Sporları uğraşanlar azıcık bana vakit ayırabilir misiniz?

Spor yapıyordum sonra bir ilaca başladığım için yaklaşık 6 7 ay boyunca spor yapamadım baya da hamlamıştım farkındaydım geçen gün bir kendimi zorlayım dedim mekik çektim normalde spor yaparken 50 de bırakıyordum 2 gün önce 70 mekik çektim ilk defa inat nedeniyle ama şu an karın kaslarım o kadar çok ağrıyo ki haraket etmekte zorlanıyorum sorum şu bu ağrıdan nasıl kurtulabilirim?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• kas gevşeltici krem veya kapsül kullanmak ağrılarını dindirecektir.
    karın kaslarındaki hamlama nedeni ise ısınma öncesi yapmadığınla
    alakalı değil yağların parçalanmasından dolayı vücudun verdiği belirtidir.
    ve egzersizleri 50-60-70 diye birden yapmak yanlıştır.
    setler halinde 4'e bölmek gerekir.
    örneğin ; 4x10 gibi set halinde her set aralığı 30-45 saniye arası dinlenmeyle yaparsan hem hareketin olumluluğunu arttırırsın hemde o kadar hamlamazsın...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Öncelikle şunu söylemeliyim 70mekik dediğine göre yalnış mekik çekiyosun o filmlerde orda burada gördüğün mekik gerçek mekik değildir gerçekk mekik ile saten max10-15tane çekersin ben 9aydır body yapıyorum protein toz kullanıyorum spor öncesi enerji amaçlı karbonhidrat alıyorum yinede max 30çıkarıyorum ondan dolayı mekik olayını düzelt önce

0|0
    0|0
    • Antrenmanlarda yaptığımız gibi yapıyorum işte

• Tamam :) bu arada yapıcım değil yapıcam olucaktı :)

• Önemli değil ya bu arada sporla ve internet bilgisayar bu tarz sorularınız olursa özelden mesaj atabilirsiniz :) hatta şimdide atın tanışalım

• 70 mekik çekilmez 4*15 olarak 4 setten 15 tekrar yapsan yeterli başka hareketler ekleyebilirsin bunun üzerine

0|0
    0|0
    • Neden çekilmez? Çekmeyeceğim düşündüğün için mi yanlış olduğu için mi öyle dedin?

• yanlış olduğu için tek seferde 70 mekik çekmeli bir sistem yok bunu setlere bölmelisin. atalarımızın bir sözü var çok s... mekle çok çocuk olmaz diye :) eğer zorlanmıyorsan çekerken ve doğru yaptığına inanıyorsan omuzlarına dumbell alabilirsin çalışırken ama tek sette 20 tekrarı geçme 4*20 yap toplam 80 tane çekmiş olursun

• Peki çok teşekkür ederim :)

• ısınmadan spor yapmanın sonu bu :) kurtulamazsın bikaç gün katlanıcaksın. streching yap bu süre de, geçmiş olsun şampiyon ;)

0|0
    0|0
  • 2 günde hamlığı atlatırsın. Umarım fazla zorlamamışsındır. Kas yırtılması olma ihtimalide var

0|0
    0|0
    • Bunu nasıl anlarım ya gün geçtikçe daha da artıyor 2 gün oldu ilk gün bu kadar ağrımıyordu

• Tamam saol :)

• Bu süre devam eder. Yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • soğuk suyla duş alman gerekliydi almamışsın kas gevşetici alırsan işe yarıyabilir.

0|0
    0|0
  • 1-2 gün sürer geçer :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...