Erkekler neden hep annem gibi karım olsun der ki ?

Erkekler hep anneleri gibi eşleri olsun isterler? Ama onlarla çıkan sonra ayrılan kızlar kaşar, onlarla çıkmayan kızlar ise onlara göre ya çirkin ya da salaktır.

Bu çelişki neden? Siz babanız gibi olabildiniz mi ki anneniz gibi bir eş istiyorsunuz?

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Düşük derecelerde de olsa hepimiz Oedipus kompleksine sahibiz efendim. link

Ayrıca cinsel obje olarak ilk annelerin görüldüğünü söylüyor sanırsam Freud(sallamış olabilirim,pek anlamam bu psikolojiden)

Ayrıca ana gibi yar olmaz

0|0
    0|0
  • Tiyatro hocam derdi ki '' Kadının, kadına yaptığını insan, insana yapmaz. '' Erkekler anneleri gibi kadın istemez anneler evlatlarına kendileri gibi kadın ister...

0|0
    0|0
  • ben hiç böyle düşünmedim hele insanların arkasından konuşmayı çok yanlış buluyorum kendim gibi bi insan olsa da olur bunu bi kalıba koymak biraz yanlış gibi

0|0
    0|0
  • Annelik kutsaldır kendi gözüde sizi kutsal bir ilah haline getirmeyi çalışıyor... yani herşeyiniz olmanızı istiyor.. annesinin veliahtı olarak sizi görüyor, aileme yakışan gelin mantığı :))

0|1
    0|0
  • annem gibi mi..

aman aman istemem

annem dikdatördür benim, ayrıca geleneksel biridir, bir de sürekli dır dır eder.

ben özgür olmak isterim ve karşı tarafta modernlik ararım

mümkünse annemin tam tersi olsun

2|0
    0|0
  • Ben babam gibi olsaydım sanırım bir tane bile sevenim olmazdı. :D Ama annem gibi bir eşim olsun da istemem. Ne istedigini bilen biri için bunlar şehir efsanesi. :)

0|0
    0|0
  • Cunkubuyuk olasilikla hayatlarinda bir tek bu kadindan gercek anlamda deger gorup,manipule edilip,numaralara maruz kalmamislardir.

Kadinlar kendi cocuklari disindaki herkes icin birer seytandan farksiz

0|0
    0|0
  • 1- içimizde hiç büyümeyen bir çocuk vardır.

2- intikam hırsı ve şehveti nedeniyle... bir de kaşar herkesin erişebileceği kıymetli bir peynirdir.

3- kedi ulaşamadığı ciğere, mundar der.

4- çelişkinin sebebi, kalp-beyin anlaşmazlığı tabii menfaat çatışması da var, kurumsal yönetim şart.

5- babam gibi olmak istemezdim, bu nedenle bana annelik yapacak bir sevgili/eşe ihtiyacım yok, istemem de.

0|0
    1|1
  • Bana göre şeflatli merhametli ve sevecen olsun

annem gibi babam gibi olacagına kendisi ne ise o olsun o zaamn mutlu olunur çten

0|0
    0|0
  • Sevgisinin seklinden. Ne yaparsan yap karşılık beklemeden seni sevebilecek bır insan. Kalbini kırdığımda ne yapacagım diye sıkıntıya düşmüyorsun. Biliyorsun ki o seni bu dunyadaki herseyden fazla seciyor, sana kırılmaz.

0|0
    0|0
  • tanıdıkları ilk kadın anneleri oldugu için belkide...

0|0
    0|0
  • Kim istemez annem gibi yemek yapmasini bilen birini bulsam restorant acarim

0|0
    0|0
  • kızlarda babam gibi kocam olsun dedigi icin

0|0
    0|0
  • her erkek aynı değildir.

Nefret ederim..

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Herkesin annesi kendisine göre eşsiz ve birtanedir buradan yola çıkarsak kızlarda babaları gibi bire eş istiyor.Şahsen ben babam gibi bir eşim olmasını isterdim benim için çok özel birisi.

1|3
    0|0
  • Bu kişisine göre değişir tabiki de. Bazı erkekler annem gibi yemeğimi pişirsin, ütümü yapsın modu kadınlar isterler. Onlar zaten bir eş değil aşkta yaşabileceği ikinci anne gibi bir şey arıyorlar.

Kimisi anne kuzusudur. Psikoloji biliminde filanda der ya; bir kız çocuğunun gördüğü ilk erkek babasıdır, erkek çocuğun ise gördüğü ilk kadın annesidir diye. O hikaye. Genel olarak kızlar babalara aşıktır lafının da temeli burda. Ama önemli bir ayrıntıda geçiyor, huzurlu ve normal aileler için geçerliliğinden bahsediyor. Mesela kavga/gürültü içinde büyüyen bir çocukta ilerde eşiyle pek mutlu olamadığını vs belirtmiş.

Velhasıl, içten içe yaptığımız eş seçimlerinde anne/babayla ilişkinin etken olduğunu söylüyordu okuduğum bir kitap.

0|0
    0|0
  • çünki anneler hanım hanımcıktır... şımarmazlar , anlayışlıdırlar... erkeklerinde her profilde istediği özelliklerdir bunlar... bu tip bayanlarla ömür geçer...

1|1
    0|0
  • cunku anneler basarısızda olsalar sırtlarını sıvazlarlar.ogullarına deger verırler (kı bırçok erkek annesıne asıktır nerdeyse)merhametlıdırler affedıcıdırler dırdırcı degıllerdırkı dırdır yapsalar bıle erkeklere bu mutluluk verır cunku anneler ınsana huzur verır

0|0
    0|0
  • Genelde annelerine düşkün olurlar çünkü. Annesi gibi kızı da zor bulur, beğenmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...