Kapat

Çoğu arkadaşımızın Problemi "Kendine Güvensizlik"

Kendinize güvensiz olursanız yani özgüven dediğimiz şey sizde yoksa durumunuz vahim. Özgüveninizin olmaması içinizde bi sır olarak kalmayacaktır bunu unutmayın. Davranışlarınızla kendinize guvenmedıgınızı belli edeceksiniz ve ortamlarda pasif durumlarda kalacaksınız. Düşünün ki yeni bi arkadaş ortamındasınız ve insanlar sizi kendine guvenmeyen bırı olarak tanıyorlar aylar yada yıllar sonra tekrar karşılastıgınızda sızı gene guvensız olarak bılecekler değişmiş olsanızda bunu gecıcı sanacaklar cunku ılk bıraktıgınız etkı onların hafızasında kalan. Nasıl ki kağıdı terse katlamak çok kolay ama duze katlamak ve duzlestırmek zorsa bu da onun gibi bişey. Çok zaman alacaktır değiştiğinizi ıspat etmeniz. Neyse.. Kendinize özgüveniniz olursa oturuşunuz konuşmanız yürümeniz kendınıze guvendıgınızı gosterecektır ve bu da sızı ılgı cekıcı yapacaktır. Ters orantılı dusunursekde tam tersi, davranıslarınız ele verecek ve kendınıze guvenmedıgınızı bellı edeceksınız cevrenızde cıddı kayıplar verebılır veya arkadas ısteklerınız azalabılır. Öncelikle ne ıstedıgınızı bilmeli, tam anlamıyla kendınızı tanımalısınız. Ben buyum dedıgınız konular ıllakıvardır bunları dusunerek ozguvenınızı gerı kazanın. Birinden ayrıldıkdan sonra asla karamsarlıga kapılmayın bu karsı tarafa seref demektır onu onurlandırırsınız populerlıgı artacaktır boyle olunca. sizi vırane etmek onun ve cevresındekılerın hosuna gıdecek. Tam aksine siz dimdik durursanız kendıne olan ozguvenı kaybolacak ve kendını kanıtlamak ıcın tekrar sızı elde etmeye calısacaktır burdan gerısı sıze kalır ıster koşturun peşinizde ister sarılın, olay kendınıze ozguvenden gecer. Yakısıklı yada guzel bı kadın eger kendıne guvensızse guzellıklerını ve karızmalarını belli edemezler farkettıremezler kendılerını gıyınımlerı konusmaları yurumelerı herseylerı pasiftir bunların yada çirkin demeyelımde normal yakısıklı normal guzel ıkı arkadas bay ve bayan kendınelerıne ozguvenlerı sonsuzsa yurumelerı konusmaları gulmelerı cekıcı ve iddalı olucaktır ve bu da onlara artı puan kazandıracaktır ozguvenınız olursa dısarıya daha guzel daha yakısıklı daha otorıter ve daha cekıcı gorunursunuz özgüveniniz sayesinde ne ıstedıgını bılen kendını tanıyan bılen insanlar olabilmek her zaman daha iyidir. Aldatıldınız yada ayrıldı sizden.. olsun sıkıntıya gerek yok özgüveninizi yıtırmeyın ayakta sapasaglam durun yenı ınsanlar karsınıza gelecektır o sızı aldatan yada bırak kişi de sızı guclu gordukce cıldıracak tekrar elde etmenın yollarını arayacaktır. Onunla konusun ama cok rahat bı sekılde ve onun cıldırmasını saglayın konusurken etrafınızdakı arkadaslarına laf atın rahat tavırlar sergıleyın onu umursamadıgınızı gorsun kendını gostermek ıcın caba sarfedecektır ıste buda elınıze gecen koz,onun basını döndürün. Şimdi hemen kendinzi silkeleyin özgüvenli biri oldugunuz hatırlayın ben buyum dediğiniz şeyleri düşünün ve dunyanın tek bir kişiden ibaret olmadıgına kanaat getirin güçlü görünün güçlü olun.

