İnsanlar artık gazeteye bakmak istemiyor farkında mısınız?

Önceden Tarih derslerinde Türkiye'nin geçmişinden, ne kadar güçlü ve dünya üzerinde nasıl bir yer ettiği anlatılırdı. Şimdi bakıyorumda acaba bundan 3 kuşak sonraki nesillere ne anlatılacak?

Ne hale geldik böyle ya! Minicik bebekler okullu oldular, tecavüz suç sayılmıyo, komutanlar görevlerinden alınıyo, hapse atılıyor daha neler neler gelecek basımıza.

Sosyal medyaya, basına susun denildi. Şehitlerin haberleri dahii yapılmasın denildi.

Uyanmak lazm Türkiye, ayaklanmak baş kaldırmak lazım! 2 torba kömüre satmayın ülkenizi! Cahil olmayın!

Toplum gücünün yanında devlet bir hiç yeter ki sesinizi çıkarın!

Nerde o Denizler Gezmişler?

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bı fıkra bence tam konuya uygun paylaşayım dedim.

"Başbakan, Karadeniz gezisinde bir üniversiteyi ziyaret etmiş.

Sınıfın birinde öğrencilerle tanışmış.

O karizmatik duruşuyla beden dilini de kullanarak bir konuşma yapmış.

Etkili konuştuğunu düşünerek "Sorusu olan var mı?" demiş.

TEMEL; "Ben size 3 soru soracağım." demiş;

"1-Bu kadar yıpranmış olmanız gerekirken oylarınız nasıl oldu da arttı?

2-Özelleştirme adı altında bütün önemli kurumları yabancılara sattınız, bunlardan ne kadar para kazanıldı?

3-Bu paralar nerede?"

Tam bu sırada zil çalmış. Başbakan, "2.derste devam ederiz" deyip çıkmış.

Derse yeniden girince "nerede kalmıştık" diye sormuş.

Bu sefer DURSUN ayağa kalkmış; "Bizim sorularımızı cevaplayacaktınız" deyince,

Başbakan "iyi tekrar sorun bakalım" demiş.

DURSUN, "Size 5 sorum olacak" :

"1-İktidarda yıpranmış olmanıza rağmen oylarınızı nasıl artırdınız?

2-Bütün önemli kurumlarımızı sattınız? ne kadar para kazanıldı?

3-Bu paralar nerde?

4-Tenefüs zili neden yarım saat erken çaldı?

5-TEMEL nerede?"

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• ya akp nin olmadıgı donemde chp ne yaptı Allah aşkına ya. ülkeyi yeni yeni düzelttiler daha. siz konusun anca. iktidar sürücek

1|1
    2|0
  • Bebişim sen 80 darbesini, 5 nisan kararlarını, 28 şubatı, 2001 krizini bizzat yaşadın mı? Bir sabah uyandığında herşeyin fiyatının iki katına çıktığını gördün mü? Bir gün polis veya jandarma ansızın evini bastı mı? Yağ şeker kuyruğu bekledin mi? Devlet hastanesinde hatırı sayılır paraya çocuğunu muayene ettitirip eczanede ilaç parasını çıkıştıramadığın oldu mu? Yolda seni gasp eden kişiyi polis yakalayıp karakola götürdüğünde gaspçının karakoldan onu götüren polisten önce çıktığını gördün mü?

Türkiye ne zaman dünya güçlü bir ülkeymiş, önemli bir yer edinmiş merak ettim. Sakın Selçuklu ve Osmalı olmasın, karıştırmayasın.

1|0
    0|1
    • demem o ki bundan sonra hep tarihte osmanlılar, selcuklular mı olacak?

• Sanki şuan Türkiye çok güzel öylemi yani? TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN EN BÜYÜK TERÖR DÖNEMİNİ YAŞATAN AKP HÜKÜMETİDİR.

• Tarihimize baktığımızda bir devletin yıkılışı ile yerine kurulanı arasında sıkıntılı geçiş süreçleri yaşanmış. Bugün yaşananların da o geçiş süreçlerinden olduğu kanaatindeyim. Nereden biliyorsun dersen, geçmişte bunu 16 defa yaptık da oradan. Tarihte başka bunu yapabilmiş bir millet daha var mı?

• bu ülkede tek akıllı sensin herhalde neye kanıp neye kanmadığımızı tek sen biliyorsun. aç insanın kaçının karnını doyurdun ki tok olup o malzemelere gerek duymasınlar. yargılama yapmadan önce kendini yargıla bence burda yazı yazarak bu işler olmaz

1|0
    2|0
    • chp li olduğun her halinden belliiiiiiiiii parti tutma kim doğru ise onun arkasında ol

• Kız kardeşine veya biz yakınına cinsel istismarda bulunulunca umarım yine böyle düşünürsün.

• karışmim diyorum ama bu kızda harbi salakmış baran arkadaşım boşver havlayan köpeğe karşılık verip havlanmaz

• solcu tespit edildi.

valla beni kasmıo hiç valla bak. nası olsa TR'de yaşamıyorum. sonuçta ben kötü bişi yapmıyorum suç yapanların.

0|0
    0|0
  • bunlara tek sebep biziz ki tecevüzü yapanda biziz ve suç olmasın diyoruz. askerdeki komutan yani türk komutan yabancı ülkeye çalışıyor bu yine biziz. eğitim durumumuz çok kötü denildi hep bu yüzden yaş sınırı aşağıya çekildi yani kaynak her zaman biz olduk iyi şeye de kötü şeylere de

1|0
    0|1
  • peki

0|1
    1|0
  • Türkiyenin en çok satan gazetelerinden birinin

posta gazetesi olduğunu ve senin profil diye

seçtiğin fotoyu görünce gençliğin

durumunu anlamak pekte güç değil

1|0
    0|0
    • ne kadar taktınız foto foto yaa.. Biraz ön yargılarınızdan kurtulun! Buda ayrı bir cahillik.

• ı ıııı sen öyle algılamak istediğin için anlıyorsun. Ben gayet kibar bir dille düşüncelerimi söyledim.. Neyse istediğini düşünebilirsin. Benim her tür insana saygım bulunmakta.

• hımmm

peki teşekkür ederim

o vakit göynümü i 4 oda 1 salon ferah tutayım

heeeee bu arada

saygılar bizden hacı cavcav

• İnan bu yazdıklarının bir değerinin bile olmayışı ağlanacak hallerimizden sadece birisi .

1|1
    1|1
  • Zaten Deniz Gezmiş de kizlarsoruyor.com'dan başladı ayaklanmaya.

0|1
    0|0
  • Gazete mi? O da ne demek?

1|0
    0|0
  • yazdıklarının bi kısmına katılıyorum ama diğer kısımlarına katılmıyorum malesef.

1|0
    0|0
    • bir kısmı? diğer kısımları?

• mesela 2 torba kömüre satmayın ülkenizi! Cahil olmayın!

Toplum gücünün yanında devlet bir hiç yeter ki sesinizi çıkarın!kısmına katılıyorum.

• wouw cok etkilendim vallahi bayragi alip disari cikasim geldi ama yurtdisinda ise yaramaz neyse 56. filo ulkemizden defol yanke go home ! bu tayyipinde sapkasina isemek istiyorum

0|0
    1|1
  • her yanım gazete dolu buyuk baslıklara bakıyoırum o kadar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Şuradaki bazı yorumları gördükçe, halimizden umutlanmamamız gerektiğini bir kez daha anladım.

Hala cehalet, pes...

1|0
    1|2
  • ben uzun süredir bakmıyorum zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...