Aranızda kusarak zayıflamayı deneyenler oldu mu?

İki senedir değişik bir hal içindeyim, bir nevi depresyondayım hatta. 9. sınıfta 36 beden iken şu an 12. sınıftayım ve 42- 44 bedenim. Kilo vermeye ne kadar çalıştıysam o kadar başarısız oldum. Voleybol oynuyorum ama gitmedi bir türlü. Kusarak zayıflamayı duydum deneyen varsa fikirlerini paylaşabilir mi?

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle cok tehlikeli yapma. Eger hic veremiyorum diyorsan bir doktora danisarak şok diyet yap. Onerim lahana diyeti mesela 1 hafta suruyor 5 kilo falan verirsin. En azindan motive olursun. Boyle seylere kalkisma

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Deneyenler sonunda ölmemesi için hastanede aylarca damardan ya da burundan besleniyor.

Senin bu kiloya takıntın ve kendinle uğraşmaların için bir psikolog kontrolünden geçmen daha doğru. Hiç yemeyerek ya da kusarak zayıflayamazsın , bunlar seni mahvedecek işlerdir.

2|0
    0|0
    • Çok teşekkürler beni bilgilendirdiğiniz için, hatanın kıyısından dönmüşüm meğer :))

• Sakın.. sakın duyumlarla , çaylarla çorbalarla ıvır zıvır mantıksız dandik şeylerle uğraşma. Sen bir okuyansın ve bu işin kalori mantığını bilirsin ve matematik değişmez gerçekler içerir. Ayrıca , kilon olduğu da bir algı ya da sana yansıtanın hatası da olabilir. Bende 3 kilo fazla var diyende gerçekten 3 kilo fazla aslında yoktur , kendi algısı olur bu ama , boy vücut kalori ihtiyacı bunu göstermeyebilir. Şuram kalın buram ince diye kendisine takanların ifadeleridir , doğru cevabı bir diyet uzmanı verebilir kişiler değil.

Bu tarz şeyler de geçersiz mantık taşır ve otomatiğe dönüşür. Yani istediğinde durduramazsın

• anoreksiya olursun Allah korusun, git bir spor salonuna yazıl sağlığını riske atma

1|0
    0|0
  • Yok ole cok kilolu olmadim zaten ama su ara istah gitti bende 9 gunde 2.5kg vermsim.

0|0
    0|0
  • Onasi. fantazi ya oyle zayiflama olcaksa hic olmasin daha iyi.

0|0
    0|0
  • Hahhaha kardes sen ne diyon ya

0|0
    0|0
  • Öyle işmi olur. Sağlıklı yollarla zayıfla. Yürüyüş yap felan filan

0|0
    0|0
  • seni kandırmışlar :D

0|0
    0|0
  • Hastalığa sebep olur ruhen ve fiziken

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kuscagına hic yeme kız

0|1
    0|0
  • Sakiin ölüm var ucunda değmez.

0|1
    0|0
  • aliskanlik olur her yemek yediginde kusmaya baslarsin en sonunda da anorexi olursun

0|0
    0|0
  • öyle bir saçmalık yapmam

0|0
    0|0
  • hastalik o. ne denemesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...