Fala inanır mısınız? Ben son duyduklarımdan sonra kararsız kaldım, bir de gidip kendim deneyeceğim.

Fala inanır mısınız? Ben kararsız kaldım, bir de gidip kendim deneyeceğim.

Fala pek itibar etmem, eğitimim bu yönde olmasa bile modern fizik konularına meraklı biriyim beynim inanmamamı söylüyor ancak geçenlerde annem bir falcıya gitmiş, genelde kalburüstü kişiler de gelip baktırıyormuş bu kadıncağıza, fiziksel bir engeli de varmış hatta kadının o nedenle altıncı hissinin gelişmiş olduğunu düşünüyormuş gidenler.

Çok uzatmayayım, kimsenin bilemeyeceği detayda birkaç bilgi vermiş anneme, benimle ailemizden diğer birkaç kişiyle, sadece elini tutarak.

Benimle ilgili olarak yurtdışına gidecek, yerleşecek demiş, çalıştığım şirket uluslararası ve bu konuda benimle ilgili transfer niyetleri olabileceğini benle paylaşmışlardı ancak ben anneme vb. hiç bahsetmedim üzülmesin diye.

Ayrıca yurtdışına gidip bir süre sonra dönünce evleneceğimi de söylemiş ki benim hep kafamdaki plan bu idi (gerçi hiç bir adayım yok şu an niyetim olmadığından- ama hep insanın kafasında bir plan olur ya)

Çok merak ettim kendim de gideceğim ona ama merak ettim siz de inanır mısınız?

Sizin de başınızdan benzer olaylar geçti mi?

Güncellemeler:
Kesinlikle olmaz diyenlere

ABD hükümeti bile Stargate adı altında benzer psişik yeteneklerin araştırmıştr:

The foregoing observations provide a compelling argument against continuation of the program within the intelligence community.Even though a statistically significant effect has been observed in the laboratory, it remains unclear whether the existence of paranormal phenomenon,remote viewing, has been demonstrated

"An Evaluation of Remote Viewing: Research and Applications",AI for researc
Bu kadar aydınlatıcı, yol gösterici cevap ve yorumdan sonra

Camiye gidiyorum, kapaliyiz...

0|0
56|33

En İyi Kız Görüşü

• 6, hissi kuvvetli olanlar var. Eger bu Allahın verdiği bir nimetse bunları söylemek neden günah

3|1
    7|6
    • Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir Öyleyse, bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz (5/90)

De ki: "Göklerde ve yerde gaybı Allah'tan başka kimse bilmez... (Nelm süresi, 65)

• kalpler allahın elindedir allah dilerse olcakları kişie önceden hisettirmiş bile olmuş olsa kişi bunu kendi yeteneği gibi algılayıp dile getirme hakkına sahip dil. allah kişiye gizli bilgiler şu yüzdende verebilir bakalım bu kul bana şirk koşucak mı die. ee sınav dünyası gözümüzü açmak lazım. amaçsız yaşamıoruz bu dünyada. amerikalıların fikirlerini ve yaşayışlarını dünyaya bakışlarına baksak amaçsız yaşadığını kabul etmiş oluosun zaten.

• :))) obamayada dua et. gerçi o psijikleri üstüne salar ruhen eşlik eder kesin

Kızlar Ne Diyor 55

• Rahmân ve Rahîm Allah'ın adıyla..

Ey iman edenler şarap kumar putlar fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir. Bunlardan uzak durun ki felaha erişesiniz.. (Maide/90)

8|4
    1|0
  • “Süleyman'ın ölümüne hükmettiğimiz zaman, onun öldüğünü, ancak değneğini yiyen bir ağaç kurdu gösterdi. (Sonunda yere) yıkılınca anlaşıldı ki cinler gaybı bilselerdi, o küçük düşürücü azap içinde kalmazlardı.”. (Sebe sûresi âyet : 14)

Allah, müminleri içinde bulunduğunuz şu durumda bırakacak değildir, pisi temizden ayıracaktır. Ve Allah sizi gayba vakıf kılacak da değildir. Fakat Allah, peygamberlerinden dilediğini seçip (gaybı bildirir). O halde Allah'a ve peygamberlerine iman edin. Eğer iman eder ve günahlardan korunursanız, sizin için büyük bir mükafat vardır. 3:179

6:59 - Gaybın anahtarları O'nun katındadır, onları O'ndan başkası bilmez, karada ve denizde olanları O bilir ve bir yaprak düşmez ki, onu O bilmesin; ne toprağın karanlıklarında bir tane, ne de kuru ve yaş hiçbir şey yoktur ki, o herşeyi açıklayan Kitap'ta bulunmasın.