Evet, başka sorusu olan?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• bazılarıda ozguveni kazanmak için kendine sürekli hakaret edip karşısındakinden

_hayır sen öyle değilsin gibi pohpohlamalar vecizeli laflar duymak istiyor.

bununla bi çeşit ego masturbasyonu yapınca ozguveni tavana ulaşıyor.

mesela erkek arkadaşım.

gunun 24 saati kendini kötülüyor. sürekli sen öyle değilsin böylesin falan dymak istiyor

0|0
    0|0
    • Bunun özgüvensizlikle alakası yok. Bence o arkadaşlar direkt kişiliğini yitirmiş ;) Sanada sabırlar dilerim.

• o kadar seçe seçe konuşuyorumki.

eğer kırılırsa affetmez aşırı duygusal. kız gibi aynı.

özledim bile onu be

• o zaman oldugu gibi kabulleneceksın umarım bu onda takıntı olmaz

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• katılıyorum. mesela, uzun bir ilişkinin ardından, yeterince vakit geçtikten sonra, kendi hatalarını da görmeye başlayınca insan, tam da yeni bir ilişkiye başlamaya hazır hissederken kendini, "o zaman göremediğim hataları ya yine tekrarlarsam?" diye düşünür ve hisseder bunu. hatalarını görebilme erdemine ulaştığına sevinse mi, özgüvenini kaybettiğine üzülse mi bilemeden...

0|0
    0|0
    • Özgüvenini kaybetmek insan vücuduna en buyuk zarar. Sureklı uzulmenıze ıcınıze atmanıza sebep olacak herseyı. Şunuda not edebilirim, Güçlü olmanızın size verdiği mükafat, yüzünüzdeki tebessüm olacaktır.

• bu yaziyi kac dakikaya yazdin?: :)

0|0
    0|0
  • peki insan kendine güveniyorsa ama kendini güçsüz hissediyorsa,bir sorunu olduğunda hep çevresindekilerden yardım bekliyorsabunu nasılk yenmeli ne yapmalı insanlara karşı nasıl davranmalı?

0|0
    0|0
  • gözlerim sası olucak diye korktum ne uzun yazıdır :)

0|0
    0|0
  • Mesela Ben.. uzun süreli ilşkimi kendim bitirdim cünkü yalan söyledi ve devam etsem hep süphede kalacaktım.

ayrı sehirlerde olmak ztn güven gerektirir.

Ama ben bitirdigim halde kararımın arkasında tam anlamda duramıyorum.

elimde olmadan acı cekiyorum tekrar baskasını sevememkten pisman olmaktan korkuyorum

buda özgüven eksikligi sanırım.

0|0
    0|0
    • Evet başkasını sevememekten korkmak pişman olmaktan korkmak ozguven eksıklıgı. Bide ön yargılısın kalbin hakkında, belki birileri var onun hızlı atmasını saglayacak. Başını kaldırıp yüzünü göstermelisin dik duruşunu görüklerinde karşına yeni insanlar çıkacaktır. derim ben..

• tsk ederim.

• Önemli değil..

Erkekler Ne Diyor 6

• öncelikle yazın baya uzundu seni böylesine uzun bir yazı yazdıgın için tebrik ediyorum:)) düşüncelerinde haklısın bu dünyada herşeyin anahtarı özgüven Allah insanın içinden eksik etmesin gerçekten insan özgüven olmadan yaşayamaz yaşatamaz

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim uzun olduğunu biliyorum affınıza sığındım yapacak bişey yok :)

• estagfurllah:)

• Ortada soru yok paşam

0|0
    0|0
  • Güzel yazı yazmışsın vesselam.. Ellerine sağlık.. Arada okumak gerekiyor bu tip yazıları

0|0
    0|0
    • Arada paylaşıcam, soru sorarsanız onlara da cevap veririm seve seve. Bu benim en sevdiğim şeylerden biri :)

• Şimdilik yok sorular ;) Zamanı gelince çıtlatırım sana :P

• Beklerim :)

• Sorum yok. Özgüvenim tam. İmlandan dolayı da 5 yıldız verdim.

0|0
    0|0
  • çok uzun yaaaaaaaa

0|0
    0|0
    • Silmelimiyim :)

• Yok ne kızması :) ama kalsın günde bi konu açabiliyorum silersem yenısını açamam birden fazla konu acabılseydım siler kısasını yazardım baya uzunmuş yav :)

• okumaya üşendim :D

0|0
    0|0
    • Üşenmeyen okur heralde :)

• şımartma abi kızı :D

• Sağlık olsun :)

Yükleniyor...