Takım tutar gibi siyasi parti tutulmalı mıdır?

Arkadaşlar, tabii ki insanın siyasi görüşlerinin olması normal ve güzel birşey. Lakin benim bir kaç arkadaşım siyasi partileri resmen nba-spor toto süperlig takımı tutar gibi tutuyor. Yani ben buna anlam veremiyorum. Sizce, takım tutar gibi siyasi parti tutulmalı mıdır?

Güncellemeler:
yani söyle diyorlar örneğin sen a partili misin?b partisi bu sezon ne yapapr?c partili olmayanlar başka yerde otursun bi de genel merkezlerden partilerin bayraklarını almışlar aynı takım tutar gibi:S

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• hangi siyasi parti iktidar olursa olsun bu ülkeden adam olmayacağını düşündüğüm için hiç bir siyasi partiyi tuttuğumu söyleyemem. son seçimde oy da atamadım zaten.

ama akp'nin istanbul mitingi olduğu gün insanarın kafasında recep tayyip erdoğan bandanalarıyla, akp bayraklarıyla ordan oraya koşturduğunu görünce hayretler içinde kaldım. ulan tamam oyunu git at, mitinge gitmek nedir ya. hele kafana absürt sapkalar bandanalar takarak sıcağın bağrında sıkış tıkış otobüslerle bir alanda sıkış tıkış şekilde toplanıp bir adamın bir iki saat sürecek sıkıcı konuşmasını dinlemek için. takım tutmaktan daha öteye geçirmiş bence bu insanlar olayı. en azından orda eğlenceli bir spor müsabakası için toplanılıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 1. Çıkara göre tutulmamalıdır..

2. Bence partiye göre de değil kişilere yöneticiye göre tutulmalıdır.

3. Partili sisteme karşıyım aslında..

Ama karşıt görüşümdeki parti almaması için düşüncelerime en yakın partiye oy vermek zorunda kaldım..

0|0
    0|0
  • Partilerin hepsinden nefret ediyorum.

1|0
    0|1
  • tabiki hayir siyasi partiler dansüz gibiler gunde uc parti degistirdigim oluyor demeclerinden dolayi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Tutulmamalıdır da Türkiyede siyaset mi var? Anası babası belli olmayanların ağzından çıkana siyaset denmez. Siyaset nasıl olur diyorsan Atatürk'e bakacaksın. Hani günümüzden örnek istiyorsan Putin'e bak. Bir ülkeyi ayağa kaldırdı adam en baştan... Bizimkiler CHPsi AKPsi MHPsi dahil, üçü bir partidir aslında ABD partisi... Muhalefetteyken iblis ABD, iktidardayken "kadim dostumuz" ABD oluverir...

0|0
    0|1
  • Daha da korkunç bir örnek vereyim sana. Yolda Grand Cherokee'den inen 4-5 yaşlarında bir kız çocuğuyla babası konuşuyorlardı, kulak misafiri oldum.

Babası kıza ''Söyle bakalım en çok kimi seviyorsun beni mi, Fenerbahçe'yi mi, Akp'yi mi?'' dedi.

Kız da ''Baba bu soru mu önce sen, sonra elbette Tayyip Dedem sonra da Fenerbahçem.'' dedi.

1|1
    0|0
  • takım tutar gibi parti tutulmaz.desteklediğin partinin yanlışlarını,hatalarını görmen;o hata ve yanlışlıkları eleştirmen lazım.bizde o kültür yok.o siyasi oluşum ne diyosa o.böyle saçmalık olmaz.kendi adıma türkiyede desteklicek bi siyasi parti bulamıyorum.oy pusulasındaki-ki 1 metre falandı oy pusulası-tüm partileri biraraya getir düzgün tek bir parti etmezler.

0|0
    0|0
  • Siyasi parti tutmadığım gibi oy da kullanmam. Siyaset parası olanlara çalışır. Aç karnını doyuramayanların siyaset yapanları tutup bizlere çalışıyorlar demeleri cehaletlerin bariz bir örneğidir. Siyaset ve özellikle ekonomi konusun da bu gruba çok ayar vermişliğim vardır.

0|0
    0|0
    • ben oy kullanmayanlara şunu derdim sana kasıtlı yazmıyorum

oy kullanmıyorsan ülke kötüye gidiyor gibi yada bu nasıl ülke gibi kelimeler etme hakkınız yok derdim.

Oy kullanın geleceginize bir yon verin gibi

yanlışmı düşünüyorum sence

• Benim görüşümü desteklemeyen partiye neden oy vereyim? Ben partiler de icraatlere ve geçmişe bakarım. Kara kaş kara göze bakıp oy kullanmam. Ayrıca siyasetin finansmanını ne zaman halk yaparsa o zaman siyasete girer, desteklerim.

• yanlış düşünüyorsun bence arkadaşım

• Üniversitede hocamızın bize dediği olay burada siyaset yapılmayacak ister a partisi olun ister c partisi olun dersimde siyaset istemiyorum :)

Keşke gençler futbol la ilgilendikleri kadar siyasetle de ilgilenseler

Şuan ülkede yaşanan oynanan oyunlar dan habersiz

Ot gibi yaşayan bir gençliğimiz var

Daha bir önceki cumhur başkanımızı sorduğumda bilemeyen kişiler var

Siyasi parti partizanı olmak değil ama siyaset te aktif hangi partinin ne gibi + ne gibi - yönleri olduğunu bilmesi gerek oy kullanan kişilerin çoğu ailesinin tuttuğu partiden başkasına vermiyor.

0|0
    0|0
  • kimi tutacan hepsi sahtekar

0|0
    0|0
  • bırak parti tutmayı, fanatik derecede spor takımı tutmakta saçma geliyor bana.

0|1
    0|0
  • Çoğu bu soruya hayır diyecektir ama % 90 'ı öyle yapıyor olacaktır :)

Türkiye ve bu konuda dahi ataerkil toplum.. Çok görmemek lazım..

0|0
    0|0
  • öyle değilde görüşlerin arkasında durmak ve ülkemizin sorunlarına gerçekçi çözüm bulmak lazım

0|0
    0|0
  • kisisel gorusunu bırak toplumda arkadas ortamlarında bile acıkca ve ozgurce ifade edemeyen insanların oldugu bu ulkede siyasi partilere sadece hizmet edilebilir,elbetteki bu hizmet memleket meselelerine ilgiden ote cıkar ve menfaat ugruna olur

0|0
    0|0
  • İşin aslı "takım tutar gibi" futbol takımı dahi tutulmamalı. Mantığın olmadığı, duygusallığın fazla kaçtığı ilişkiler bunlar. Ancak insanların kolayına bu geliyor.

0|0
    0|0
  • siyaset konusu konuşmamalısın

asla ve ASLA

sonu hep kavgayla biter :)

0|0
    0|0
  • bence yanlış birşey. tutulmamalı zaten

0|1
    0|1
  • siyasetle hiiç işim olmaz...

0|0