68:47 - Yoksa gayb onların yanlarında da onlar mı yazıyorlar?

72:26 - O bütün gaybı bilir. Fakat gaybını hiç kimseye açmaz.

Bunlara rağmen falcı denilen sahtekarlara inanıyorsanız diyecek bir şey yok.

5|4
    0|0
  • fala bakanlara şeytani cinler yardım eder ve allahta ona inandığın için hayırlı olcaksada bunu değştirp inandığın hale sokarmış. bizde aa gelecceği söledi çıktı deriz. madem bu kadar ilim sahibiler geleceği hissedıolar zengin olmak için loto oynasınlar da cinlerde yardım edebilsin. cinlerin insanlardan farkı çok hızlı hareket ettikler için çoğu olaşa tanık olur ve ilerisi için tahminleri senden daha güçlüdür. geçmişi zaten bilirler ve faldada dikkat ettiyseniz en çokta geçmişten yada şuandan bahsederler

3|1
    0|0
    • ancak firdevsi tahvil davetnamede yazılana göre geçmişindeki bilinmeyenleri öğrenmek için bakılan ve ya baktırılan fallarda bir sakınca yoktur sadece gelecekle ilgili konular şirk e girdiği için haramdır.

• tabiki geleceği anlattığı için haramdır zaten. çünkü şirk demek allahu tealanın sıfatlarını başka şeylere yüklemek ve inanmak demektir. geçmiş geçmiştir bilinmiş yaşanmış görülmüş şeylerdir zaten. geleceği ama bir tek allah bilir ve buyüzdan falda yasaklanmıştır

• Bir kere sahilde arkadaşımla oturuyorduk(hayatımın en güzel yılları, yani lise yıllarımdı).Bir çingene kadın geldi.Gül satmak istedi.Biz de ikimiz de kız olduğumuz için gül almayalım da fal baktıralım dedik. :) O an sevgilimden ayrılmıştım, zaten 1 hafta "çıkmıştık" :) Falcı kadın dedi, "Senin Onur diye bir sevgilin varmış, ayrılmışsınız.Seni pek üzmemiş ama geri dönecek, kabul etmeyeceksin." Ben de "Hadi canım, kabul ederim." dedim.Yalnız adını bile bildi.Ayrıca ismi M harfiyle başlayan biriyle tanışacağımı söyledi.Aradan biraz zaman geçince(ne kadar geçti, hatırlamıyorum) eski sevgilim geri döndü, ama kabul etmedim.Belki falcı kadının söyledikleri beni şartlandırmıştı, belki de gerçekten geleceğimi doğru bilmişti.Bir süre sonra da Mehmet diye biriyle tanıştım.Onunla da 2 hafta falan çıkmıştık, o da ayrı konu tabi :)

Kadın geleceğimi doğru bilmiş olabilir, bilinçaltımı şartlandırmış da olabilir.ama ne olursa olsun, artık fal baktırmam.Çünkü geçmiş, geçmişte kaldı.Artık yok.Gelecek de henüz yok.Sadece şu an var.Henüz olmamış olan şeyler hakkında da sadece plan yapılabilir, çünkü hiç bir şey görülememiştir ki anlatılsın.Eğer sen elini açıp kendin, şöyle olacak böyle olacak diye kendi kendine anlatırsan olur gerçekten.Umarım anlatabilmişimdir.

0|1
    0|0
  • evet başımdan benzer olaylar geçti...fal ya da 6. his bakılıyor ama Allah yasaklamış..genelde onları söyleyen kişiler tahmin ediyorlar fazla itibar etme..cinler yoluyla vs aktarılıyor faldaki bilgiler ama geleceği sadece Allah bilir.geçmişi bilir genelde falcılar geleceği tahmn eder birçok kezde yanılırlar ;) zaten kişilerin belli özellikleri vardır öğrenciyse mutlaka yurt dışına gideceksin derler ya da evleneceksin vs vs :) hep aynı şeyler işte...

1|1
    0|0
  • türkce meali yok bişe yok bu ne? psişiklik biliorum bi arkadaşım psişik kendine hayrı yok ve aşırı mutsuz. böyle insanlar madem geleceği hissedıolar kendi hayatları adına nie bişe yapamıolar.bizim cinlerin insanla arkadaşlığına psişiklik denilmiş. ve böle insanlarda dikkat edin aşırı mutsuz.

1|1
    0|0
  • Eh biraz inanırım.Bir kere fal baktırdım yanımda annem vardı.Sevgilimin arabasıyla gezdiğimi söyledi falcı zor durumda kaldım annemin yanında lahn.

