kişi beni kandırabilir.ama kandırdığını zanneder.Ben yinede inatla kendim olurum.Dosdoğru olurum.Bu beni eksiltmez o sahte ise bu onun sorunu benim değil.Üzülürmüyüm evet ama mantıklı düşünmek isterim.Eğer bağlanmışsam emek harcarım sonunu görmek isterim.Hayatım boyunca hep kafamda bir "?" kalsın istemem.Kısmetse devam eder.Değilse hayırlısı olsun

0|0
    0|0
  • Çok az güvenirim.

0|0
    0|0
  • Hiçkımseye tam olarak guvenmem

0|1
    0|0
  • Sanal aleminde tanistigim kisiye ilk etapta güven olmaz zaten güven zamanla olusur !

senin durumuna gelince bu kiz elbet türkiyeye gelecek gelince görürsün sen gitmek icin ugrasacagina onun türkiyeye gelmesini bekle ;)

Sanalda askim olmadi ama sanalda cok sayida arkdasim oldu hepsinede güvenmisimdir güvenimi bosada cikarmadilar !

0|0
    0|0
  • sorunun başlığı ve sorun biraz birbirinden farklı olsa da ikisini şöyle açıklarım.

sanal alemde tanıştığım kişiye ilk başta güvenmem zamanla anlattıkları davranışlarına göre güvenebilirim. bu uzun zaman olabilir.

sorunun içeriğine gelirsek herkes için olmasa da eğer gerçek bir sevgi aşk varsa arada her şey tam dürüstlüğü ile başladıysa her şey yapılabilir. sanalda tanışmış olsan da karşındaki konuştuğun kişi gerçek ne de olsa. gerçek hayata taşıdığınız zaman dört dörtlük bir aşk olabilir..

0|0
    0|0
    • sorunun başlığıyla soruyla fark nerde ? öyle düşün karşındaki kişi yabancı başka ülkede hele onun kültürüne uyum sağlama konusu var bir sürü soru işaretle canlı görüşür müsün?

• bazen.. tartısılır bu konular ve uzar gıder

• aynen öyle

• Benimde sanalara konuştuklarım oldu açıkcası ben inanıyorum neden olmasın sonuçta sende aynı yollardan onunla irtibat kuruyorsun yada ben biraz pollyana olduğumdan karşimdakileride kendim gibi düşünüyorum "bu arada kuzenim internette tanıştığı kişiyle evlendi ve acayip aşıklar "=)

0|0
    0|0
  • hiç güvenmem

0|0
    0|0
  • Yeni tanıştığım herkes kadar güvenirim yani zamanla artar

0|0
    0|0
  • Sanaldan evlenen çok tanıdığım var..olur efenim istenirse.

İmkansız değil..gerçek.

0|1
    0|0
  • edebilir evlenen çok var bu şekilde artık herkes sanalan tanışıyor söylemiyor çoğu

1|0
    0|0
    • evet çok doğru söylemeye utanıyorlar sanki bir leke getirecek ilişkiye

• evet herkes öyle evleniyor valla netten tanşıyor ne var ki belki kızın çevresi yok hep yalnız mı kalsın yani önyargılı olmak saçma hem dışarda tanıştığın kızın nette takılmadığını nerden biliyorsun bir sürü site var yani

• aynen öyle

• sanal alem yanal alem

0|0
    0|0
  • her alem aynıdır mekana bakmıyorum.

0|0
    0|0
  • Güvenip evlenenler var bu sitede de örnekleri var yani.

0|0
    0|0
  • Güven başta az olur ama gerçek hayata geçirilirse bunun adı aşk olabilmeye müsaittir

0|0
    0|0
  • sanal için çıta var zaten.oraya gelene kadar bir yerlerde.

0|0
    0|1
  • sanalda tanıştığım biriyle iki yıl geçirdim. aşık oldum ve bence hayatımın en anlamlı günleriydi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tabi olabilir neden olmasın ?

0|0
    0|0
  • Yeterince iyi tanıdığımdan emin olursam başka bir ülkeye gitmeyebilirim fakat başka şehire giderim. Verdiğim değere bağlı.

0|0
    0|0
  • sanalda aşka inanmayanı düğünüme davet ediyorum

0|0
    0|0
  • Merimeri hakli

0|0
    0|0
  • once biraz temkinli yaklasirim tanidikca olabilir

0|0
    0|0
  • Tanıdıkça güvenim artar.

0|0
    0|0
  • Kişiliği yerindeyse güvenim sonsuzdur.

0|0
    0|0
  • realdaki kişiyi canlı görüyorum güvenmiyorum sanalamı güvencem :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...