Son vuruşu nasıl geliştiririm?

Forvette araya iyi kaçıyorum hava toplarım iyi karşı karşıya kalıyorum sürekli ama yarısından cogunu kaçırıyorum nasıl düzelticem bildiginiz çalışmalar varmı?

0|0
4|105

En İyi Erkek Görüşü

• Bol antrenman yap. birde Zlatan İbrahimoviç ve Akhisarda oynayan Gekası izlemeni tavsiye ederim gol vuruşu için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 104

• Kaleciyle karsi karsiya ya calis... burak yilmaz kazmasini izle ve nasl topa vurmaman gerektiğini gör

0|1
    0|0
    • oyun tarzım tam o kazma gibi ö yüzden son vuruşlarımı geliştirmek istiyorum yoksa stoperde kalıcam :S stoperde cok iyiyim ama zevk almıyorum

• Ters ayagını geliştir.
    cift ayak oynadıgını söyleme
    ama ters ayagını da kullan
    Sağ ayagınla vuruyorsan solu sol ayagınla vuruyorsan sagı geliştir.
    Ve son vuruşunu ters ayagınla yap

0|0
    0|0
  • Bende iyi vururum feennnaa vururum ajshkadk

0|1
    0|0
  • Tekniğin ortalamanın üstündeyse, önce her iki ayağına da hakim olmayı öğrenmen lazım. Sonra ise;vuruş tekniklerinden, ayak içi, ayak üstü, ayak dışı gibi temel vuruş metodlarını geliştireceksin. Bunu yapmak için duvara karşı zamanla mesafe arttırarak şut çalışabilirsin.

0|0
    0|0
  • İbrahimoviçi izle. Genelde ayakiçi vurmaya çalış. Fazla sert vurma ama yumuşakta olmasın. Bu dengeyi çok şut çekerek sağlayabilirsin. Kalecinin yakınlarına nişanlamamaya çalış. Eğer başka şansın yoksa kaleci çok yakınsa o zaman çok sert vur ki belki top geri döner şans doğar.

0|0
    0|0
  • Bos bir duvar bul okul bahcesi falan olur surekli o duvara sut cek ama ayaginin iciyle havadan 50 kez vur sonra ayaginin ustuyle vur 50 kez Topu eline al topu 10 metre yukari at sicra vur veya topu sektir biraz sonra yukari at oyle kafa vur bunlar her turlu ise yarar :)

0|0
    0|0
  • Yas 19. Senin yasindakiler samp liginde oynuyor.
    Son vurus bulundugun acidan o an topa en iyi vurabilecegin sekli top ayagina gelene kadar dusunup kalecinin o pozusyonda uzanmasi en zor yeri belirleyip yapilan vurus. Top ayagina geldikten sonra degil gelene kadar ki kisa zamanda bunu belirlemek. Buna da yetenek ve futbol zekasini deniyor ki. Ben bunun calisarak elde edilecegine inanmiyoru. Calisarak en fazla bir tik otesine gecersin. Yetenek yoksa gerisi bos.

0|0
    0|0
  • Karşı karşıya kaldıktan sonra hızlı düşünmen gerekir, başkalarının sözlerine kulak asarsan etrafı ve boşlukları kolaçan edemezsin kısacık vaktini boşa harcarsın; sonuçtada gelişine bir yere vurmak zorunda kalırsın ve boşa gider. Konsantrasyonun üzerinde çalışmalısın.

0|0
    0|0
  • Antrmanda calisarak dostum.

0|0
    0|0
  • Oncelikle henry bergamp inzaghi ronaldo (brezilyali) rivaldo messi gibi forvetlerin birebir de ne taraftan gelip ne tarafa vurduklarina bak yani once nereye vuricaginin karari onemli ardinda bir ayak secerek sirayla kisa mesafede duvara karsi seri pas yap

0|0
    0|0
  • Sana çoğu futbolcunun uyguladığı taktiği söyleyeyim. Bir salon ya da oda veyahutta herhangi bir yer, yuvarlak çiz fazla büyük olmasın top boyutunun %25 fazlası. Sürekli o deliğe topu atmaya çalış. 1-1,5 ayda isabet sağlarsın. Sonrasında hareketli topla aynı işi yapmaya çalış. onu da başardıktan sonra gelsin goller ;) Bol şans.

0|0
    0|0
  • burak yılmaz ın pozisyonlarını tekrar tekrar izle ve onun yaptığı hareketleri asla yapmamaya çalış zaten gol olacaktır..

0|1
    0|0
  • Kaleciyi açmaya bak. defansı ekmeğe göndermen gerekiyo bu durumda. Defanstakinin hangi ayağı zayıfsa o tarafta tut topu. teke tek kaldığında basit geçersin. Biraz alıştır kendini buna tabi bir arkadaşınla. Nefesini kontrollü alıp ver. Kendini yorma. Türm odağını rakibe ver. kaleciyi açmadan vurmamaya bak.

