Sizce zamanı gelmedi mi?

Siyaset ve barışçıl yöntemler mi? 2003'ten beri bu yöntemleri kullanıyorlar. Peki sonuç nedir? Pkk silah bıraktı mı? Hayır. Hükümet onlarla masaya oturdukça kendilerini ciddiye alındıklarını zannettiler. Çok gülüyorum! Hangi devlet kendi vatandaşını öldüren hainlere yeni yüz, kimlik vs. verir ki? Peki ya meclise terörist sokmak, demokrasi ile yönteilen hangi devletin anayasısında yazar?

Silahla sonuca gidiyorduk zaten. Apo'nun uçaktan inip o askerlerimizle karşılaştığındaki suratını unutmayanlarımız vardır. Onlar kendilerini kendilerince yönetecekleri bir ülke istiyorlar. Türkiye'nin bu konuda iki seçeneği var: Ya Federal yönetime geçip eyaletler getirecek. Ya da terör örgütüne yardım ve yataklık edenlerde dahil Eskiden olduğu gibi öldürülecek.

Bu konuda pkk'ya yardım eden köyler tsk tarafından az basılıp o yardım edenler öldürülmedi. İyi de yapıldı. Siyasetle çözemiyorlarsa silahla çöezecekler. Öyle demeyin. Bitiren bitiriyor. İran, Türkiye ile müttefik olmak için kendi topraklarındaki terör örgütüne sadece 1 ayda kan kusturdu. Artık inceldiği yerden kopması gerekmiyor mu? Artık bütün bir millet değiliz. Ülke bölündü. Bölünmesi için illa siyasal sınırların tekrar çizilmesi gerekmez. Bu ülkeye tek bir ulus hakim olmak zorunda. Ya da diğer nüfus çoğunluğu olan azınlıklara federal bir yönetim altında eyalet verilmeli.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• İki seçenek var demişsin de gelecekte PKK'ya istenilen şeylerin verileceğini söylemeyi unutmuşun.

0|0
    0|0
    • eyalet yeterli değil mi sence?

• Milliyetçilikten nefret ederim.

• Bende milliyetçi diyipte çete kurup gezenlerden nefrt ederim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• eyalet mantıklı gibi

0|0
    0|0
  • Bu sorun kökünden çözülmeli. Net çözüm olmalıdır..

0|0
    0|0
  • Ülkemiz bölünmez. Bunlar ne kadar uğraşsa boşunadır..

0|0
    0|0
Yükleniyor...