2|1
    0|0
  • Bence kahve falına bakmak günah ama bazen o kadar zor durumda kalıyorum ki o an o fala bakmazsam o kişilerle aram bozulacak "Allahım beni affet sadece salladıgım şeyler kesinlikle inanarak söylemiyorum" diyorum ve bakıyorum mecburen yapıyorum bunu ve bana fala bak demeleri diyecek olmaları beni çok ürkütüyor.. Arkadaşlarla türk kahvesi içmek korkulu rüyam.. :(

0|1
    0|0
  • fala inanırım tabikide böyle birşeyde var insnın geçmişinide geleceğinide şak diye söylerler doğruda çıkabilir fal büyü vs.. bunlar doğru fakat islama uygun değildir.. mesala kadın sana araba çarpıcak diycek sende dışarıya çıkmıycaksın .. sana şöyle böyle olcak falan diycek sende herşleye hazırlıklı olcaksın bu resmen kaderle oynamak.. herşeye hazırlıklı olmak.. bu günah öyle insanlardakji yetenek değil ki onlar 3 harflilerle şeytanlarla falan konuşuyorlar öylelerinden ancak korkulur :S

0|1
    0|0
  • İnanmam.

1|1
    0|0
  • Valla fala inanma falsız da kalma diyenlerdenim.Vardı bizde de meşhur bir falcı dediği çıkıyor filan evlenceksin sen bu yaz dedi ahaha bu yalancı atıyor resmen ya diye güldüm ve bana bir bakış attı hala tırsıyorum biraz o nednle falcılardan:D

Gerçi varmış bi tane Kadıköyde her dediği çıkan çekiniyorum gitmeye:)

0|1
    0|0
    • bu da anadolu yakasında gözleri görmüyor, bazı hissiyatları gelişmiş olabilir diye düşünüyorum

• inanmam..

4|2
    0|0
  • Bazı yetenekler vardır bunların fala aktarılmaması gerekir çünkü birinde gece uyurken Allah'ın istemesiyle gelecekten haber veren rüya görürsün birinde de geleceği görebileceğini iddia ederek fal bakarsın ikisi arasında fark var... -Ama sen yine de amerika kanıtlayana kadar bişeye inanma olurmu amerikaya tapınmaya devam et sonra ash gibi peygamberle, Allah'la (haşa) dalga geç- ... bu yüzden de fala inanmam.

0|1
    0|0
    • Len sizin yuzunuzden gidip ucan spagetti canavari cemaatine mensup olacagim insani herseyden sogutuyorsunuz

• Arada baktırırım.

0|1
    1|0
  • kuzenimle ne zaman kahve içsek kapatırız fal için. 1 haftadır iç anadoluya gideceksin diyor bakalım kısmet :)

0|1
    0|0
  • fal olarak görmüyorum bunu. hissedebilir, bilebilir. fal için kimseye gitmedim, çoğu sallıyor. aileden biri sürekli baktırıyor, yanında bulunuyorum tam anlamıyla komikler. ha 'özel insanlar' ayrı, inanırım. önceden ben de bakıyordum (kahve falı), fincanla pek bi alakası yoktu hissedip söylüyordum. nasıl oluyordu bilmiyorum ama doğru çıkıyordu.

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum lakin eğlence maksatlı baktırmışlığım oluyor.

0|1
    0|0
  • Bi ara ben de çok takmıştım ama o zaman amacım gerçekten fala inanmak değil biraz oturup dertleşmekti :D

0|1
    0|0
  • Fala inanmam. Bazi insanlar üc harflilerle isbirligi icindelerdir ve gercekten gorurler.seytan iste insann aklina neler sokuyo. Yetiskin biri olarak nasil inanabiluyosunuz hayret ediyorm.

1|1
    0|0
  • güle güle :)

0|1
    0|0
  • heheheehh bende carsamba gunu gıtmıstım banada yurdısına gelın gıdıosun fılan demsıtı hepsı aynımıdır nedır yahu :D

0|1
    0|0
  • ya bi falcıya gittim kadın herşeyimi bilir. geleceği bikere kesinlikle bildiklerini sanmıyorum ama şuanki durumumuzu biliyorlar cinliler galiba. kadının yanına gittim ve bir sevgilim var sevgilimide kimse bilmez anlatmadım arkadaşlarıma falan. kadın sevgilimin adını yaşadığı yeri karakterine kişiliğine kadar bildi tırstım bi titreme geldi bana :D hadi birini attı tuttu hepsimi tutar arkadaş!

