Bankaların aldığı hesap kesim ücreti nasıl geri alınıyor?

Daha öncesinde Tüketici haklarına dilekçe verip alıyordum ama en son gittiğimde almadıklarını söylediler ve başka yerlere yönlendirdiler...Son zamanlarda bu ücretlerin iadesini alan oldu mu? aldılarsa nasıl bi yol izledir?

Güncellemeler:
Cevaplar için teşekkür ederim...5 yıldan sonra ilk kez sorun çıkarmadan iadeniz olumlu dediler we bi daha ki aya yansıccağını söylediler...

0|0
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• link

Bu siteden şikayetlerini yada dileklerini yazabilirsin,kısa zamanda dönüyorlar banka vs tarafından..

Dönmezlerse alehlerine oluyor çünkü..İşine kesin yarayacaktır.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim denedim bir defa ama bana prosedürlerden bahsettiler

• Peki sevindim,onlardan daha zengin değiliz, bir kişi daha haklı hakkını alacak..

• nereyi aradınız?

Erkekler Ne Diyor 21

• Valiliğe giderek tüketici haklarına başvuruyorsunuz ve yazılı bir dilekçe ile bankaya giderek veriyorsunuz böylelikle resmi olarak kesim ücretini iade etmek zorundalar sözlü olarak bildirilenler banka şube müdürlüğü tarafından dikkate alınmıyor arkadaşlar valiliğe giderek bildirmenizde fayda var tabiki öncelikle şube giderek bireysel müşteri temsilcileri ile konusup şikayetinizi aktardıktan sonra olumsuz cevap alırsanız yapabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • ben geçen ay itibarı ile kredi kartı aidatını geçmişe dönük 2 yıl için tahsil ettim. Öncelikle kesintinin yapıldığı ekstreleri bulup kopyası ile birlikte bulunduğunuz ilçenin kaymakamılığına gidip orada Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurup size verdikleri dilekçeyi dolduruyor ve ekstre kopyaları ile birlikte teslim ediyorsunuz. Yaklaşık 3 ay içerisinde bu tutar hesaplarınızdan düşülüyor.

1|0
    0|0
  • Hesap işletim ücretini belli şartlar dahilinde almıyorlar.En az üç adet fatura ödeme talimatı vermelisin yada maaş hesabın filan sa almıyorlar veya vadeli mevduat hesabı açtırıp her ay bu hesabına vadesiz mevduat hesabından belli bir miktar (ben açtırdım ayda en az 50 TL ve 5 yıl vadeli birikim hesabı) aktarılması şartıyla bu ücret alınmıyor.

Bunlardan biri olmayıp, hesabınızda aktif para bulunduğu taktirde (+ bakiye de olmak şartıyla) 6 ayda bir olmak üzere yılda iki defa "hesap kesim ücreti" ni bankaların hemen hepsi almaktadır. Dilekçeyle geri iadelerinin kabul edileceği zor gibi.

1|0
    0|0
  • Ekstrelerinle beraber bağlı bulunduğun belediyedeki tüketici hakları hakem heyetine bir dilekçe ile başvur. netice alırsın.

1|0
    0|0
  • Bankaya faturalarınla ilgili otomatik ödeme talimatı verirsen, hesabında bir kesinti yapmıyorlar. Fakat sadece otomatik ödeme talimatı vermek yetmiyor, onları düzenli olarak ödemelisin ;)

1|0
    0|0
  • Arkadaşım ben bankada çalışıyorum, böyle tv de gazetede çıkan istisnalar olabiliyor, ama öyle kolay değil bankadan geri almak, zaten sana imzalattığı sözleşmeden dolayı kafadan kaybediyorsun. Bi çok kişiye masraflara ek olarak mahkeme masrafları da kalıyor.

En iyisi aidatsız kredi kartı kullan. Kredi aldığında iyi pazarlık yap, vs vs.

1|0
    0|0
    • haklısın ama ne olursa olsun ki sözleşmemde böyle belirlenmiş bir tutar yok öyle bişeye imza atmadım ama dediğim gibi ne olursa olsun bilmem ne maddesince wermek zorundalar...ben sadece tam olarak nereye başwurmam gerektiğini anlamadım

• bulunduğun yerin kaymakamlığına git, tüketici heyeti vardır, dilekçe ver.

