Fenerbahçe tribünlerinin dolmamasının sebebi aziz yıldırım ve ismail kartal mıdır?

her zaman dolu tribünlere oynayan fenerbahçe de bu sezon taraftar maçlara gelmiyor bunun sebebi aziz yıldırım ve onun takımın başına getirdiği ismail kartal olabilirmi

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece bir şeyle kısıtlayamazsın ki. Ben bir Fenerbahçe taraftarı olarak, o passolig denen illeti almak istemiyorum arkadaş. Sen bana kredi kartı dayatıyorsun açık ve net biçimde. Ben maç mı izlemeye gidiyorum, STSL'nin anlaşma imzaladığı kurumlara para kazandırmaya mı?

İsmail Kartal'ın ne suçu var anlayamadım. Adam, yılmadan o stresli ve zor görevi yerine getirmeye çalışıyor. Ersun Yanal'ın sezon başı kampındaki rahatlığının, takımı çalıştırmamasının, ciddiyetsizliğinin faturasını ödemeye çalışıyor. Aykut hocanın saçlarının nasıl beyazladığını unuttunuz galiba o görevdeyken.

Aziz Yıldırım, çok iyi bir başkan ama ne yazık ki, tribüne oynayamıyor, ağzına geleni düşünmeden konuşuyor ve haliyle sevilmeyen itici ve kötü bir insan gibi görünüyor. Geçen sene, namı diğer "paralı köpekler" dediği bir tribünü kapattırmıştı diye biliyorum, geri açtırmış.

İşin diğer bir kısmı da şu, Fenerbahçe takımı artık hatırla gönülle işleyen bir takım olmuş. Ekibine bakarsan, kulübün evladı, kulübün oyuncusu vb. tanımlamalarla insanlar göreve getiriliyorlar. Eskiden Fenerbahçe'de oynadı diye scout ekibinden tutun da, altyapı sorumlusu olan eski futbolcular var. Yaşı geçmiş, her maç sakatlanan oyuncuları sırf takımın evladı diye takımda tutuyorlar, çeşitli borç bahaneleri uydurup takımı geliştirecek ve büyütecek adımlar atılmıyor. Altyapıdan bir sürü genç çıkıyor ama yıllardır sadece bir tanesi Türkiye'nin büyük takımlarından birinde oynuyor (Olcan Adın-G. saray). Fenerbahçe taraftarı olarak, sahada oynanan oyun da tatmin etmiyor beni. Bir izliyorsun maçı, Fenerbahçe topu aldı mı,5-10 dakika yana geriye sağa sola pas yapıyor. Toplasan yalnızca 15-20 dakika adam gibi hücum-savunma dengesini kurabiliyor.(Bu kimsenin suçu değil, ne hocanın ne oyuncuların. Oyun sistemi ve ülke futbolu buna zorluyor)
    Neyse demem o ki, tek bir sebep yok. Sorunlar yumağı var.

0|0
    0|0
    • evet konuyu bir bütün olarak ele aldığında söylediklerin doğru şeyler. artık aziz yıldırım klübe zarar veren bir konuma geldi bazı şeylerin değişmesi içinde aziz yıldırımın bırakması gerekiyor ismailin kartalın suçu yok ama o bu takımı yönetecek seviyede bir hoca değil oyuncaularına söz geçiremiyor bir başı boşluk var takımda geçen sene ersun yanal varken böyle değildi bu takım ismail kartalı bu göreve getiren aziz yıldırımın ve görevi kabul eden ismailin kartalın hatasıdır bu takımın şuanda böyle kötü futbol oynamasının sebebi

• analizlerin çok doğru bu saydığın futbolcular bu davranışları ersun yanala yapamıyorlardı şimdi ismal kartalın bu otorite zayıflığını kullanıyorlar ben sadettin saranın iyi bir başkan olabliceğini düşünüyorum ama onuda aziz yıldırım engelliyor. ve ismail kartala karşı en büyük tepkimde kaybettiğimiz o galatasaray maçından sonraki seninde bahsettiğin açıklamalarıydı ne demek haddimizi bilerek oynadık asıl o kendi haddini bilmiyor fenerbahçede hocalık koltuğuna getirildiysen bunu söyleyemezsin galatasarayı gelip arenada yenen takımlar haddini bilmedikleri içinmi yendiler

• Saadettin Saran, uzun süre yapabilir mi bilmiyorum. Fenerbahçe, arada kalmış bir kulüp. Ne Barçalar, Chelsealer, Real Madridler gibi kabul edilmiş ve oturmuş kulüp ne de her şeye sıfırdan başlayabilecek bir kulüp. Fenerbahçe'ye eğer Aziz Yıldırım'dan sonra bir başkan gelecekse devamlılığı olan, geleceğe yatırım yapmasını bilen, vizyonu geniş ve fedakar bir başkan gelmeli. Aynı zamanda, Avrupa'da olan ama Türkiye'de çok yaygın olmayan bir biçimde kulübe büyük finansal destek sağlayacak bir başkan da olmalı (Chelsea'yi satın alan Abramoviç yaklaşık 200 milyon poundluk bir destekle gelmişti).

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 7

• Bu konudan en cok muzdarip olan taraftar GS taraftari haci abi bunun da sirali olarak bir sisteme dayandığını düşünüyorum ama kulüp baskani ve teknik adam bu siranin en sonundadir passolig cok düşürdü bu katilimlari bizim milletimiz biraz holiganizm düşkünü ee ne yapacak ni kac defa ceza alinca jilet de alamiyor mecburen katilamiyor nu da insanlari sogutuyor tribünden

0|1
    0|0
    • evet pasolig düşürdü ama en azından holigan olan seyirciyide statlardan uzak tuttu bir ölçüde

• bende zaten aziz yıldırımın bu klübe daha fazla zarar vermemesi için bırakmasını istiyorum. federasyonunda yanlışları çok ve umarım aziz yıldırımdan sonra gelecek olan başkan futbol adına olumlu işler yapar

• Insallah karakterli kisilikli arma sevdalisi bir adam gelir basiniza da kurtulursunuz su musibettem.

• Bircok nedeni var ornek gfb dagildi resmen sefa reis filan bitirdiler bircok faktor var.

0|1
    0|0
    • evet faktör çok. belki aziz yıdırım bırakır yeni bir başkan gelirse tekrar eskisi gibi seyirci gelebilir maçlara

• paso lig olabilir.

0|1
    0|0
  • PasoLig !

0|1
    0|0
  • bnce oynanan kötü futbol eskisi gıbı zewk vermıyor şahsen benım fıkrım bu hey gıdı zico dönemındekı fenebahce bıde şimdiki fenere bak daglar kadar fark var

0|1
    0|0
    • evet futbol çok kötü demekki simail kartala bu işi beceremiyor. zico ya kadar gitmeye bile gereke yok bu takım geçen sene ersun yanal döneminde oynadığı futbolla bizi memnun ediyordu. kadro aynı birde diego eklendi ama futbol kötü

• Pasolig.

0|1
    0|0
  • Aziz Yıldırım

0|1
    0|0
Yükleniyor...