0|1
    0|0
  • geçti

0|1
    0|0
    • anlataydın jelibon çok detaya girmeden

• teyzeme bi tane falcı baktı her seyi söylemiş hem de düşüncenden geçen herseye cevap veriyormus.buraya o şirket ünlüleri getiriyor o kadın da bülent ersoya sürekli fal bakan bir kadınmıs.öle

• aynı senin durumundayım.benim de teyzem gitmiş kuzenim hakkında herşeyi söylemiş.sevgilisinin adını bilmiş falan.uzağa gidicek demiş ve gerçekten uzağa gitti.bende hiiç inanmam böyle şeylere ama nası oluyo vallahi anlamış değilim

0|1
    0|0
  • Cinlerle muhatap olan falcı ablalar hayatında ne varsa cinler sayesinde öğrenebiliyor.Ama gelecek konusunda atıyorlar.

1|1
    0|0
  • ben kaç senedir bakıyorum inanılır batıl faalan oldunu düşünme gerçekten bakılıyor yani;) git baktır

0|1
    0|0
    • burada yokmuş şehir dışında dediler en son gelsin gideceğim teyzemizin yanına

• fala inanma falsız kalmaa bsverr:)

• İnanmıyorum.

0|2
    0|0
  • benim annem çok iyi kahve falı bakar ablamda el falı :D benn falla çok içli dışlıyım :D:D ama genelde ççıkıyoo inanıyorm gerçekden :S

0|1
    0|0
  • fala ınanmam hıc cok sacma gelıyor bana :D zaten ılerıyı bılerekte yasamak ıstemıyorum :) suprızlerı sevıyorum galba ben :)))

0|1
    0|0
  • Dün de benim annem konuşmuş hatta ailede ölüm olacak demiş aynı gunün aksamı yengesi oldu benim icinde çok guzel seyler söylemiş annem bana dediğinde fazla inanmasamdA ölüm olayı çok bı tesadüf ama içimden de inanmak geliyor

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    25

Erkekler Ne Diyor 33

• Cin ile tanışan falcılar, (Yıldızname)ye bakıp, sorulan her şeye cevap verenler kahindir. Bunlara ve büyücülere gidip, söylediklerine, yaptıklarına inanmak, bazen doğru çıksa bile, Allah’tan başkasının her şeyi bildiğine ve her dilediğini yapacağına inanmak olup, küfürdür. (Hadika)

Uğursuzluğa inanan, kâhinlik yapan, kâhine giden, büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir, Kur'an-ı kerime inanmamış olur. Böyle tehlikeli işlerle uğraşmayalım. Bakmayın bizim halk arasındaki " fala inanma, falsız da kalma " gibi aptallıklara . Bizim halk, güzele bakmak sevaptır der ancak İslam , namahreme bakmanınn böz zinası olduğunu ve cehennemde iki göze birden ateşten kazık sokulduğunu söylüyor. Uyarması benden sevgili kardeşim...

2|1
    0|0
  • İzmir de geziyorum falcının biri illla bakacam dedi hayır dedim birşeyler söylüyeyim para istemiyorum dedi kabul ettim.Söyledi söyledi.Falcıların çoğu cümlesi klişeleşmiştir 10 u tutmaz biri tutar biz o 1 e takılırız benden sonra başkalarına bakıyordu onlarada aynısını söylediğini duydum.Neyse nereli olduğumu tahmin et dedim 3 yer söyledi bilemedi.Ben konuşmasından Tekirdağlı olduğunu anladım ve söyledim.Sen bu işi biliyorsun dedi.Şimdi o mu biliyor ben mi? :)

1|1
    0|0
  • bir ayetle cevap vereyim:

Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir Öyleyse, bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz (5/90)

1|1
    0|0
  • gelecegi allahdan baska kimse bilemezz minnacık fincandan destansı hikayeler cıkarmak kadar sacma bişi olurmu eglence sadece..

0|1
    0|0
    • kahve falı değildi bahsettiğim ama ona da inanan inansın herkesin kendi bileceği iş tabi

• inanmam. gazetedeki burçlar bölümünü de oku hepsi de uyar sana.

0|1
    0|0
    • he la hepsi mi uyar ha şunu bileydin

• hepsine bakar işime geleni alırım pragmatist miyim la ben

• vala o senin tercihin ama falın ve bu tarz şeylerin doğru olmadığının kanıtı bu

• Hepsi para tuzağı. Gayb bilgisini Allah'tan başka hiç kimse bilemez... Fallara aklı başında olan bir müslümanın inanacağı bişey değil...

Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir Öyleyse, bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz (5/90)

De ki: "Göklerde ve yerde gaybı Allah'tan başka kimse bilmez... (Nelm süresi, 65)

Göklerin ve yerin gaybını bilmek Allah’a mahsustur. Bütün işler O’na döndürülür. Öyle ise O’na kulluk et ve O’na tevekkül et. Rabbin yaptıklarınızdan habersiz değildir. (HUD sürsi, 123)

Gaybın anahtarları O`nun yanındadır; onları O`ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde olanı da bilir. O`nun bilgisi dışında bir yaprak bile düşmez. Toprağın karanlıklarındaki bir dâne, yaş ve kuru her şey apaçık bir Kitap`ın içindedir. (ENAM süresi, 59)

0|0
    0|0
  • falınıza bakan kişi geçmişten haberler verebilir ama gelecekle ilgili herhangi bir haber vermeleri mümkün değildir. konuyu araştırmak isteyenler imam-ı şibli nin cinlerin esrarı kitabına bakabilirler

0|1
    0|0
  • batıl şeylere innanmıyorum

0|1
    0|0
  • inanmam ama gerçekten bu işi iyi yapan insanlar var.

0|1
    0|0
  • bilader ben geçen bir falcıya gittim. şerefsiz bütün seceremi çıkardı inanamadım yani belli olmaz, ama gitmeden inanmıyordum daşşak geçerim diyordum ama bakan bakıyor harbiden

0|1
    0|0
    • işte ben de benzer durumdayım

• yani hakikatten görü gözü açıksa bazen sen bile şaşıp kalıyorsun

• ben inanıyorum

0|1
    0|0
  • herzaman hayret etmişimdir o falcılara :S

0|1
    0|0
  • 3 atar 5 sallar zar gibidir...ya tutar ya tutmaz...genelde roller aynıdır oyuncular farklıdır...ama 3 harfliler işin içine girerse geçmişini söyler sıkıntı yok yani :)

0|1
    0|0
  • ben Allahtan başka kimsenin gelecekten bir olayı bilemeyeceğine inanıyorum.

1|1
    0|0
  • %100 yalan palavra.

0|1
    0|0
  • Hadis-i şerifte (Büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir) buyuruldu. Sen Müslüman değil misin ?

0|0
    0|1
  • Falcı ileriyi bilse her hafta sayısalı tuttururdu. Senin vereceğin üç kuruş için eline bakmazdı.

1|1
    0|0
    • valla ben o kadar sabit fikirli olamıyorum hiç bir konuda, kaldı ki amerikan hükümeti yıllarca CIA başta olmak üzere birimler kurup bu işi finanse etmişler istihbarat amaçlı kullanabilir miyiz, remote viewing falan olaylarını

• İnanmıyorum İnanmadım İnanmicam

0|1
    0|0
  • fala inanma ama falsiz da kalma

0|1
    0|0
  • her gün bir fincan kahve içip bakarım ammmmaaaaaaa asla inanmam

0|1
    0|0
  • fala asla inanmam

0|1
    0|0
  • Tarot falını severim.

0|1
    0|0
  • Yıl 2012

0|1
    0|0
  • Fala inanmam

0|1
    0|0
  • sacmaaaa

0|1
    0|0
  • karı kılıklı seni karı gibi gidip utanmadan falmı baktırcaksın utanmıyorm sizin gibi erkeklerden

0|1
    0|0
    • tamam sen süper erkek ol senin seviyende olacağıma top desin isteyen ben kendimi bilirim bu da bana yeter...

• madem delikanlısın neden resminde seni seviyorum yazıyor deli kanlı adam seni seviyorum kelimesini kullanmaz?

• fala inanmam, falsızım

0|1
    0|0
  • hacı sen şu falcının adresini göndersene bana

0|1
    0|0
  • İnanmam ama belki ileride.

0|1
    0|0
    • işte ben de öyle bir vaziyetteyim, öyle kahve falı gibisinden değil de böyle altıncı hissi kuvvetli, psişik falan filan ne bileyim bir gideyim bizzat ondan sonra karar vereceğim

• Onlar seni okuyoılar.Yani aslında bildikleri birşey yok.Beden dili meselesi.

• hmmm giden ben değildim ama benimle ilgili bile birçok konuda yorum yapabilmiş yani beden dili olmasa da bişeyler okudukları kesin. beyin çok ilginç bir organ çok ilerledi şu an araştırmalar ama birçok yönden halen sır. bakalım gidip gelirsem güncellerim soruyu

• Ben xavi ile iniesta'ya inanırım...

Şüphesizki: onlar insan değil,uzaydan gelmişler..

0|1
    2|0
    • hehe buna iyi güldüm la şüphesiz ki :)

• Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...