Yabancı dil hazırlık sınıfı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Üniversitede okuyan arkadaşlar bakabilir misiniz?

yabancı dil hazırlık sınıfı hakkında ne düşünüyorsunuz?

peki bunlardan muhafiyet sınavı olunuyor ya, işte o muhafiyet sınavından ortalama kaç kişi geçer

açıkcası yarın sınav var ve ben korkuyorum herkes geçerde ben kalırım diye

benzaten kalacağım o kesin çünkü ben 1 kelime ingilizce bilmiyorum

ee bu konularda bilgisi olan var mı? beni anladınız umarım

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• Kalsan da bir şey olmaz, fırsat olarak gör öğrenmeye bak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bence 1 yılını ingilizce öğrenmeye ayır. Çünkü böyle bir fırsat ömür hayatın boyunca eline geçmeyecek. Ayrıca bir yıl farklı bir iş ile meşgul olacaksın. Okulun geç bitmesine rağmen daha çok fazla çevren olur okulda.. Ama en önemlisi öğreneceklerin yani

0|0
    0|0
  • sınav sorularının zorluğu okuldan okula değişiyor.

aslına bakarsan üniversite hayatımın en zevkli zamanı hazırlık sınıfıydı okumasam pişman olurdum:)

0|0
    0|0
  • 1 kelime bile bilmiyorsan bu muafiyet sınavını geçemezsin.1 yıl hazırlık okumak zorundasın.Çalışman gerekiyor hem de çokkk..

0|0
    0|0
  • Ünv de 1 yıl kazırlık okumuştum, zaman kaybından başka birşey değil. Orda 1 yıl alacağın eğitim özel bir kursta 2-3 ayda alabilirsin. Sınavı geçmeye bak bence de, başarılar şimdiden.

0|0
    0|0
  • sınav zor olmuyor ama pek geçirmiyorlar.

0|0
    0|0
  • muhafiyet sınavından sadece yabancı uyruklular geçer geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Üzülme sister senden çok var.

0|0
    0|0
  • Geçen çok az olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• vala bizde muaffiyeti geçemezsen ingilizceyi ders olarak alıyosun sizde herhald hazırlık sistemi var bende kesin kalırım gözüyle girmiştim ama 74 almıştım vakti zamnında ama sizde farklı oldugu için zor sorabilirler ..

0|0
    0|0
  • Sınavların zorluğu üniversiteden üniversiteye göre değişiyor ve tabi ki verilen eğitimin kalitesi de.Bölümün ingilizce ise kesinlikle hazırlık okumalısın zaten 1 kelime bilmiyorum demişsin. Tek sen kalmazsın tabiki de merak etme:)

0|0
    0|0
  • belli ki Türkçe de bilmiyorsn, muhafiyet değil muafiyet o kelime. hangi üniversite olduğunu söyle ona göre yorum yapalım hepsinin ingilizce kalitesi farklı

0|0
    0|0
  • Bizim bölümde hazırlık sınıf yoktu ama okuyan arkadaşlardan gereksiz olduğunu duydum tabi bölüm Türkçeyse. Zaman kaybı olarak görülüyor. Sınavda geçmeye bak zor olmuyor sanırım

0|0
    0|0
    • ama hiç bilmiyorum ki, nasıl geçecem, bölüm de iktisat

• Hangi üniversite? Ayrıca sınavlar kayıt esnasında yapılıyor zaten geçmedi mi?

• yarın var, ev ankara, okul konya(selçk) diyorm ki 125 kişiden 25 i geçip de 100 ü kalsa boşuna gitmeyim, ama 125 in hepsi de geçecek düzeydeyse , e bende odun değilim, bende geçerim heralde

• ıngılızce bılmıyorsan o sınavdan gecmeyı unut derım :(

0|0
    0|0
  • kal bi sene adam gibi dil öğren kaçma bundan dil öğrenmen senin yararına

0|0
    0|0
  • Ben de hazırlık okumuş biri olarak şiddetle hazırlık okumanı tavsiye ederim. Çünkü bölüm derslerine başlayınca üniversite yaşamının tadını çıkarmak için pek vakit bulamayabilirsin. Ayrıca İngilizce bilginin de çok iyi olmadığını yazmışsın, bu senin eğitim hayatın için de iyi olacaktır. Sorunun cevabı ise bizim bölümde 90 kişiden 45'ini bırakmışlardı, yani %50'sini. Tabi bu oran üniversiteden üniversiteye, bölümden bölüme değişir.

0|0
    0|0
    • %50 de olsa şükür :D

bir tek ben kalmayım da

• Öyle bir ihtimal yok, üzülme. :)

Yükleniyor...