• teşekkür ederim hallettm

• bankalar artık mahkemeye veriyorlar almak zorlaşmış. kaybedersen gideride ödüyormuşsun. heyetin yalancısıyım.

1|0
    0|0
  • sözleşme çok önemli, uzun yıllar kredi kartı kullananlar, zamanında yaptıkları sözleşmede, bu tür aidatları belirtmedikleri için, geri alınabiliyor. ama muhtemelen senin sözleşmende bu durum belirtilmişse alamazsın.

1|0
    0|0
    • benm 5 senelik sözleşmem

• demek ki, olmayacak diye birşey yok.

• seneden sonra o kdr para çekmeden sonra bi zahmet müşteri memnuniyetini artık saysınlar

• kaymakamlıkta bulunan tüketici hakları hakem heyeti hiçbir ücret ödemeden bir dilekçe vermeniz gerekiyor. o şekilde alabilrsiniz

1|0
    0|0
  • ben aldım alırım arkadaş parayı yolda bulmuyoz biz bankaların kart ücreti almaları hesap kesim ücreti almaları yasaktır yedirmeyin öyle paranızı müşteri hizmetlerini ara gardaş

1|0
    0|0
  • öğrenci isen öğrenci belgeni götürüyorsun

Değilsen ise otamatik ödeme talimatı verirsen aidat kesilmez o karttan

iyi günLer.

1|0
    0|0
  • müşteri hizmetlerini arıyosun diyosun ki ben hesabımdan bunun alınmasını istemiyorum. tamam diyorlar :)

1|0
    0|0
  • alınmıyor malesef ama maaş hesabı yaparsan hesabını o zaman hesap kesim ücreti yapılmıyor...

1|0
    0|0
  • 444 ile konuş,geri yatırıyorlar

1|0
    0|0
  • mahkemeye verdik geri ödediler

1|0
    0|0
  • ya bunun mantıgı rest çekeceksin işte geri vermezseniz kapatın tarzı tamam kapatalım diyorlar ama sonra bi telefon geliyor. işte geri iade ettik 100 lirada bonus verdik diye :)

0|0
    0|0
    • hımmmmmmmmmm bunu denicem bi dahakinee..yani hemen kapatalım dediklerinde yemediklerini düşünüyodum:) ama bu sefer ciddi kapatıcaktım iade etmeselerdi

• :S bende hesap kesim çıkmıyor... Bir de bu yolla mı para alıyorlar? İlk defa duydum açıkçası :S

0|0
    0|0
  • bendende dün almışlar bu ğün internet bankacılığına girip baktığımda gördüm arayıp söledim iade edin dedim mağlesef bu yasal oldu hiç bi şekilde alamazsınız dediler

0|0
    0|0
  • kredi kartini veriyorlar ama hesabi bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • Hesap işletim ücreti olmasın?

0|0
    0|0
  • müşteri hizmetlerini ara bence bankanımn

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bankanın merkez şubesine dilekçe veriyorsun

1|0
    0|0
  • ben adamları tehdit ettim geri iade ettiler

1|0
    0|0
  • buradan yararlanabiirsiniz ben bu şekilde aldım. Tüketici hakem heyetine başvurun.

0|0
    0|0
  • ben hesabı kapatın diyorum.. yine yapmak lazım yine kesmişler..

0|0
    0|0
  • dilekçe yazıyorsun gittiğinde yardımcı oluyorlar aynı hafta içinde yatırıyorlar

0|0
    0|0
    • Dilekçeyle bu kesintiyi almanız zor.Ancak kredi kartı yıllık ücretini alabilirsiniz bir ihtimal.

• vadesiz hesaplarımdan 3 ayda bir 25 lira

kredi kartımdan da 30 lira gibi bi rakam alıyor finansbank

bu bankadan geri alabilen oldu mu?

burda bi hakem heyeti var, evlerden ırak düşman başına

keçiören hakem heyeti

nerdeyse sizi suclu cıkarır o derece yani

başka ilçeden başvursam olmaz mı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...