İki spora birden gideceğim kendim takviye yapmam gerekir mi ?

omurgamdaki problem nedeniyle aynı zamanda kilo veririm düşüncesiyle yüzme+plates e başlıyorum. bir dahaki yaza kadar devam edeceğim. haftada 2 ya da 3 gün olacak. ekstra bir yürüyüş ya da mekik filan gerekir mi? bacaklarımın üstü biraz kalın göbeğim var ve en çok şikayetçi olduğum şey kollarım bingil bingil :( kollarım kalın ve taktım kafaya resmen. sizce ekstra bölgesel hareketler gerekir mi yoksa yüzme+plates yeterli midir ?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer eğitmen var ise gittiğiniz yerde zaten programınızda onlar size mekik ve düşük ağırlıkta vücudunuzu sıkılaştırmak adına program yazarlar. Benim gittiğim yerde genelde bayanlar vücutlarını korumak için gidiyorlar ve eğitmenler onlara düşük ağırlıkta program yazıyorlar. Pilates, core&more ve crunch derlsine düzenli olarak girer bunlar. Sizde karın ve bel kaslarınızı çalıştırmak adına yapmanız gerekmektedir. Sadece pilates ve yüzme ile olmaz.

0|0
    0|0
    • ayrıca vücut çalışmak gibi bir şey mi nasıl anlamadım?

• teşekkür ederim :)

• Ben teşekkür ederim sohbet ettiğin için.

Erkekler Ne Diyor 8

• Bence yeterli plates çok yorucu değildir ama inceltir yüzme zevklidir ve yorucu ve en güzel kardiodur herşeyin fazlası zarar bence bunları düzenli yapıp yediklerine dikkat edersen zayıflarsın. Biraz daha fazla spor yaparsan vücudu küstürürsün küstürmem deme elinde olan bişey değil.

0|0
    0|0
    • vücudu küstürmek mi :O evde kendim bölgesel hareketler yapsam çok mu olur ?

• tatlım sanırım lordoz yada skolyoz ile ilgili bir sorunun var. plates ve yüzme yapıyorsan extra hiçbirşey yapma. sadece yüzmede sırt ayak vuruşu ve sırt kol çekişini görevli bir hocadan öğren ve uygula.plateste ise hoca eşliğinde çalışıcaksındır ancak yinede bilgisini veriyim .stabilizasyon ve modernizasyon hareketleri çok işe yarar omurga ve sırtın için.sağlıklı olman dileğiyle.

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim :)

• hmm o yüzden . anladım teşekkürler :)

• izmirdeyizbiz.sizburalara yakınsanızyardımcı oluruz

• kollarını çalışarak sertleştirebilirsin. ama bazı yerler genetik olan bişe. bacağın kalınsa tutup inceltemessin. sadece sıkılaştırırsın sporla. ve yağları eritirsin.

0|0
    0|0
  • Kadınlar için mekik cidden çok gerekli ve yararlı bence . İlk o kısımlarınız şişiyor . Sağlam bir görüntü için mekik idealdir ama omurgamda sorun var diyorsan mekik de riskli olur tabi .

0|0
    0|0
    • mekikle omurga zarar mı görür ki?

• Sonuçta sen yatıyorsun ve dizlerine eğiliyorsun omurgalar işliyor sonuçta . Ayrıca boş bulunup mekiğe yatarken bir çarparsın omurganı falan . Kötü olabilir .

• Yeterli. Bir de günlük protein tozu alırsan bir erkekten daha sağlam bir vücudun olur böyle kaslı :)))

0|0
    0|0
    • kas kızlarda aman aman güzel durmuyor ki . yüzme kas mı yapar ya :(

• Hayır hayır. Öyle kaslı bir vücuda sahip olman için ya amele olacan paso ağırlık çalışacaksın. Ya da budy building çalışıp protein tozu tüketmen gerekecek. Bu tür basit sporlarda sadece erkeklerin anatomik yapısı gereği kas oluşur.

• hah ! içim rahatladı şu an :)

• Haftada 2 kez az, 3 orta, 4 gün ise ideal. Hocaya danışarak haftalık sürede arttırma gidilebilir.

0|0
    0|0
  • baştan çok yüklenme zamanla temponu arttır

0|0
    0|0
  • zamanla yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...