0|0
    0|0
  • Ayak içi çalış sürekli. Bileklerini kullan vururken

0|1
    0|0
  • ayaklarına ufak kum torbaları bağla öyle vuruş yap, bacak ve bileklerini çok güçlendir daha hedefe odaklı vurabilirsin kumtorbası bağlaman veya ağırlık, topa daha sağlam füze gibi vurmanı sağlar,;)

0|0
    0|0
  • Evde alistirma yap.

0|0
    0|0
  • Nefesini iyi ayarla. Sakin ol ve bütün olasılıkları düşün. O anı slow motion yaşamaya çalış. Ve tabiki aklını kullan.

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=hydwOZ3ZvDQ
    kendine böyle hedefler koy ve onları vurmaya çalış. zaten maçtada boş köşeyi görürsün. marifet o köşeye, kalecinin uzanamayacağı yere atmakta

0|0
    0|0
    • Saol kardeşim

• aynen kardeşim. Allah yolunu devam ettirsin

• eyh kardeşim saol yeni tranfer oldum defansda oynuyorum vaz geçtim forvete geçmek denn

• Hersey zeka da bitiyor kaleciye fazla yaklaşma yaklaştıkça açın daralır.. onun için araya kaçtığın anda eğer açın daralacaksa topu kontrol etmeden kaleye gönder o zaman daha iyi olacağına inanıyorum bende amatör futbolcuyum inşallah yüksek yerleri hedefliyorum.

0|0
    0|0
  • Karşı karşıya gol atmaktan kolay bişey yok bunun teknikle güçle bir bağlantısı yok iş kafanda biter soğukkanlı olman lazım konsatre ol ve kor noktaya vur

0|0
    0|0
  • Bol bol egzersiz yapacan kardeş bileklerini geliştireceksin zihinden kurgulayacaksın öyle bir durumda nasıl hareket edersem başarılı olurum diye

0|0
    0|0
  • kardes oncelikle sol ayak isen rakiplerine calim atmayi iyi ogrenmen lazim sol ayaklilarin sag ayaklilara karsi bir zafi vardir oda calim yedikleri zaman arkalarina gec donmeleri o yuzden calim atmayi siklastir
    ha
    eger diyosanki sag ayagim ben ayaginin disiyla sutlar cekmeye ozen goster o tur sutlar kalecilerin zaafidir yardimci olduysam ne mutlu kardes/

0|0
    0|0
  • Salih gibi yazı tatilde karı kızla değil topunla harca, bileklerini ve çevikliğini geliştirici antremanlar youtube'da var.

0|0
    0|0
    • :) futbol için kıza rest çekmiş adamamı diyorsun bunu

• Eve top al. Balkon varsa balkon, yoksa evde duvara karsi geç ilk 20 cm boşluk Birak ayak içi vur devamli bunu hergun 20 dk yap , ( 1.5 ay kadar , sonra disari CIK bir arkadasini bul senden 30.40 metre uzağa koy uzun pas calis ayak içiyle , bu şekilde gelistirirsin. Ondan gelen toplarida iyi kontrol etmeye calis. onuda gelistirirsin.( Futbolcuyum kafamdan atmiyorum, dinlemeni tavsiye ederimm.)

0|0
    0|0
    • Uzağa koyduğun arkadasina gün geçtikçe isabetli toplar atinca , karsi karsiya kaldiginda kaleye baktiginda bos bölgesine ayak içiyle basariyla gondereceksin.

• dostum son vuruşlarını eğer kalci ile karşı karşıya iken yapıyosan, her zaman ayağının dış yüzü ile yapmalısın ki top kavisli gidip kalecinin arkasına geçsin kesinlikle AYAĞININ İÇİ DEĞİL DIŞ YÜZÜNDE GEZDİREREK VUR TOPA SERT VURUSAN KESİN SONUÇ. kale ile mesafen uzaksa aşırı sert vurmalısın yakınsa orta açarmışçasına vur...

0|0
    0|0
  • ayak kaslarını gelıstır boş kaleye sert şutlar at

0|0
    0|0
  • Kardeşim Bende Takımımda Orta Sahada Oyun Kurucuyum Ama Bende Ara Sıra Forvete Çıkıyorum Önemli Olan Son Dokunuşları İyi Yapmak Yeri Geldiğinde Yandan Yeri Geldiğinde Plase Vurmalısın O Sana Kalmış Eğer İyi Vurmak İstiyorsan Vurus Antermanları Yap Frikik, Kornek Köşesinden [0'dan] Atmaya Çalış Zamanla Kendini Geliştirirsin.

0|0
    0|0
  • Lisedeyken okul takımında kaptandım kaçırmamaya gelince arada yine kaçar ama karşı karşıya köşeye ayak içi plase yerden vurduğunda kaleci öyle aşırı iyi değilse gol şansın yüksek dostum ama plase dediysekte öyle yavaş değil ayak içini geliştirince sonra sert falsolu plaselerde geliştireceksin

0|0
    0|0
  • Deneme yanılma yoluyla

0|0
    0|0
  • Öyle bir soruyon ki ben cristiano ronladoyum , bir altımdaki arkadaş da robben zaten.. Van persie de akşama girer bişeyler yazar raat ol :))

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    74
Yükleniyor...