Beslenme programına uyamıyorum yardım edebilecek konuma cevap verebilecek arkadaşlar varmı?

arkadaşlar beslenme programına uyamıyorum vücut geliştirmeye yeni başladım yediğim uyguladığım öğünler şöyle sabahları kalktığımda 1 kase yulaf ezmesi yiyorum 2 yumurta ve yanında 100 gr yağsız tuzsuz lor peyniri yiyorum öğlen ise makarna yapıp üstüne lor serpiyorum yanına ek 1 tabak pilav ve 1 dilim tam buğday ekmeği tüketiyorum akşam olduğunda yine öğlen uyguladığım öğünleri alıyorum şimdi benim sorunum beslenme programına uyamıyorum ama günlük 280 300 gr karbonhidrat ve 100 civarında protein tüketiyorum yaşım 18 boyum 1.73 kilom 58 şöyle düşünüyorum bir pro gainer veya yüksek karbonhidrat ve supplement kullansam günlük aldığım protein zaten 100 diyelim supplementten de günlük 70 80 alsam günlük protein ihtiyacımı karşılıyorum mantıklımı sizce? diğer türlü hergün et veya başka birşey tüketecek ne durumum var ne birşeyim var yine karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslensem yanında da supplement kullansam yine bir gelişme kat edemezmiyim? :(

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• besin takviyesi besinin yerinin tutmaz hiçbir zaman. sadece takviye için kullanılır. durumun yoksa yediklerinle yetin ya da part time çalış. ayrıca yeni başlamışsın ne takviyesinden bahsediyorsun 4 aydan önce kullanacağın takviyenin sana hiçbir faydası olmayacak ve paranı çöpe atmış olacaksın. bu arada gainer alma %70 i şekerden oluşur. yağlanırsın b*k gibi gözükür. protein tozu alman yeterli olacaktır. unutma 4 ay sonra. belki yanına bcaa ya da amino ile kombin yapabilirsin.
    edit:2 yıl salon tecrübem var bu sene sınavlar yüzünden ara verdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Suplementlere vereceğin parayla diğer şeyler aynı fiyatlarda ve daha sağlıklı

0|1
    0|0
    • öyle olmuyor işte ya supplement'e 70tl veriyorsam düşünsene hergün 100 gr 500 gr tavuk felan tüketecen hadi 5 10 tl olsa aydı 150 300 tl para yapıyor sadece bir et diğerlerini söylemiyorum yulafıydı sütüydü peyniriydi

• Nerde 70 tlmiş o. Her firmanın almbağzıa kadınlık hormonu salgılayabilirsin

Erkekler Ne Diyor 1

• Soru ciddi! Gelişme katedersin tabikide ama senin yediğin etle yulaf ezmesiyle peynirle yapacağın kas tozlarla yapacağın kasa göre daha uzun vadede kendini korur tozla yaptığın kas hemen sönmez tabikide ama sporu bıraktığında sarkma yapar. toz kullanma demiyorum bende kullanıyorum ama tozu takviye olarak abartmadan kullanmaya çalış.

0|0
    0|0
    • sporu bırakma gibi bir niyetim yokta abi sorun şu ki beslenemiyorum sence benim dediğim gibi bir gelişme olmazmı mantıklı değilmi kilom 59 kilo başına 2 gr protein almam lazım 160 felan yapıyor zaten 1 günde 90 100 protein alıyorum buna ek birde protein tozundan ek yapsam 70 80 kadar tamam mantıklı değilmi sence gelişme kat edemezmiyim :|

• Edersin tabi. bende doğru düzgün beslenmiyorum bazen ama beslenemediğim öğünlere 2 muz eklerim mutlaka

Yükleniyor...