Spordan sonra aşırı protein alıyorum sizce?

2 saatlik spor yapıyorum hem zayıflayıp hem de vücut yapmaya çalışıyorum. Akşam spordan geldiğimde bir muz sonra tavuk göğsü salata ya da 3 yumurtalı salata sonra bir bardak süt içiyorum salatayla birlikte 1 su şişesi et suyu içiyorum :) faydasını görür müyüm? Ha bu arada 14 kilo verdim 3 ayda :p :)

Güncellemeler:
Aynen ıvır zıvırı tamamrn kestim kardeşim ondan şüphen olmasın da ben pirinç pilavını günde bir tabak tüketiyorum sence ne yapmalıyım mecbur tüketiyorum çünkü iş yerinde çıkıypr değiştirme şansım yol

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Lafıma başlamadan önce 4seneye yakındır bodyl ve buna bağlı olarak sporcu beslenmesiyle haşırneşirim, aklında soru işareti kalmasın. Spordan sonra karbonhidrat alımı ÇOK önemli.. Bir kere söylediğinde bir tezatlık var. Hem vücut yapmaya hemde kilo vermeye çalışıyorum diyosun.. Teknik olarakk kilo almadan vücut yapamazsın.. Kaslar içi hava dolu baloncuklar değil neticede belli ağırlıkları var. Kas olarak kilo alman lazım uzun bir süre kas olarak kilo aldıktan sonra ( 8 -9 ay) Definasyona başlarsın. Yani Vücudundaki kasları koruyarak yağ yakımına başlarsın. Buda ayrı bir beslenme programı ve çalışma prensibi ister. Sen şu an tahminimce çok fazla kas yakıyosun farkettiğim kadarıyla..3yumurta salata yiyerek kaslarını bırak geliştirmeyi malesef koruyamazsın bile. Oyüzden sana tavsiyem bu konuyu iyi araştır üstünnde yoğunlaş vakit ayır.. yoksa 1 haftada yaktığın 1 kg kası 2.5 ayda ancak kazanırsın (çok iyi bir beslenme programı ve haftada 5 gün disiplinli bir idman ile)... MErak ettiğin sormak istediğin bir şey olursa yorum bırak.

0|0
    0|0
    • Usta demek istediğim kaslarımı koruyarak geride kalan yağları yakmak. Mesela bir yandan koruyup bir yandan da yağların gitmesini istiyorum. Onun için ne yapmalıyım?

• Besinlerini doğru al ağırlık antremanını hakkını vererek yap o yağlar yavaş yavaş gider :)

• Birde yanlarımın incelmesini istiyorum kanka :))

Kızlar Ne Diyor 4

• Çok aşırı alma.. dozunda iyidir. Besinler güzelmiş.

0|0
    0|0
  • çok iyi başarılarının devamını dilerim. faydasını görürsün iyi protein alıyorsun. sana tavsiyem çok protein tozu kullanma.

0|0
    0|0
    • Protein tozu kullanmıyorum tabi ki ama bilmiyorum sabırsızım gelecekteki vücudumu görmek için :)

• Biraz azaltmanda fayda var gibi

0|0
    0|0
  • gorursun tabi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kilo verirsin ama vücut belli bir miktar protein alımından sonrasını atıyor, depolamıyor yani, o yüzden millet glutamin ve bca gibi supplementler kullanıyor, 30 gram proteinden sonrasını atıyor vücut. O çeşit supplementleri kullanarak depo limitini arttıyorsun işte.

0|0
    0|0
    • Ama ben bir yandan yağın erimesini isteyip bir yanda da kas yapmak istiyorum ondan alıyorum o kadar proteini :)

• Tamam da düzenli bir beslenme programı, uyku, antrenman programı lazım onun için, %60'ı beslenme bu işin, istersen 1500 gram al, tuvalete gidince idrarının koyuluğuna bir bak, ne kadar koyu o kadar atılıyor. Vücudun alabileceği bir limit var. İnanmıyorsan bodyforumtr. com bakabilirsin :)

• spordan sonra yoghurt ye :)

0|0
    0|0
    • spordan sonra yoğurt yemenin bir manası yok kardeşim. YOğurt uzun sürede sindirilen birprotein içerir. Onun yerine çok istersen muz yiyebilirsin :)

Yükleniyor...